piątek, Listopad 22, 2019

Czy warto kupić dom do kapitalnego remontu?

0
Czy warto kupić dom do kapitalnego remontu

Kupno nieruchomości z drugiej ręki wydaje się zawsze rozwiązaniem dużo korzystniejszym finansowo niż dom od dewelopera lub samodzielna budowa. Jest wiele pozytywnych aspektów takiego rozwiązania, nad którymi warto się zastanowić. Również domy, które otrzymujemy w spadku lub zamieszkujemy w nich od pokoleń, mają z tymi kupionymi z drugiej ręki coś wspólnego – niezbędny nakład finansowy. Jak go zrealizować?

Czy opłaca ci się oszczędzać na współpracy z firmą marketingową?

0
Czy opłaca ci się oszczędzać na współpracy z firmą marketingową

Budżety na marketing stanowią obecnie coraz większą część ogólnego budżetu firmy. Wiele firm wydaje setki tysięcy złotych na to, by pokazać się w pozytywnym świetle. Są jednak również takie, które błędnie uważają, że można oszczędzać na działaniach marketingowych bez szkody dla funkcjonowania firmy.

Ważne fakty

Są jednak takie kwestie, których absolutnie nie można zostawić przypadkowi. Bez wątpienia należy do nich dobry wizerunek firmy. Ciężko go zbudować, a bardzo łatwo stracić. Wystarczy zatrudnić nieodpowiednią osobę do prowadzenia kampanii w social media. Jeden post o kontrowersyjnej tematyce może zrujnować budowany przez lata wizerunek. Można temu zapobiec, wynajmując do prowadzenia swoich profili profesjonalną agencję, która odpowiada za PR w mediach internetowych. W takich miejscach pracują osoby, które mają duże doświadczenie w prowadzeniu profili oraz budowaniu pozytywnego wizerunku firm. Zobacz, co w tym zakresie proponuje agencja reklamowa z twojej okolicy.

Działania długoterminowe

Innym aspektem, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać jest content marketing. Nie ma nic gorszego, niż nudne teksty zabijające ciekawość czytelnika. W agencjach marketingowych zatrudnieni są copywriterzy, którzy potrafią zaciekawić każdym tematem. Ciekawie piszą oni zarówno o sprawach technicznych, reklamowych, a także na każdy inny temat związany z działalnością danej firmy. Wydatki ponoszone na content marketing wcale nie muszą być ogromne. Wystarczy, by nie korzystać z usług najtańszych copywriterów, ponieważ możliwe że dopiero zaczynają oni swoją przygodę z content marketingiem.

Content marketing wcale nie musi być drogi. Często można umówić się z agencją marketingową na określoną ilość tekstów w systemie abonamentowym. Nierzadko możemy w takim wypadku liczyć na ostrzymanie zniżki. Ważne jednak, by dystarczane nam treści były wartościowe i ciekawiły naszych odbiorców. Podobnie jest w przypadku innych rodzajów promocji, jak reklamy Google, czy Facebook Ads. Odpowiednio dobrany budżet pomoże nam uzyskać szybki zwrot z inwestycji. By była ona udana – warto zwrócić się o wsparcie do fachowców.

Po więcej informacji przejdź na http://www.mmarketing.com.pl/.

Unieważnienie kredytu we frankach. Podstawowe informacje

0
Unieważnienie kredytu we frankach. Podstawowe informacje

Unieważnienie kredytu we frankach – przepisy dają zielone światło frankowiczom

Jeśli kredytobiorca, który zadłużył się we frankach, regularnie i rzetelnie spłacał kredyt, może wystąpić z wnioskiem o bezpodstawne wzbogacenie się przez bank, przedawnienie tego typu roszczeń następuje bowiem w przypadku klienta tego typu po dziesięciu latach. Bank ma analogiczne prawo w stosunku do klienta indywidualnego do lat trzech. Z mocy prawa polskiego definicja mówi tyle, iż bieg terminu przedawnienia roszczeń liczy się od dnia, w którym roszczenie zwrotu byłoby obligatoryjne, czyli nastąpiłoby wezwanie do zwrotu  (podstawa prawna: art. 120 § 1 Kodeksu Cywilnego w związku z art. 455 tegoż Kodeksu).

