środa, Kwiecień 24, 2019

Jak projektować aplikacje internetowe?

0
Jak projektować aplikacje internetowe?

Aplikacje internetowe w dzisiejszym świecie stały się istotnym elementem biznesu, który zdecydowanie upraszcza osiąganie celów i rozwój. Dzięki nim łatwiej utrzymać jest właściwy kanał komunikacji między firmą a potencjalną grupą odbiorców oraz zwiększyć wiedzę o produktach, co jest kluczowe w procesie budowania własnej marki. Pozostaje tylko pytanie jak projektować aplikacje internetowe?

Przede wszystkim pomysł

Bez niego nie ma projektu. Jest to krok najbardziej podstawowy, ale najważniejszy. Pomysł na wykonanie aplikacji internetowej musi być bardzo szczegółowy, obejmujący najmniejsze detale i dążyć do wykonania określonego zbioru funkcji. Stworzenie dobrej aplikacji determinowane jest również rynkiem, na który jest kierowana. Sprawdź potrzeby klientów i oceń mocne strony własnego produktu, bo wejście na rynek zbyt konkurencyjny lub martwy może okazać się porażką.

Zweryfikuj własne umiejętności i… własny budżet

Tak, opracowanie wydajnych aplikacji internetowych to dość kosztowna operacja, dlatego jeśli posiada się zestaw umiejętności programistycznych lub własny zespół IT to oczywistym wyborem jest wykonanie tego samodzielnie lub wewnątrz firmy. Jeśli jednak nie jest się programistą to wymogiem koniecznym jest konkretny budżet, ponieważ sama aplikacja to nie tylko projekt. Proces ten obejmuje koszty takie jak domena, hosting, projektowanie i oczywiście proces rozwoju.

Wybór optymalnego rozwiązania technologicznego

Dobranie właściwych języków dopasowanych do funkcjonalności i użyteczności w aplikacji internetowej jest bardzo ważne, by utrzymać jej strukturę. Nieprawidłowy dobór potrafi być problematyczny i konieczna będzie migracja z jednego stosu technologii do kolejnego, co generuje ponowne koszty. Projektowanie aplikacji możliwe jest na wielu dostępnych technologiach. Często wykorzystywanym językiem skryptowym jest PHP, które charakteryzuje się powszechnością oraz bogatym wsparciem technicznym, ponieważ język ten zastosowanie znajduje nie tylko w prostych programach, ale również zaawansowanych projektach. Kolejną opcją jest CGI, czyli interfejs, który wykorzystuje programy napisane w dowolnym języku, ma usprawniać komunikację między programami a oprogramowaniem serwera. Tworząc aplikację można również wykorzystać ASP.NET, który cechuje się wysoką wydajnością i stabilnością działania czy też Java Server Pages pozwalający na stworzenie dynamicznych dokumentów www w różnych konfiguracjach. Oczywiście nie są to jedyne opcje, do wykorzystywanych technologii można również wybrać Netscape Server API lub też Oracle Web Application Server.

Aplikacje internetowe mają służyć użytkownikom, dzięki którym grono klientów się powiększa. Jak widać powyżej wybór dostępnych technologii jest bardzo szeroki, tak jak zakres ich możliwości. Dlatego ważne jest, by przed pytaniem „jak zaprojektować” określić poprzedzające ją elementy, by móc dokładnie sprecyzować cel i specyfikę docelowej aplikacji internetowej, a dopiero potem przejść do jej właściwego projektowania.

Jaki prezent dla kobiety?

0
Jaki prezent dla kobiety?

Wybór kobiecego prezentu jest zadaniem odpowiedzialnym, wymagającym wcześniejszego przygotowania, pomysłu i oryginalności. W dzisiejszych czasach kupić właściwy upominek jest i łatwo, i trudno. Wynika to z ogromnej dostępności oferty, ale także rosnących wymagań co do nieszablonowości podarunku. Skomplikowane jest czasami wyłowienie spośród tysięcy propozycji czegoś, co będzie idealnie wpisywać się w kobiecy gust. Niezbędne jest zatem wcześniejsze zaplanowanie prezentu oraz ustalenie budżetu, jakim dysponujemy. Warto zwrócić uwagę na oryginalność. Nie ważne jest, jak drogi podarunek kupimy, ale jego unikatowy charakter. Tylko takie prezenty mają szansę zapisać się w pamięci osoby obdarowanej na trwałe.

