środa, Czerwiec 19, 2019

Znajdź najlepszą firmę kurierską – sprawnie, łatwo i bezproblemowo

0
Znajdź najlepszą firmę kurierską

Wysyłka paczki przy pomocy firmy spedycyjnej może przysporzyć kłopotów. Proces zapoznawania się z ofertami czy negocjacje potrafią być niezwykle czasochłonne i męczące. Platforma epaka.pl to narzędzie przydatne zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym, dzięki któremu wybranie najatrakcyjniejszej cenowo i najlepszej pod względem jakości oferty staje się niezwykle proste.

Sprawne porównywanie ofert

Epaka.pl to serwis, który umożliwia niezwykle sprawne przeglądanie ofert wielu firm kurierskich. Portal ten współpracuje z największymi przedsiębiorstwami logistyczno-spedycyjnymi w Polsce, takimi jak DHL, FedEx, Geis, GLS, UPS, DPD, Geis czy Paczkomaty InPost.

Strona umożliwia przeprowadzenie szybkiej i niezwykle konkretnej wyceny usługi na podstawie informacji o rozmiarze i kształcie przesyłki oraz danych dotyczących miejsca nadania.  Wszyscy tani kurierzy epaka.pl dostępni są za kliknięciem jednego przycisku, przez co ominąć można proces negocjacji.

Przesyłki krajowe i międzynarodowe

Serwis epaka.pl oferuje zarówno przewóz krajowy, jak i międzynarodowy przesyłek. Możliwe jest wysłanie paczki w najdalsze zakątki świata w bardzo przystępnej cenie.

W przypadku przesyłki przedmiotów o niestandardowych wymiarach skorzystać można z innych, bardziej opłacalnych sposobów wysyłki. Obliczenie kosztów takiej usługi jest często niemożliwe, ponieważ nie są one najczęściej uwzględniane w cennikach poszczególnych przedsiębiorstw. Platforma epaka.pl pozwala jednak dokonać tego szybko na stronie internetowej.

Platforma internetowa czy punkt stacjonarny?

Dzięki firmie epaka.pl paczkę można nadać zarówno przez internet, jak i na miejscu – w punkcie stacjonarnym.

Strona internetowa jest niezwykle użytecznym narzędziem, dzięki któremu wybranie i zamówienie firmy kurierskiej jest możliwe bez wychodzenia z domu. Prosty i intuicyjny layout strony pozwala na załączenie wszystkich szczegółów przesyłki i dokładne oszacowanie ceny usługi.

Jednak epaka.pl posiada również ponad 200 oddziałów stacjonarnych. Poza szybkim nadaniem paczki znajdziemy w nich również darmowe narzędzia i materiały do zapakowania przesyłki! Na miejscu skorzystać można również z fachowej wiedzy i pomocy pracowników.

Usługa door-to-door i inne dodatkowe udogodnienia

Platforma epaka.pl idzie z duchem czasu, oferując klientom wiele udogodnień. Możliwe jest między innymi skorzystanie z usługi door-to-door, czyli odebrania paczki bezpośrednio u nadawcy, internetowego śledzenia przesyłki, a także powiadomień o dostarczeniu paczki drogą sms-ową.

AJB Finance – Twój doradca leasingowy

0
AJB Finance - Twój doradca leasingowy

Polski rynek usług leasingowych rozwija się w narastającym tempie od lat 90. Leasing stanowi obecnie jedno z głównych źródeł finansowania na naszym krajowym rynku i jest rozwiązaniem popularnym zarówno wśród dużych przedsiębiorstw, jak i małych, jednoosobowych firm. Kodeks cywilny nie przewiduje ograniczeń co do rodzaju sprzętów podlegających leasingowi; do najpopularniejszych należą jednak różnego typu środki transportu – samochody osobowe, jak również ciężarowe – a także specjalistyczne maszyny budowlane i rolnicze.

AJB Finance – atrakcyjne oferty leasingu

Wśród dostępnych na rynku doradców, oferujących usługi w zakresie leasingu, warto zwrócić uwagę na AJB Finance, zlokalizowaną we Wrocławiu. Firma ta może się poszczycić prawie 20 letnim doświadczeniem w działalności na rynku szeroko pojętych usług doradczych, przede wszystkim finansowo-prawnych i szeroko pojętego know-how.