W pierwszego oglądu sprawy wydaje się, że jest to dla klienta banku sytuacja łatwej wygranej w sporze prawnym. Niestety, choć bank nie może rościć sobie prawa do środków finansowych pozyskanych w tej sytuacji, rzecz nie jest zawsze jednoznacznie korzystna dla kredytobiorcy. Otóż okazuje się, iż bank ma prawo do potrąceń kwot za okres przed przedawnieniem roszczeń i wystąpieniem z wnioskiem o unieważnienie kredytu we frankach, w okresie trzech lat od podpisania umowy kredytowej przez kredytobiorcę. Te i inne dylematy unieważnienia kredytu we frankach warto powierzyć doświadczonemu prawnikowi, aby nie narazić się nie tylko na niekorzystne rozstrzygnięcia sądowe pozwu o unieważnienie, ale i na nagłe żądanie zwrotu całości kredytu przez bank. Ryzyko takich skrajnych rozwiązań istnieje, więc warto je wykluczyć.

Unieważnienie, a może odfrankowienie kredytu – sprawa nie jest wcale oczywista

Jak łatwo przewidzieć banki będą bronić się przed masowymi pozwami kolejnych frankowiczów. Doświadczona kancelaria prawna pomoże nam rozstrzygnąć dylemat, czy w naszym przypadku korzystniej będzie dążyć do unieważnienia, czy też do odfrankowienia kredytu. Fachowo rzecz ujmując chodzi tu o wyeliminowanie z umowy tak zwanej klauzuli abuzywnej oznaczającej w praktyce właśnie odfrankowienie umowy. Zakwestionowanie postanowień kredytowych musi przebiegać niezwykle rzetelnie i konsekwentnie, nie ma tu miejsca na amatorskie błędy.

Zasada jest taka, że trzeba być na bieżąco ze zobowiązaniami kredytowymi, by móc liczyć na szansę zwycięstwa w sądzie w sporze prawnym z bankiem. Uregulowane, dotychczasowe raty i opieka dobrego prawnika to szansa na sukces w procedurze unieważnienia kredytu. A dylemat typu: unieważnienie, czy odfrankowienie, jest zadaniem dla eksperta prawnego, który przeanalizuje indywidualnie każdą umowę w kontekście, konkretnej, jednostkowej sytuacji prawnej kredytobiorcy. Warto oddać sprawę w ręce eksperta prawnego, bo błąd może nas sporo kosztować, finansowo i życiowo. Ryzyko naszej niewiedzy nie ma tu żadnego sensu.

Nowoczesne zarządzanie produkcją

0
Nowoczesne zarządzanie produkcją

Czy proces produkcyjny może być jeszcze bardziej wydajny dzięki systemom informatycznym? Wielu osobom wydaje się, że powiązania pomiędzy informatyką a produkcją przemysłową nie są na tyle duże, aby można było mówić o tego rodzaju zależności, okazuje się jednak, że produkcja zinformatyzowana nie jest już pojęciem abstrakcyjnym. Co więcej, o jej korzyściach można przekonać się na wiele sposobów, informatyzacja procesu produkcyjnego nie jest przy tym przywilejem największych podmiotów.

Firmy branż produkcyjnych posiadają ogromną konkurencję zarówno krajową jak i zagraniczną. Wiele firm o większych kapitałach z za granicy konkurują krajowymi firmami. Już na starcie muszą nadrabiać, bo zazwyczaj kapitał jest po stronie zagranicznych firm. Co zrobić, aby konkurować jak równy z równym? Na pewno wdrożyć odpowiedni system zarządzania produkcją.

Informatyzacja przedsiębiorstwa

Już na wstępie warto zwrócić uwagę na to, że produkcja zinformatyzowana może nieść za sobą szereg korzyści. W pierwszej kolejności zyskuje przedsiębiorstwo rozumiane jako całość, w dalszej jednak korzyści odnoszą również jego pracownicy i klienci. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście usprawnienie procesu produkcji poprzez wyeliminowanie niepotrzebnych czynności, wcale nie mniejsze znaczenie ma jednak również możliwość wyeliminowania niepotrzebnych kosztów generowanych czy to przez świadome działania pracowników, czy też na skutek niezbyt rozsądnych posunięć wynikających z niewiedzy lub niewłaściwej interpretacji danych. W dłuższej perspektywie produkcja zinformatyzowana oznacza więc pełniejsze wykorzystanie możliwości załogi oraz wyższą jakość produktu finalnego.