Jak dobrać opony letnie – poradnik

0
Jak dobrać opony letnie - poradnik

Wybór opon letnich w dużej mierze wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jakimi czynnikami należy kierować się przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego modelu?

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami. Dla kierowców to znak, że czas pomyśleć o zmianie opon z zimowych na letnie. To z kolei rodzi pytanie o to, jak wybrać ogumienie przeznaczone do jazdy podczas ciepłej pory roku. O jednoznaczną odpowiedź jest niezwykle trudno, bo pod uwagę należy wziąć różne czynniki. Chodzi między innymi o rodzaj auta, styl jazdy czy zasobność portfela.

Przy kupnie opon warto jednak kierować się kilkoma podstawowymi wskazówkami, które pozwolą uniknąć ci przykrych niespodzianek oraz cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą bez niepotrzebnych wydatków. By ułatwić ci to zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak dobrać opony letnie i które parametry koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę.

Ile opon wymienić?

Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Jeśli zależy ci na tym, by samochód miał jak najlepsze osiągi i gwarantował ci maksymalny poziom bezpieczeństwa, wraz z nadejściem cieplejszych dni powinieneś wymienić wszystkie cztery opony. To jednak rozwiązanie dość kosztowne, a ze względu na ograniczenia budżetu nie każdy kierowca może sobie na nie pozwolić. Dobrym kompromisem może więc okazać się wymiana tylko dwóch opon – tym bardziej, że na taki krok pozwalają obowiązujące w Polsce przepisy.

Wymiana dwóch opon jest dobrym wyjściem jedynie w przypadku aut z napędem na przednią oś. By uniknąć utraty panowania nad pojazdem w wyniku nadsterowności, pamiętaj, że nowe ogumienie powinno być montowane na tylnej osi. Niezwykle ważne jest też to, by na każdej osi znalazły się identyczne opony. Sprawa komplikuje się w przypadku samochodów z napędem 4×4 – wówczas jedyna opcja to wymiana czterech opon.

Jaki typ bieżnika wybrać w oponach letnich?

Do wyboru masz trzy rodzaje bieżnika: opony letnie symetryczne, kierunkowe oraz asymetryczne. Pierwsze rozwiązanie (znane też jako bieżnik klasyczny) jest najbardziej przyjazne dla portfela, jednak nie zapewnia optymalnych osiągów. Jest stosowne w najtańszych oponach do aut miejskich, a także w ogumieniu przeznaczonym do samochodów dostawczych oraz ciężarowych.

Opony letnie kierunkowe mają bieżnik projektowany na podstawie zaawansowanych matematycznych obliczeń, najczęściej przybierający kształt litery V lub U. Jego zadanie to wydajne odprowadzanie wody, dlatego dobrze sprawdzają się na terenach z dużą ilością opadów. Ostatni typ to opony letnie asymetryczne. To najbardziej zaawansowane technologicznie produkty oferowane przez sprzedający opony sklep. Stworzone z myślą o tym, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa i najlepsze osiągi bez względu na rodzaj nawierzchni oraz warunki atmosferyczne.

W jakiej cenie kupić opony letnie?

Kupując opony letnie, warto zwrócić też uwagę na ich cenę. Oczywiście idzie ona w parze z jakością ogumienia, jednak nawet wybierając najtańszy model nie powinieneś obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Wszystkie opony sprzedawane na terytorium Unii Europejskiej podlegają bowiem rygorystycznym testom przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Najtańsze opony letnie klasa ekonomiczna przeznaczone są do aut miejskich, których właściciele preferują spokojną jazdę i rzadko odbywają dłuższe trasy. Opony letnie klasa średnia to zaś propozycja dla posiadaczy kombi, SUV-ów czy mikrovanów, a także kierowców z zacięciem do dynamicznej jazdy. Opony letnie klasa wyższa adresowane są natomiast do pojazdów sportowych o najwyższych osiągach.

Jak wyglądają testy fizyczne i psychologiczne do Policji?

0
Jak wyglądają testy fizyczne i psychologiczne do Policji

Testy obowiązujące do Policji są bardzo wymagające i na każdym jego etapie następuje odsiew kandydatów. Jak wyglądają egzaminy na policjanta? Jak się do nich przygotować? Na te pytania odpowiada zespół strony Odpowiedzi.com.pl.

Czy mogę zostać policjantem?

