Wózki widłowe stanowią podstawowe wyposażenie niemalże każdej przestrzeni magazynowej. Wykorzystuje się je w wielu różnych branżach m.in. w handlu, sadownictwie, przemyśle ciężkim i spożywczym. Widlaki służą nie tylko do transportowania towarów o dużej masie, ale także do rozładunku, segregacji i kompletacji zamówień. W wielu firmach, zwłaszcza logistycznych, używane są one do pracy codziennie, co może skutkować ich częstym psuciem się. W takiej sytuacji należy skorzystać z usługi serwisowania wózków widłowych.

Na czym polega serwis wózków widłowych?

Serwis wózków widłowych jest procesem złożonym, którym zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy dystrybucyjne. Wyposażone są one w odpowiednie zaplecze techniczne, nowoczesne narzędzia do naprawy widlaków, a także innowacyjne systemy diagnostyczne. Niektóre firmy dystrybucyjne dodatkowo oferują mobilny serwis wózków widłowych, co oznacza, że naprawiają sprzęt w miejscu wskazanym przez klienta.

Osobną kwestią jest serwis techniczny wózków widłowych, który zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy właściciel widlaków, powinien zlecać przynajmniej raz w roku. Tego typu serwis polega na: ocenie stanu instalacji gazowej lub elektrycznej (w zależności od typu wózka), a także filtrów, olejów,  baterii trakcyjnych i inne ważne komponenty.

Wymiana części wózków widłowych

Serwisowanie wózków widłowych nieodłącznie wiąże się z koniecznością wymiany części – na nowe lub używane. Przy wyborze części zamiennych do wózków widłowych warto zwrócić uwagę na:

  • jakość seryjną,
  • kontrolę jakości,
  • bezpieczeństwo funkcjonowania,
  • gwarancję producenta,
  • odpowiedzialność producenta za szkody, powstałe w wyniku używania wadliwej części.

Do najbardziej awaryjnych komponentów wózków widłowych można zaliczyć: filtry, widły, opony, baterie trakcyjne, fotele operatora, rolki i opony. Wynika to z tego, że wymienione części są najbardziej eksploatowane podczas codziennej pracy sprzętu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here