W ofercie AJB Finance znajduje się pomoc leasingowa skierowana do klientów z różną historią finansową, gospodarczą i kredytową. Udzielany leasing bez BIK i KRD umożliwia podjęcie współpracy osobom, których dotychczasowa historia finansowa stanowi przeszkodę w dalszym rozwoju ekonomicznym. AJB Finance oferuje leasing bez BIK i KRD zarówno w odniesieniu do mikroprzedsiębiorstw, jak i dużych firm. Działalność leasingowa tej firmy realizuje jej misję, jaką jest szczere podejście w kontaktach z klientem oraz chęć pomocy w rozwoju polskich przedsiębiorstw. Oferowane usługi obejmują doradztwo, dobór najkorzystniejszej oferty, obsługę formalną i ubezpieczeniową, a także szereg innych działań związanych z leasingiem.

Szczególnym aspektem działalności AJB Finance jest świadczenie usług leasingowych w odniesieniu do maszyn rolniczych, maszyn budowlanych, samochodów dostawczych oraz licznych innych pojazdów. Oferta tej firmy skierowana jest między innymi do osób, które pragną nabyć maszyny rolnicze potrzebne do pracy w swoim gospodarstwie, lecz nie dysponują wystarczającymi środkami na ich zakup. Osobom takim, AJB Finance oferuje nie tylko doradztwo, lecz także atrakcyjne możliwości ubezpieczeniowe, szczegółowy harmonogram opłat oraz analizę porównawczą kosztów leasingu względem kosztów zakupu każdej konkretnej maszyny. Dzięki temu, leasing maszyn jest przyspieszony, a cała procedura uproszczona do minimum.

AJB Finance – szkolenia BHP

AJB Finance oferuje również szkolenie BHP wstępne oraz ogólne, obejmujące kompleksowe wprowadzenie pracownika w miejsce oraz stanowisko pracy. Specjaliści pracujący w AJB Finance dostosowują program każdego szkolenia do szczegółowych przepisów BHP związanych z określonym stanowiskiem pracy. Szkolenie obejmuje dwie części: 1. przedstawienie instruktażu ogólnego, dotyczącego ogólnych przepisów BHP, ochrony przeciwpożarowej, postępowania w przypadku pożaru, zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz innych ważnych informacji, 2. a także instruktaż stanowiskowy, skupiający się na czynnikach specyficznych dla określonego stanowiska pracy.

Czym kierować się, wybierając garnki gastronomiczne?

0
Czym kierować się, wybierając garnki gastronomiczne?

Podczas dobierania sprzętu do gotowania, zwróć uwagę przede wszystkim na materiał i jakość wykonania. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla efektywności pracy, ale też zdrowia gości. Poniżej kilka praktycznych wskazówek.

Dylematy pracodawcy

0
Dylematy pracodawcy

Pracodawcy często zmagają się z dylematem na jaki system wynagradzania załogi swojej firmy zdecydować się by pracowała ona wydajniej. Prawdą jest znane polskie przysłowie ,,z niewolnika nie ma pracownika” dlatego warto premiować i doceniać kadrę pracowniczą. Form jest wiele, każda z nich ma zalety i wady dlatego w tym artykule chcemy wskazać najlepsze połączenia różnych form pracy. Powinno się je stosować w celu osiągnięcia najwyższej wydajności i najlepszego przychodu a także zadowolenia pracobiorców.

Ulepsz akord – rozwiń firmę

System pracy akordowej znany jest od wielu lat. Wysokość wypłaty pracownika zależy tu w głównej mierze od ilości wytworzonych dóbr i usług oraz zakresu wyrobienia narzuconych przez pracodawców norm produkcyjnych. Często jednak pracujący w akordzie odchodzą z pracy ze względu na nieregularność wypłat oraz duży stres związany z wyrabianiem dużych norm pracy w pewnych okresach.

Dobrym sposobem na rozwinięcie firmy jest ulepszenie akordu o system premiowy. Dodanie pracownikowi pewnego procentu od każdej wytworzonej wartości dóbr wyprodukowanej ponad normy zaowocuje zwiększeniem tempa pracy i przyspieszeniem prac. System akordowy wzbogacony o premie idealny jest do stosowania w przemyśle gdzie ilość wyprodukowanych dóbr jest łatwo mierzalna. Nieco trudniej zastosować tę formę wynagradzania w usługach. Zastosowanie jej w sektorze ubezpieczeniowym przybiera często formę systemu premiowego.