Praca w Policji jest dla osób, które czują, że chciałby zrobić coś pożytecznego dla społeczeństwa. Zawód policjanta wymaga dużo, ale równie dużo może zaoferować. Stałe, pewne zatrudnienie i szybka emerytura to nieliczne benefity, jakie może zaoferować ten zawód.

Każdy, kto chcę wstąpić w szeregi Policji musi spełnić określone wymagania:

 • Posiadać polskie obywatelstwo;
 • Korzystać z pełni praw publicznych;
 • Posiadać nieposzlakowaną opinię;
 • Posiadać co najmniej wykształcenie średnie;
 • Nie być skazanym prawomocnym wyrokiem za przestępstwo
 • Posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacji uzbrojonej;
 • Dawać rękojmię tajemnicy służbowej;
 • Posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Wymagania mogą wydawać się niewielkie, ale podejście do egzaminów wymaga mocnego przygotowania. Zarówno do testu fizycznego jak i tego z wiedzy ogólnej i części psychologicznej.

Egzamin na policjanta. Krok po kroku

Każdy egzamin dzieli się na cztery etapy i sprawdza nasze, określone uwarunkowania do wykonywania wymagającego zawodu, jakim jest policjant.

 • Test Sprawności Fizycznej ( TSO )

Pierwszy etap egzaminu odbywa się na sali gimnastycznej. W czasie minuty i 41 sekund musisz wykonać określone ćwiczenia. Powyższy próg czasowy jest maksymalny, im szybciej pokonasz wszystkie stacje, tym więcej punktów otrzymasz.

Na sali musisz wykonać następujące ćwiczenia: przewrót w tył i w przód, rzut piłką lekarską na odległość, bieg wahadłowy, zgięcia tułowia w leżeniu, ćwiczenia na ławie gimnastycznej i przeniesienie 28-kilowego manekina.

 • Test Wiedzy Ogólnej

Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera 40 pytań zamkniętych z czterema możliwymi odpowiedziami. Solidnie przygotuj się do testu, gdyż wymagany zakres wiedzy jest bardzo szeroki. Pytania będą dotyczyć organów państwowych i ich funkcjonowania, władzy ustawodawczej, sądowniczej i wielu, wielu innych.

W Internecie jest wiele opracowanych arkuszy, wraz z odpowiedziami. Polecamy zajrzeć na naszą stronę Odpowiedzi.com.pl. Znajdziecie tam aktualne, opracowane arkusze na testy.

 • Test psychologiczny

Test psychologiczny do policji jest swoistą weryfikacją predyspozycji umysłowych kandydata do wykonywania zawodu. W jego skład wchodzi test na inteligencję, test psychologiczny i rozmowa z psychologiem. Test na inteligencję obejmuje zagadki logiczne i matematyczne. Z kolei test psychologiczny zawiera przykładowe sytuacje „z życia”, na które odpowiadamy Tak lub Nie.

Sama rozmowa z psychologiem dotyczy zarówno testu na inteligencje jak i psychologicznego. W tym czasie psycholog może zadawać nam pytania do tych testów.

 • Rozmowa kwalifikacyjna ( daw. „wywiad zorganizowany” )

Ostatnia część egzaminu powinna być teoretycznie najłatwiejsza. W tym wypadku okazuje się zupełnie odwrotnie. Wiele głosów mówi o tym, że poprzedzające rozmowę kwalifikacyjną mają na celu „rozchwianie” umysłu kandydata, który stanie się bardziej podatny na stres.

W rozmowie kwalifikacyjnej uczestniczy zawodowy policjant i policyjny psycholog. W jej trakcie będą stosować wszelkie metody psychologiczne, które mają wywierać nacisk na kandydata i powodować wzrost stresu. Kandydat jest przed cały czas obserwowany przez komisję a jego reakcję oceniane.

Każdy z etapów jest punktowany a dołączenie do policji jest uzależniony od sumy uzyskanych punktów. Po kilku tygodniach od zakończenia egzaminu opublikowane zostaną wyniki. Do Policji dostanie się tylko najlepsi kandydaci, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów.

Najbezpieczniejsze banki w Polsce

0
Najbezpieczniejsze banki w Polsce

Zakładając konto bankowe, szukamy jak najlepszych opcji, które zagwarantują nam bezpieczeństwo, łatwy proces logowania, robienia przelewów, udzielania pożyczek, a także bogaty system internetowy. Jest więc ważne, kogo wybierzemy i komu zaufamy w kontekście dbania o nasze pieniądze.