Kolejnym efektem informatyzacji przedsiębiorstwa jest automatyzacja procesów. Przedsiębiorstwa produkcyjne można spokojnie porównać do państwa. Niby jeden organizm, ale obszarów (województw) kilka, które same odpowiadają ze pewien obszar działalności. Oczywiście wszystkie te obszary muszą się wzajemnie komunikować poprzez system zarządzania procesami, np. ERP. Automatyzacja procesów jest możliwa, jeśli wszystkie te zależności w przedsiębiorstwie są objęte odpowiednim systemem informatycznym. Dzięki temu możemy tak zoptymalizować pracę, że podniesiemy wydajność naszego przedsiębiorstwa o kilka, a nawet kilkanaście procent.

Procesy produkcyjne

Działania określane mianem produkcji zinformatyzowanej są różne w zależności od tego, o której z firm mówimy oraz tego, jakie są jej potrzeby. Skuteczność procesu nie jest więc uzależniona od ilości wykorzystywanych programów informatycznych, ale przede wszystkim od ich dostosowania do potrzeb pracodawców i pracowników. Wśród rozwiązań, którymi warto zainteresować się w tym kontekście warto wspomnieć między innymi o oprogramowaniu umożliwiającym monitoring pracy maszyn (a w tym i zużycie paliwa przez urządzenia), systemy pozwalające na zarządzanie magazynami oraz oprogramowanie pozwalające na przechowywanie, kontrolę i analizę danych ilościowych i jakościowych dotyczących procesu produkcyjnego i jego finalnych rezultatów. W niektórych przypadkach wystarczające okazują się systemy ERP (zwłaszcza, gdy są wyposażone w specjalistyczne moduły), w wielu innych jednak wcale nie mniejsze znaczenie ma bardziej zaawansowane oprogramowanie. Jego wybór jest uzależniony od indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa, wskazane jest przy tym konsultowanie go nie tylko z informatykami, ale i z osobami odpowiadającymi za kolejne etapy produkcji.

Wyrób wędlin w domu – co jest potrzebne?

0
Wyrób wędlin w domu

Moda na własne wyroby trwa nadal. Od kilku lat zauważalna jest większa dbałość o to, co znajduje się w naszym menu. Warto wybierać zdrową i nieprzetworzoną żywność, aby jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie. Wiedzą o tym również właściciele lokali gastronomicznych – coraz więcej restauracji oferuje wędliny własnego wyrobu. Co jest potrzebne do takiej produkcji?

Bezpieczeństwo pożyczek online

0
Bezpieczeństwo pożyczek online

Wiele osób nie korzysta z pożyczek online z obawy przed… oszustwem. Czy pożyczanie pieniędzy w instytucjach pozabankowych rzeczywiście niesie za sobą tak duże ryzyko? A może obawy potencjalnych pożyczkobiorców są mocno przesadzone? Podpowiadamy.

Pożyczki online to pożyczki udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe. Wśród największych zalet takich produktów pożyczkobiorcy wymieniają przede wszystkim uproszczoną procedurę weryfikacji wniosku, możliwość otrzymania pieniędzy nawet w ciągu 15 minut i… niskie koszty. Korzystając z usług internetowych platform, jak pozyczko.pl, można bowiem pożyczyć pieniądze taniej niż w banku, a nawet zupełnie za darmo.

Czy chwilówki online są bezpieczne?

Tyle się słyszy na temat ogromnych długów wygenerowanych przez chwilówki… Skąd pewność, że pożyczkodawca nie jest kolejnym oszustem, który zwinie się z rynku szybciej, niż się na nim pojawił? Czy transakcje przez Internet nie sprawią, że moje dane osobowe wyciekną? Bezpieczeństwo pożyczania przez Internet często budzi obawy wielu potencjalnych pożyczkobiorców. Czy słusznie?

Zdecydowana większość instytucji pozabankowych, funkcjonujących na polskim rynku to sprawdzone, legalnie działające podmioty. Niestety, od czasu do czasu pojawiają się na nim również nieuczciwe serwisy, żerujące na naiwności spragnionych dodatkowej gotówki Polaków.

Kluczem do bezpiecznego pożyczania jest więc weryfikacja pożyczkodawcy. Sprawnie przeprowadzona, nie potrwa dłużej niż kilka minut. Od czego zacząć?

Rejestr instytucji pozabankowych KNF

Pierwszym krokiem do sprawdzenia wiarygodności firmy pożyczkowej powinno być sprawdzenie, czy podmiot figuruje w Rejestrze instytucji pozabankowych, prowadzonym przez KNF. Rejestr znajdziesz tutaj – https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_instytucji_pozyczkowych.

