niedziela, Czerwiec 24, 2018

Kto może założyć kantor online?

0

Prowadzenie e-kantoru nie jest zajęciem dla każdego. Jeżeli sądzisz, że zakładając internetowy serwis wymiany walut, zarobisz duże pieniądze w krótkim czasie, jesteś w błędzie. Aby biznes online odniósł sukces, potrzebne są wiedza, doświadczenie i ciężka praca.

Czy każdy może zostać właścicielem e-kantoru?

Osoba zainteresowana założeniem biznesu online, powinna posiadać nieposzlakowaną opinię. Skazani prawomocnym wyrokiem i mający konflikt z prawem nie uzyskają pozwolenia na otwarcie kantoru internetowego (wymiana walut online). Co istotne, nawet osoba niekarana musi rok rocznie przedstawiać zaświadczenie potwierdzające jej niekaralność. Kantor internetowy może zostać założony na osobę prywatną lub firmę.

Bezpieczeństwo – podstawa działalności w sieci

  • Połączenie SSL

Przeprowadzanie wysokokwotowych transakcji wymaga zachowania pełnego bezpieczeństwa. Absolutną podstawą jest szyfrowanie połączeń SSL, które będzie obowiązywało podczas logowania na platformę i zlecania operacji finansowych. Mechanizm SSL zapobiega hakowaniu informacji podczas dokonywania transakcji finansowych oraz wycieku danych klienta.

Kursy walut w kantorze zmieniają się w czasie realnym. Oznacza to, że podczas wykonywania transakcji klient może śledzić aktualne kursy walut podawane przez Narodowy Bank Polski. Wdrożenie precyzyjnego przelicznika to duże ułatwienie dla potencjalnych klientów, którzy, chcąc wybrać kantor internetowy z najatrakcyjniejszymi kursami, porównują oferty z kilku stron.

  • Dodatkowe systemy zabezpieczeń

Aby uwiarygodnić transakcje i zagwarantować klientom pełne bezpieczeństwo działań na stronie, warto wprowadzić dodatkowy system zabezpieczeń, np. potwierdzenie transakcji przy pomocy wiadomości e-mail albo SMS-a.

Ile kosztuje założenie kantoru?

Otwarcie biznesu online wiąże się z mniejszymi kosztami niż zainicjowanie tradycyjnej działalności. Zdecydowanie najdroższym przedsięwzięciem jest stworzenie sprawnego systemu teleinformatycznego i wdrożenie go na stronę. Oprogramowanie dla e-kantorów to koszt rzędu 20 tysięcy złotych, chociaż zdarzają się mniej rozbudowane warianty startowe. Równie ważny jest wkład własny, który pozwoli przeprowadzić transakcje z pierwszymi klientami. Specjaliści oceniają, że bezpieczna kwota początkowa wynosi co najmniej 100 tysięcy złotych.

Jeżeli dysponujesz wolnymi zasobami i masz choćby minimalne doświadczenie w branży usług finansowych, internetowy kantor może być pomysł na pewny i długoterminowy biznes. To także dobry pomysł na rozszerzenie działalności dla osób, które prowadzą już kantory stacjonarne. Warto przy tym zauważyć, że kwoty założenia e-kantoru są o wiele niższe niż w przypadku kantoru tradycyjnego. Właściciele biznesów sieciowych mogą zaoszczędzić na obsłudze klienta, zmniejszyć opłaty za lokal i uprościć sposób prowadzenia biznesu dzięki wdrożeniu zautomatyzowanego systemu online.

Studia licencjackie – na czym polegają i jak się na nie dostać?

0

Rozpoczęcie studiów I stopnia otwiera drogę do zdobycia wykształcenia wyższego, dobrze płatnej pracy i stabilnej przyszłości. Jednak przed wyborem uczelni warto rozeznać się w dostępnych rankingach oraz opiniach, a także przygotować niezbędne dokumenty. Co zatem powinniśmy wiedzieć o studiach licencjackich?

Niewielka inwestycja, wielkie korzyści, czyli o biurach wirtualnych słów kilka

0

Usługi biur wirtualnych nie bez powodu zyskują na coraz większym zainteresowaniu pośród przedsiębiorców. Koszty związane z wynajmem powierzchni biurowych, a tym bardziej zakupem na własność, są ogromne. Na taką inwestycję mogą sobie pozwolić tylko największy firmy, dla których taka inwestycja szyba się zwróci. Niestety przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na rynek, są na nim krótko lub działają w mocno konkurencyjnej branży, szukają miejsca na oszczędności, a biuro wirtualne to doskonała propozycja.

Serwis wózków widłowych – co trzeba o nim wiedzieć?

0

Wózki widłowe stanowią podstawowe wyposażenie niemalże każdej przestrzeni magazynowej. Wykorzystuje się je w wielu różnych branżach m.in. w handlu, sadownictwie, przemyśle ciężkim i spożywczym. Widlaki służą nie tylko do transportowania towarów o dużej masie, ale także do rozładunku, segregacji i kompletacji zamówień. W wielu firmach, zwłaszcza logistycznych, używane są one do pracy codziennie, co może skutkować ich częstym psuciem się. W takiej sytuacji należy skorzystać z usługi serwisowania wózków widłowych.