Aby znaleźć właściwe dla nas rozwiązania, możemy sobie pomóc wpisując odpowiednie hasła w wyszukiwarkę internetową, np. „najbezpieczniejsze banki w Polsce„, „najlepsze banki”, „najlepsze konto internetowe”, „najlepsze konto dla studenta – rankingi”, „ranking kredytów konsumenckich”, „który bank udziela najlepszą pożyczkę”, „w którym banku można uzyskać najlepsze konto walutowe”, „ranking kont walutowych w Polsce”, czy też „banki z kredytami konsumenckimi”, aby otrzymać informację na temat interesujących nas ofert.

Zwykle liczą się dla nas nawet te mniejsze rzeczy, jak np. kontakt z obsługą klienta, czy też kurier, który przywiezie nam umowę, jeżeli wybraliśmy taką opcję, bądź osoby w placówce i to, jak do nas podchodzą. My jako konsumenci także mamy wpływ na tworzenie się rynku i na to, w jaki sposób banki tworzą swoje oferty. Ważna może być nawet szata graficzna. Odpowiednie kolory sprawiają, że bank chętniej przyciągnie do siebie klientów i sprawia wrażenie bardziej profesjonalnego. Także sam proces logowania i zakładania konta jest istotny – chcielibyśmy bowiem, aby nie zajmowało nam to zbyt dużo czasu i abyśmy szybko i sprawnie otrzymali informację o tym, że konto zostało założone.

Interesują nas także takie oferty, jak darmowe konto oraz ile ewentualnie transakcji musimy przeprowadzić w ciągu dnia, aby nie opłacać konta. Także korzystanie z karty do bankomatu powinno być proste i przejrzyste, a ważne też, aby transakcja pojawiła się jak najszybciej na rachunku. To i wiele innych kwestii będą nam potrzebne, jeżeli chcemy dobrać jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb bank. Informacji na ten temat można szukać na wielu stronach internetowych, np. informacje o kredytach znajdziemy na stronie domkredytowy.pl.

Nietypowe sposoby wykorzystania bilboardów reklamowych

0
Nietypowe sposoby wykorzystania bilboardów reklamowych

Bilboard może się kojarzyć z nośnikiem powszedniej reklamy, ale przecież odrobina fantazji wystarczy, żeby wykorzystać go w inny sposób. Reklamodawcy tak bardzo lubią ten sposób prezentowania towarów i usług ponieważ jest dobrze widoczny w przestrzeni, nie można go przełączyć ani wyłączyć (jak reklam w internecie).

Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie 2018 r.

0
Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie 2018 r.

Rynek magazynowy w Polsce prężnie się rozwija – magazyny, hale produkcyjne itp. powstają się w całym kraju, ale nadal jest ich za mało – zapotrzebowanie i zainteresowanie najemców wciąż rośnie.

Własnoręczny wyrób wędlin – jak to się robi?

0
Własnoręczny wyrób wędlin – jak to się robi?

Tradycyjne wyroby wędliniarskie, np. kiełbasy, karkówki i szynki, są najbardziej popularne wśród Polaków. Ponad 40 proc. konsumentów uważa je za zdrowe. Wędliny ogólnie są jednymi z najchętniej kupowanych produktów spożywczych.

Jakie pojemniki gastronomiczne wybrać?

0
Jakie pojemniki gastronomiczne wybrać?

Do niedawna pojemniki gastronomiczne przeznaczone były głównie do zastosowań w profesjonalnej gastronomii. Obecnie jednak coraz liczniejsi producenci oferują pojemniki GN również użytkownikom domowym, którzy szukają sprzętu AGD dobrej jakości. Jakie pojemniki gastronomiczne warto wybrać, aby służyły nam długo?

Dlaczego firmom opłaca się korzystać z kantorów internetowych?

0
Dlaczego firmom opłaca się korzystać z kantorów internetowych?

Wielu osobom wydaje się, że prowadzenie swojej działalności to przysłowiowa bułka z masłem. Właściciele firm zdają się przebywać na ciągłych wakacjach, a zera na ich kontach same się mnożą. Rzeczywistość jest niestety zupełnie inna, ponieważ własna działalność to niemal nieustanny stres i stale rosnące wydatki.

ZOBACZ TEŻ