System czasowy – skuteczny tylko z bonami

Czasowy system wynagrodzeń to najczęściej wykorzystywane przez pracodawców narzędzie. Umożliwia pracownikowi uzyskanie stałej pensji i uproszczenie systemu płatności. Ta metoda płatności prowadzi jednak do spadku wydajności pracy gdyż pracownik pobiera wypłaty na ustalonym poziomie, niezależnie od wkładu w wykonanie zadań.

Metodą na zwiększenie zaangażowania jest stosowanie dodatków w formie bonów. Coraz popularniejszym narzędziem premiowania pracowników staje się współpraca z portalem https://nais.pl/. Witryna ta umożliwia pracodawcom wpłacenie określonej puli pieniędzy, których dalszą drogę określa pracownik. Za wydajną pracę może otrzymać karnet na siłownię, bon zakupowy czy wyjazd.

Galanteria Belveder made in Poland

0
Galanteria Belveder made in Poland

Lubię polskie produkty, bo są świetnej jakości i po prostu dlatego że są polskie. To taki mój mały patriotyzm. Niektórzy wolą ubrania czy portfele szyte za granicą, a ja wolę nasze, bo polskie produkty są naprawdę dobrej jakości i w rozsądnej cenie. Dziś pokażę Wam jak polska galanteria może być piękna i doskonałej jakości. Niedawno wypatrzyłam w internecie nowy sklep właśnie z polską galanterią. Sprawdźcie na stronie Belveder.com.pl to właśnie on. Co mnie w nim zaintrygowało? Przede wszystkim zauroczyła mnie fajnie, prosto zrobiona strona www.  To sklep z elegancką galanterią, znajdziesz tu torby, portfele, etui, plecaki i mnóstwo innych dodatków. One są naprawdę wyśmienite! Co mnie zauroczyło w tym sklepie? Po pierwsze wszystkie proponowane produkty są szyte w Polsce, z polskich surowców. Po drugie – szyte są ręcznie, co w dzisiejszych czasach, masowej, klonowanej produkcji stanowi absolutny atut.

Torby skórzane z ponadczasowych surowców

Przede wszystkim galanteria marki Belveder uszyta jest z naturalnej skóry, pochodzącej od polskich dostawców. Nie każdy producent docenia rodowód materiału z którego szyje swoje rzeczy. A szkoda, bo polskie są naprawdę najwyższej, światowej jakości, nie trzeba szukać innych.

I właśnie na najwyższą jakość postawiła firma Belveder, bo nie tylko surowce są doskonałe, ale i jakość ich uszycia. Wszystkie elementy przeszywane są ręcznie, z najwyższą starannością. Obejrzałam niemal wszystkie i polecam każdą torbę ze skóry z tego sklepu a wiecie dlaczego? Te torby skórzane naprawdę są ręcznie szyte!  Doskonale widać ścieg i nici, które też są polskimi produktami. Pod lupę wzięłam również portfel męski. Piękny, klasyczny i oczywiście uszyty z prawdziwej skóry. Zdjęcia świetnie obrazują jego jakość, bo nie tylko dokładnie widać przeszycie, które wykonane jest bardzo starannie, ale co najważniejsze – bez żadnych krzywizn czy poprawek, ale i jakość skóry – najwyższego gatunku.

torba męska

Unikatowa polska galanteria

Spodobało mi się również to, że firma Belveder w swojej galanterii ma nie tylko klasyczne linie, ale również i te skierowane do młodszych, jeszcze poszukujących swego stylu młodych ludzi. Ot, chociażby świetnie uszyte plecaki na laptopa (np. model BV29), które idealnie odnajdują się w stylu city, nieco minimalistyczne, ale absolutnie na topie. Dodam, świetnie uszyte.

Długowieczne wyroby szyte w Polsce

Co sprawia, że galanteria szyta w Polsce na przykładzie tego nowego sklepu  tak mnie urzekła? Przede wszystkim dlatego, że firma swoją markę zbudowała na polskich produktach i szyje je w Polsce. Jeśli chcesz aby Twój plecak, portfel czy aktówka po jednym sezonie użytkowania nadal wyglądał jak nowy, to podpowiem, że sekret tkwi właśnie w ich wykonaniu i pracy na świetnej jakości surowcach. Belveder udowadnia właśnie, że polskie produkty mogą być najwyższej jakości i wykonane przez najlepszych rodzimych kuśnierzy. Dzięki właśnie takim firmom jak Belveder mamy czym pochwalić się światu.