Internetowe rankingi firm pożyczkowych

W poszukiwaniu wiarygodnego pożyczkodawcy przejrzyj także internetowe rankingi najlepszych pożyczkodawców. Takie zestawienia zawierają jedynie sprawdzone firmy, np. Vivus, Kuki, Lendon, czy Rapida. Wybierając jedną z nich, zapewnisz sobie pełne bezpieczeństwo transakcji.

Jakich błędów unikać?

Aby pożyczać bezpiecznie:

  • nie korzystaj z usług firm, których ogłoszenia znajdziesz na słupach ogłoszeniowych, drzewach etc. Choć nie jest to regułą, często to właśnie one narażają klientów na dodatkowe koszty po czym… jak za dotknięciem czarodziej różdżki znikają z rynku;
  • nie korzystaj z usług firm, które przed wydaniem decyzji wymagają wpłaty jakiekolwiek prowizji lub wysłania kosztownej wiadomości SMS. Jedyną opłatą dozwoloną przed wydaniem decyzji jest opłata za przelew weryfikacyjny. Jet kwota wynosi z reguły 0,01 lub 1 zł;
  • nawet jeśli desperacko potrzebujesz dodatkowych środków, nie korzystaj z usług pierwszego lepszego pożyczkodawcy. To właśnie oszuści najczęściej żerują na trudnej sytuacji finansowej potencjalnych klientów.

Systemy zarządzania produkcją

0
Systemy zarządzania produkcją

Zachodzące w firmie procesy i gromadzone dane wymagają korzystania z odpowiednich narzędzi, które usprawnią produkcję i zarządzanie. Czym są systemy zarządzania produkcją? Jakie funkcje pełnią w firmie?

Nie każda praca jest tą idealną

0
Nie każda praca jest tą idealną

Zdarza się, że stajemy w obliczu konieczności znalezienia pracy „od zaraz”. W takiej sytuacji zazwyczaj ograniczamy swoje wymagania względem niej do minimum, czyli do otrzymania wynagrodzenia. Praca nie przynosi nam zadowolenia ani satysfakcji, ale przynajmniej jest w miarę dobrze płatna. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie nie sprawdza się zbyt długo. Permanentne niezadowolenie z wykonywanych obowiązków jest bardzo frustrujące. Co zrobić, by nie utknąć na takim stanowisku na długie lata?

Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakiej pracy się szuka i mieć wyznaczony cel. Dopiero po określeniu własnych potrzeb, priorytetów i oczekiwań należy rozplanować poszczególne kroki w procesie poszukiwania pracy.

Ta sama firma, inny dział

Jeśli obecnie jesteśmy zatrudnieni, ale wykonywane obowiązki nie przynoszą nam satysfakcji i nie dają już możliwości rozwoju, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o zmianie stanowiska w ramach przedsiębiorstwa. Być może w innym dziale nasza wiedza zostanie efektywniej wykorzystana a nasze pomysły przyczynią się do wdrożenia usprawnień? Często firmy, zwłaszcza te większe, prowadzą rekrutacje wewnętrzne. Takie rozwiązanie może znacznie poprawić nasze warunki pracy bez konieczności całkowitej rezygnacji z zatrudnienia. Może ono jednak wiązać się z czasowym obniżeniem wynagrodzenia lub z wymogiem uczestnictwa w kursie doszkalającym. Najważniejsze, by zyskać, a nie stracić. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe. Sytuacja w każdej branży jest inna, a każde przedsiębiorstwo funkcjonuje w inny sposób. Na temat sytuacji w mediach możesz przeczytać w polecanym artykule „Portalu Medialnego”.

Praca tymczasowa

Poszukiwanie zatrudnienia zgodnego z naszymi oczekiwaniami bywa czasochłonne. Trzeba pamiętać, że im lepsze warunki oferowane przez pracodawcę, tym wyższe jego wymagania względem kandydatów. Nie zawsze praca „idealna” dostępna jest od ręki. Warto wtedy rozważyć przyjęcie gorzej płatnej posady, by móc ustabilizować sytuację finansową i zyskać czas na znalezienie tej najlepszej. Może okazać się z czasem, że obecne stanowisko rokuje na awans, oferuje możliwość rozwoju, pozwala na realizacje ciekawych projektów i nie ma konieczności jego zmiany.

