Jak znaleźć numer taryfy celnej ?

Jeżeli odprawiamy towary importowane, a w szczególności pochodzące spoza Unii Europejskiej, to koniecznością staje się podanie numeru taryfy celnej do odprawy. Zobacz jak w prosty sposób ustalić numer taryfy celnej.

Strona Ministerstwa Finansów

Jeżeli chcemy dokonać odprawy celnej musmy podać wiele informacji niezbędnych do odprawy w tym numer teryfy, który możemy sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów www.isztar.mf.gov.pl

Wyszukaj

Jeżeli już jesteś na stronie to po lewej znajduje się menu z opcjami do wyboru:

  • Przeglądanie Taryfy
  • Wyszukiwanie tekstowe
  • Wyszukiwanie obszaru geograficznego

Wszystkie zawarte tam materiały oraz produkty pogrupowane są na Sekcje a sekcje podzielone są na Działy.

Wyszukaj numer produktu

Jeżeli zamierzamy poznać numer produktu to wybieramy opcję wyszukiwanie tekstowe i wpisujemy co nas interesuje. Jeżeli będą to drewniane klocki to właśnie to należy tam wpisać i klikając wyszukaj.

Wybierz dział

System automatycznie wskaże nam dział ogólny w tym przypadku 95 oraz kilka podpunktów przypisanych dla działu. Wchodzimy w nie po kolei zagłębiając się w hierarchii odszukujemy nasz produkt. W tym wypadku będą to działy 9503, następnie „układanki” i poddział „z drewna” który ma numer 9503 00 61.

Jak znaleźć numer taryfy celnej?

Wyszukiwanie zaawansowane

Teraz w dziale mam dwa poddziały do wyboru: „wykonane ręcznie” lub pozostałe. Wybieramy odpowiedni i mamy numer taryfy celnej w tym przypadku będzie to numer 9503 00 67 90

Intuicja

Musimy się kierować intuicją, bo jak widać nie zawsze wyszukiwarka określa nam dokłądnie to czego szukamy, więc musimy opisywać produkty dość dokładnie, ale najważniejsze że udało nam się odnaleźć nasz numer taryfy celnej, który ułatwia pracę wielu ludziom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here