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

0
Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Na początek należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co to jest owa pętla, bo być może nie zdajesz sobie sprawy, a Ty również w niej jesteś. Niestety trafić w nią jest bardzo łatwo, bo reklamy w telewizji i ciągle wyświetlające się banery reklamowe na każdej możliwej stronie internetowej, zdecydowanie zachęcają do zaciągania kolejnych kredytów i chwilówek. Jest to bardzo zgubne działanie, bo chwilówka jest produktem, którego okres spłaty jest miesięczny lub kilkudniowy. Jednak my obarczeni wizją otrzymania szybkiej gotówki zapominamy, że będziemy musieli ją bardzo szybko spłacić co będzie bardzo trudne, a wręcz czasem niemożliwe.

Niestety kiedy zbliża się okres spłaty zobowiązania to wpadamy w panikę i szukamy kolejnych wydających się na ten moment dobrych rozwiązań, dzięki którym uda nam się uniknąć (na chwilę) kłopotu. Najczęściej decydujemy się wziąć kolejną chwilówkę i później jeszcze jedną, aż nagle okazuje się, że mamy na głowie kilka różnych pożyczek w parabankach, a pieniędzy na ich spłatę zupełnie brak.

Przedłużanie kolejnych chwilówek

Osoby w trudnej sytuacji finansowej, decydują się na branie kolejnych chwilówek żeby spłacać nimi poprzednie. Bardzo często te najwcześniejsze nie są wcale spłacane, tylko przedłuża się okres ich spłaty w nieskończoność, a że mamy ich kilka to pieniądze na przedłużenie są bardzo duże, bo osobne w każdej z firm. Taka kolej rzeczy nie zmniejsza nam w żaden sposób długu, tylko przedłuża go w czasie. Osoba może w prawdzie na miesiąc odetchnąć, ale w efekcie nawet nie zdając sobie z tego sprawy wpada w kolejne kłopoty i nieuniknione jest, że pewnego dnia może zapukać do jej drzwi komornik.

Rozwiązanie dla osoby zadłużonej

Bardzo często osoby zadłużone nie mają zupełnie siły na wyszukiwanie rozwiązań, które pozwoliłyby im na wyjście z długów. Są tak poirytowane i sfrustrowane, że nie widzą już możliwego wyjścia z sytuacji. Jednak nie można się załamywać, tylko należy wziąć się w garść i poszukać rozwiązania problemów, tym bardziej, że takowe jest na wyciągnięcie ręki. Nie każdy postawił krzyżyk na takiej osobie, bo są firmy, które decydują się jej pomóc.

Firma www.splatachwilowek.pl ocenia każdego klienta indywidualnie. Oznacza to, że nawet osoba, która już obecnie nie radzi sobie ze spłatą swoich zobowiązań może liczyć na pomoc w postaci kredytu oddłużeniowego. Jest to produkt, który pozwala na skonsolidowanie kredytów czy skonsolidowanie chwilówek w jedno zobowiązanie, rozłożone na dłuższy okres spłaty, a więc i niższą ratę.

Idealne rozwiązanie dla osób zadłużonych

Firma proponuje bardzo korzystne warunki, bo dzięki niej możemy sobie poradzić ze spłatą swoich zobowiązań i wcześniejszą spłatę produktów pozabankowych. Jest to o tyle korzystne, że nie musimy w nieskończoność przedłużać terminów spłaty, tracąc przy tym pieniądze, bo to wcale nie spłaca naszego zadłużenia. Finalnie jest to tylko przeciągnięcie w czasie nieuniknionych problemów i widmo komornika staje się niestety bardzo realne. Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego jest więc bardzo korzystnym, a wręcz jedynym pomocnym w tej sytuacji wyjściem. Dzięki temu krok po kroku rzeczywiście pozbywamy się zadłużenia i możemy oddychać z ulgą.

Co najpierw powinna zrobić osoba zadłużona?

Przede wszystkim osoby mocno zadłużone są tak przesiąknięte stresem, że nie mają siły nawet uporządkowywać swoich wydatków. Żyją z dnia na dzień i boją się patrzeć w przyszłość, bo widzą tam tylko czarne chmury. Konsolidacja chwilówek dla zadłużonych sprawia, że osoba mająca długi w końcu widzi światełko w tunelu. Może cieszyć się życiem i myśleć, że w końcu uda jej się wszystko spłacić.