Zmiany, zmiany

Często zdarza się, że dalsza kariera zawodowa w tej samej firmie jest niemożliwa i musimy szukać nowego pracodawcy. Jest to okazja, by zmienić stanowisko na takie, które spełni nasze oczekiwania. Najprościej i najszybciej będzie skorzystać z pomocy internetowych serwisów dedykowanych pracy. Pozwolą one na szybkie znalezienie ogłoszeń spełniających nasze wymagania. Oferty pracy dostępne w Kielcach można zawsze przeglądać w serwisie „aplikuj.pl”. Portale pracy nie służą tylko do przeglądania oferty pracy. Zawierają liczne porady oraz wskazówki pomocne przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych. Służą informacjami na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy. Zawierają dane dotyczące pracodawców oraz wymagań wobec kandydatów. Dzięki zasobom internetowym możemy zdobyć wiedzę niezbędną w procesie poszukiwania zatrudnienia. Taka pomoc na pewno skróci czas bezrobocia i zwiększy szanse na zdobycie atrakcyjnego angażu.

Co na to pracodawcy?

Jak wspomniano, przede wszystkim należy sprecyzować, czego oczekuje się od nowej pracy. Warto jednak wziąć pod uwagę, co jest ważne dla pracodawców. Musimy umieć znaleźć złoty środek między tym, co chcemy osiągnąć, a tym, co jest ważne dla firmy. Jeżeli jesteś młodych pracownikiem to z artykułu „Świeża krew i doświadczenie – jak zadowolić pracodawców w Krakowie?” – dowiesz się więcej. Wymaga to wysiłku, aktywności z naszej strony a także pójścia na kompromis. Nie jest to łatwe, niemniej jednak jest sposobem na zdobycie prawie każdej pracy.

Czym różni się radca prawny do adwokata?

0
Czym różni się radca prawny do adwokata?

Kim jest radca prawny i czym się różni od adwokata? Czy może występować przed sądem? Kiedy radca prawny zostaje prawdziwym adwokatem? U fachowców te pytania mogą wywoływać jedynie pobłażliwy uśmiech politowania…

Kredyt gotówkowy online przez Internet

0
Kredyt gotówkowy online przez Internet

Problem z brakiem gotówki jest czymś, z czym każdy musi poradzić sobie chociaż raz w życiu. W zależności od sytuacji życiowej oraz okoliczności, problem ten może być bardziej lub mniej poważny. Jeżeli brakujących pieniędzy jest dużo, najszybszym rozwiązaniem jest niewątpliwie kredyt.

Pożyczki gotówkowe udzielane są we wszystkich bankach jakie działają w Polsce. Jednakże pomimo tego, że jest to rozwiązanie najbardziej popularne, nie oznacza to, że jest to także rozwiązanie najlepsze. Istnieją bowiem inne opcje, a wśród nich najwięcej popularności obecnie ma kredyt gotówkowy przez internet na get-money.pl.

Kredyt gotówkowy przez Internet to rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie oraz na minimalnej liczbie formalności, które są konieczne do załatwienia aby uzyskać potrzebną gotówkę. Niekiedy mogą pojawić się problemy z namierzeniem odpowiedniej oferty internetowej pożyczki gotówkowej. Wtedy to z pomocą pojawiają się portale finansowe takie jak get-money.pl. Kredyty gotówkowe online zapewniają szeroki wachlarz opcji do wyboru. Między innymi bardzo dużą zaletą tej strony internetowej jest to, że pomaga ona w podjęciu decyzji na temat tego, jaki kredyt gotówkowy przez Internet może być najlepszy w danej sytuacji finansowej.

Na przykład porównywarka kredytowa, dostępna na get-money.pl pomaga w tym, aby zapoznać się z ofertami w różnych bankach i innych instytucjach, które udzielają pożyczki gotówkowe. Wszystkie kredyty gotówkowe online są sprawdzone i jak najbardziej legalne, zatem nie należy się martwić o żadne trudności tego typu. Oprócz tego portal get-money.pl oferuje stały dostęp do nowych ofert i newsów na temat ciekawych okazji. Sprawia to, że każdy kogo interesuje kredyt gotówkowy przez Internet z całą pewnością powinien rozważyć skorzystanie z tej strony podczas szukania odpowiedniej oferty. Dzięki temu można znaleźć pożyczki gotówkowe, których spłacanie nigdy nie będzie stanowiło żadnego problemu. To dobry sposób aby szybko uzyskać dostęp do pieniędzy!

ZOBACZ TEŻ