Jak pogodzić pracę i naukę języka obcego?

0

Przy nauce języków obcych najczęściej towarzysza nam różnego rodzaju wymówki. Najczęściej przytaczaną jest brak czasu. Wybierają ją osoby, które już zawodowo pracują i mają rodziny. Warto jednak zauważyć, że przy odrobinie wysiłku można z powodzeniem pogodzić wszystkie te kwestie. W jaki sposób?

Pożyczka czy kredyt – co wybrać?

0

Wiele osób, które poszukują sposobu pozyskania dodatkowych pieniędzy, staje przed wyborem kredytu lub pożyczki. Oba rozwiązania finansowe, które ostatecznie mają ten sam cel, dzieli wiele różnic. Wzięcie kredytu wiąże się z określonymi zaletami, jednak po stronie pożyczek można znaleźć równie wiele plusów.

Kupujesz działkę budowlaną? Zobacz, jak się zabrać do tego z prawnego punktu widzenia

0

Zakup działki budowlanej to jeden z poważniejszych kroków w naszym życiu oraz preludium do wybudowania własnego domu. Nie da się ukryć, że jest to decyzja kosztowna, a kredyt pod tego typu inwestycję będzie trzeba spłacać jeszcze przez wiele lat. Odpowiedzialny inwestor nie będzie podejmował tak istotnych działań samodzielnie, lecz zasięgnie porady prawnika. Zobacz, jak w rozwianiu wątpliwości może Ci pomóc specjalista z kancelarii prawnej.

Aspekt pierwszy: prawo własności

Najłatwiej i najlepiej kupować działkę pod budowę domu od jednego właściciela. Współwłasność może nastręczać poważnych problemów, na przykład na gruncie możliwości porozumienia z dwiema, tak samo uprawnionymi, stronami odnośnie do terminu spotkania, obejrzenia działki czy wreszcie negocjacji w zakresie kwoty sprzedaży.

Aspekt drugi: warunki udzielenia kredytu

Wiele osób kupujących nieruchomość finansuje zakup kredytem. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – w końcu trudno nagle wysupłać z portfela kilkaset tysięcy złotych. Wsparciem w uzyskaniu jak najlepszych warunków spłaty zobowiązania finansowego czy dobrego zrozumienia umowy podsuwanej nam przez pracownika banku może być zaufany prawnik.

Aspekt trzeci: zabudowa działki

Coraz więcej mieszkańców wielkich miast ucieka z nich, aby w spokoju pomieszkać na obrzeżach. Miasta powiększają się, pochłaniając okoliczne miasteczka i wsie. Decydując się na zakup działki, na której stoją budynki i rosną liczne drzewa, warto zorientować się, czy urząd pozwoli nam na rozbiórkę zabudowań i oczyszczenie terenu zalesionego z nasadzeń – niezależnie czy mowa o samosiejkach, czy o sadzie owocowym. Generalnie największych problemów nw bez uzyskania wcześniej pozwolenia. Jeśli złamiemy prawo i sąsiad doniesie o sytuacji, będziemy zmuszeni zapłacić srogi mandat, siegająastręczają drzewa iglaste oraz stare drzewa liściaste (dęby, jesiony itp.). Pamiętajmy, że obecne prawo surowo zabrania wycinki tego typu drzecy nawet 50 tysięcy złotych. Niejedno forum prawne roi się od zapytań w tym temacie, sprawa więc jest warta uwagi.

Oszczędności podczas kupowania na promocjach

0

Korzystanie z różnych promocji to najlepszy sposób na zgromadzenie oszczędności bez obniżania poziomu naszego życia. Najbardziej doświadczone osoby są w stanie nie kupować nic co nie ma ceny promocyjnej. Uznaje się, że dobrą promocją jest obniżka rzędu 30%.

Jakie są najtańsze sieci komórkowe i czy warto z nich korzystać?

0

Oszczędzanie to dobry nawyk. W końcu nie bez powodu jest to cecha tych, którzy potrafią gromadzić majątki. No, ale nie każdy może pozwolić sobie na oszczędzanie wielkich pieniędzy. Co nie znaczy, że oszczędzać się nie da. Abonament komórkowy jest świetnym tego przykładem.

Jakie rozwiązania pojawią się w kasach fiskalnych online?

0

W 2018 roku w funkcjonujących przepisach fiskalnych ustanowione zostaną liczne zmiany, które doprowadzą m.in. do pojawienia się kas rejestrujących online. Wspomniane urządzenia będą posiadały kilka dodatkowych rozwiązań technologicznych. Nowe funkcje tych kas przyczynią się nie tylko do lepszego kontrolowania przedsiębiorców, ale także do popularyzacji obrotu bezgotówkowego.

ZOBACZ TEŻ