Jednak kredyt konsolidacyjny to kredyt jak każdy inny i trzeba go spłacić. Po to staramy się o niego, żeby mieć szansę na otrzymanie jednej już realnej do spłaty raty i w ten sposób pozbycie się długów. Osoby zadłużone mają już we krwi zazwyczaj nawyki, które mogą doprowadzić do kłopotów powtórnie. Najpierw osoba zadłużona powinna przekalkulować wszystkie wydatki i zanim uda się do firmy oferującej produkty pozwalające skonsolidować chwilówki i kredyty w jedno, to określić jaką ratę będzie na pewno w stanie spłacać.

Zdecydowanie lepiej wydłużyć okres spłaty, nawet jeśli zapłacimy większe odsetki niż nie móc spłacać zbyt wysokiej dla nas raty. Takim myśleniem niestety możemy wpędzić się w podobną spiralę zadłużenia, z jakiej finalnie próbujemy wyjść.

Ważne rzeczy dla osoby zadłużonej

Osoba mająca problemy finansowe od dawna, powinna postarać się zminimalizować swoje wydatki do minimum. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest też poszukanie sobie jakiegoś dodatkowego źródła dochodu. Dzięki temu możliwa będzie szybsza spłata kredytu oddłużeniowego i pozbycie się swoich długów. Biorąc taki kredyt bowiem, dążymy do odzyskania całkowitej płynności finansowej i poprawienia swojej tragicznej historii kredytowej. Takie działania pozwolą w końcu żyć bez stresu i nerwów i ze spokojem patrząc w przyszłość. Jest to zdecydowanie najlepsze uczucie i warto do tego dążyć z całych sił.

Etykiety samoprzylepne – wady i zalety

0
Etykiety samoprzylepne - wady i zalety

Etykiety samoprzylepne są bardzo popularne i stosowane w wielu gałęziach przemysłu. Są łatwe w użytkowaniu – wystarczy pozbyć się warstwy ochronnej i przykleić je na powierzchnię opakowania. Jakie są inne zalety, ale i ograniczenia tego rodzaju etykiet?

Etykiety samoprzylepne mogą spełniać zarówno reklamową, jak i informacyjną funkcję. Sprawdzą się świetnie w wielu branżach przemysłu, jednak w niektórych przypadkach lepiej jest wybrać inny rodzaj etykiet. Kiedy warto zastosować etykiety samoprzylepne?

Zalety etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne są stosowane w wielu branżach, np. kosmetycznej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej czy spożywczej dzięki swoim niewątpliwym zaletom. Najważniejsze to:

  • Odporność na różne temperatury, mogą więc być stosowane z powodzeniem np. na opakowaniach produktów, które muszą być przechowywane w lodówce;
  • Odporność na działanie środków chemicznych i promieni słonecznych;
  • Dowolność w kreowaniu nadruku – ograniczeniem jest jedynie rozmiar i kształt etykiety;
  • Promocja produktu – oryginalnie zaprojektowane wzory wyróżniają produkt wśród innych i przyciągają uwagę konsumentów;
  • Ochrona produktu – etykiety samoprzylepne mogą pełnić też ochronną funkcję, gdy są użyte jako plomby gwarancyjne;
  • Szybki proces produkcji – dobre drukarnie przygotowują samoprzylepne etykiety w krótkim czasie.

Jeden z rodzajów etykiet samoprzylepnych pozwala na tworzenie dwóch lub większej ilości. Dzięki temu możliwe jest na nich umieszczenie dużej ilości informacji na niewielkiej przestrzeni. Z takiego rozwiązania najchętniej korzystają producenci kosmetyków i leków, którzy są prawnie zobowiązani do umieszczania na opakowaniach stosownych danych. Etykiety samoprzylepne w takim przypadku eliminują więc konieczność drukowania dodatkowej, papierowej ulotki informacyjnej.

Wady etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne mimo szerokiego zastosowania w wielu branżach nie są wolne od wad. Jedną z nich są ograniczenia dotyczące kształtu opakowania – jeśli ma ono niestandardowe wymiary, np. wiele załamań czy zmienną objętość, etykiety samoprzylepne nie sprawdzą się. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie etykiet termokurczliwych, które można stosować na wszystkich powierzchniach bez względu na kształt pojemnika.

Przy wyborze etykiet samoprzylepnych trzeba się kierować przede wszystkim jakością materiałów, z jakich są wykonane. W przeciwnym wypadku może okazać się, że szybko się one odkleją od powierzchni lub nadruk wytrze się lub wyblaknie w wyniku działania promieni słonecznych.

Jak projektować aplikacje internetowe?

0
Jak projektować aplikacje internetowe?

Aplikacje internetowe w dzisiejszym świecie stały się istotnym elementem biznesu, który zdecydowanie upraszcza osiąganie celów i rozwój. Dzięki nim łatwiej utrzymać jest właściwy kanał komunikacji między firmą a potencjalną grupą odbiorców oraz zwiększyć wiedzę o produktach, co jest kluczowe w procesie budowania własnej marki. Pozostaje tylko pytanie jak projektować aplikacje internetowe?

Przede wszystkim pomysł

Bez niego nie ma projektu. Jest to krok najbardziej podstawowy, ale najważniejszy. Pomysł na wykonanie aplikacji internetowej musi być bardzo szczegółowy, obejmujący najmniejsze detale i dążyć do wykonania określonego zbioru funkcji. Stworzenie dobrej aplikacji determinowane jest również rynkiem, na który jest kierowana. Sprawdź potrzeby klientów i oceń mocne strony własnego produktu, bo wejście na rynek zbyt konkurencyjny lub martwy może okazać się porażką.

Zweryfikuj własne umiejętności i… własny budżet

Tak, opracowanie wydajnych aplikacji internetowych to dość kosztowna operacja, dlatego jeśli posiada się zestaw umiejętności programistycznych lub własny zespół IT to oczywistym wyborem jest wykonanie tego samodzielnie lub wewnątrz firmy. Jeśli jednak nie jest się programistą to wymogiem koniecznym jest konkretny budżet, ponieważ sama aplikacja to nie tylko projekt. Proces ten obejmuje koszty takie jak domena, hosting, projektowanie i oczywiście proces rozwoju.

Wybór optymalnego rozwiązania technologicznego

Dobranie właściwych języków dopasowanych do funkcjonalności i użyteczności w aplikacji internetowej jest bardzo ważne, by utrzymać jej strukturę. Nieprawidłowy dobór potrafi być problematyczny i konieczna będzie migracja z jednego stosu technologii do kolejnego, co generuje ponowne koszty. Projektowanie aplikacji możliwe jest na wielu dostępnych technologiach. Często wykorzystywanym językiem skryptowym jest PHP, które charakteryzuje się powszechnością oraz bogatym wsparciem technicznym, ponieważ język ten zastosowanie znajduje nie tylko w prostych programach, ale również zaawansowanych projektach. Kolejną opcją jest CGI, czyli interfejs, który wykorzystuje programy napisane w dowolnym języku, ma usprawniać komunikację między programami a oprogramowaniem serwera. Tworząc aplikację można również wykorzystać ASP.NET, który cechuje się wysoką wydajnością i stabilnością działania czy też Java Server Pages pozwalający na stworzenie dynamicznych dokumentów www w różnych konfiguracjach. Oczywiście nie są to jedyne opcje, do wykorzystywanych technologii można również wybrać Netscape Server API lub też Oracle Web Application Server.

Aplikacje internetowe mają służyć użytkownikom, dzięki którym grono klientów się powiększa. Jak widać powyżej wybór dostępnych technologii jest bardzo szeroki, tak jak zakres ich możliwości. Dlatego ważne jest, by przed pytaniem „jak zaprojektować” określić poprzedzające ją elementy, by móc dokładnie sprecyzować cel i specyfikę docelowej aplikacji internetowej, a dopiero potem przejść do jej właściwego projektowania.

Jaki prezent dla kobiety?

0
Jaki prezent dla kobiety?

Wybór kobiecego prezentu jest zadaniem odpowiedzialnym, wymagającym wcześniejszego przygotowania, pomysłu i oryginalności. W dzisiejszych czasach kupić właściwy upominek jest i łatwo, i trudno. Wynika to z ogromnej dostępności oferty, ale także rosnących wymagań co do nieszablonowości podarunku. Skomplikowane jest czasami wyłowienie spośród tysięcy propozycji czegoś, co będzie idealnie wpisywać się w kobiecy gust. Niezbędne jest zatem wcześniejsze zaplanowanie prezentu oraz ustalenie budżetu, jakim dysponujemy. Warto zwrócić uwagę na oryginalność. Nie ważne jest, jak drogi podarunek kupimy, ale jego unikatowy charakter. Tylko takie prezenty mają szansę zapisać się w pamięci osoby obdarowanej na trwałe.

Jak dobrać opony letnie – poradnik

0
Jak dobrać opony letnie - poradnik

Wybór opon letnich w dużej mierze wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jakimi czynnikami należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego modelu?

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami. Dla kierowców to znak, że czas pomyśleć o zmianie opon z zimowych na letnie. To z kolei rodzi pytanie o to, jak wybrać ogumienie przeznaczone do jazdy podczas ciepłej pory roku. O jednoznaczną odpowiedź jest niezwykle trudno, bo pod uwagę należy wziąć różne czynniki. Chodzi między innymi o rodzaj auta, styl jazdy czy zasobność portfela.

Przy kupnie opon warto jednak kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami, które pozwolą uniknąć ci przykrych niespodzianek oraz cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą bez niepotrzebnych wydatków. By ułatwić ci to zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak dobrać opony letnie i które parametry koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę.

Ile opon wymienić?

Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Jeśli zależy ci na tym, by samochód miał jak najlepsze osiągi i gwarantował ci maksymalny poziom bezpieczeństwa, wraz z nadejściem cieplejszych dni powinieneś wymienić wszystkie cztery opony. To jednak rozwiązanie dość kosztowne, a ze względu na ograniczenia budżetu nie każdy kierowca może sobie na nie pozwolić. Dobrym kompromisem może więc okazać się wymiana tylko dwóch opon – tym bardziej, że na taki krok pozwalają obowiązujące w Polsce przepisy.

Wymiana dwóch opon jest dobrym wyjściem jedynie w przypadku aut z napędem na przednią oś. By uniknąć utraty panowania nad pojazdem w wyniku nadsterowności, pamiętaj, że nowe ogumienie powinno być montowane na tylnej osi. Niezwykle ważne jest też to, by na każdej osi znalazły się identyczne opony. Sprawa komplikuje się w przypadku samochodów z napędem 4×4 – wówczas jedyna opcja to wymiana czterech opon.

Jaki typ bieżnika wybrać w oponach letnich?

Do wyboru masz trzy rodzaje bieżnika: opony letnie symetryczne, kierunkowe oraz asymetryczne. Pierwsze rozwiązanie (znane też jako bieżnik klasyczny) jest najbardziej przyjazne dla portfela, jednak nie zapewnia optymalnych osiągów. Jest stosowne w najtańszych oponach do aut miejskich, a także w ogumieniu przeznaczonym do samochodów dostawczych oraz ciężarowych.

Opony letnie kierunkowe mają bieżnik projektowany na podstawie zaawansowanych matematycznych obliczeń, najczęściej przybierający kształt litery V lub U. Jego zadanie to wydajne odprowadzanie wody, dlatego dobrze sprawdzają się na terenach z dużą ilością opadów. Ostatni typ to opony letnie asymetryczne. To najbardziej zaawansowane technologicznie produkty oferowane przez sprzedający opony sklep. Stworzone z myślą o tym, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i najlepsze osiągi bez względu na rodzaj nawierzchni oraz warunki atmosferyczne.

W jakiej cenie kupić opony letnie?

Kupując opony letnie, warto zwrócić też uwagę na ich cenę. Oczywiście idzie ona w parze z jakością ogumienia, jednak nawet wybierając najtańszy model nie powinieneś obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Wszystkie opony sprzedawane na terytorium Unii Europejskiej podlegają bowiem rygorystycznym testom przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Najtańsze opony letnie klasa ekonomiczna przeznaczone są do aut miejskich, których właściciele preferują spokojną jazdę i rzadko odbywają dłuższe trasy. Opony letnie klasa średnia to zaś propozycja dla posiadaczy kombi, SUV-ów czy mikrovanów, a także kierowców z zacięciem do dynamicznej jazdy. Opony letnie klasa wyższa adresowane są natomiast do pojazdów sportowych o najwyższych osiągach.

ZOBACZ TEŻ