Czy nauka angielskiego przez Skype jest możliwa

Popularność zdalnych metod kształcenia w ostatnich latach gwałtownie wzrosła. Proces ten nie ominął języków obcych. Okazuje się, że można się ich uczyć za pomocą dobrze znanych i lubianych platform online. Jedną z nich jest Skype, czyli popularne narzędzie do komunikacji audiowizualnej.

Jak to działa?

Zdalna nauka angielskiego przez Skype jest bardzo prosta. Wystarczy ściągnąć oprogramowanie (które jest dostępne również w wersji mobilnej), a następnie za jego pomocą połączyć się z lektorem. Oznacza to, że użytkownik może sam decydować o tym, kiedy zajęcia będą miały miejsce. Co więcej, nie trzeba w tym celu udawać się na uczelnię lub do szkoły. Z zajęć można korzystać przed pójściem na randkę lub do pracy, w ciągu dnia, a nawet wieczorem, w ramach relaksu po męczącym dniu w pracy. Skype jest narzędziem stabilnym i wydajnym, dzięki czemu można z niego korzystać nawet przy wolnym połączeniu.

Angielski przez Skype – korzyści

Dzięki platformie Skype nauka języka angielskiego wchodzi na zupełnie nowy poziom. Odtąd:

  • można uczęszczać na zajęcia w dowolnym miejscu i o dowolnej porze,
  • uwaga lektora jest w całości skupiona na konkretnym użytkowniku,
  • osoba uczestnicząca w zajęciach nie musi ponosić kosztów dojazdu,
  • użytkownik ma jeszcze więcej czasu na naukę,
  • można uczyć się w komfortowych dla siebie warunkach.

Realizowana zdalnie nauka angielskiego przez Skype opiera się na dwóch filarach: ćwiczeniu wymowy z lektorem, a także udostępnianych na specjalnej tablicy materiałach teoretycznych (ćwiczonych w praktyce). Dzięki temu kursant efektywnie zapoznaje się z językiem obcym.

Jak rozpocząć?

Rozpoczęcie nauki języka angielskiego przez Skype jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z podmiotem prowadzącym zajęcia, który w trakcie rozmowy sprawdzi poziom umiejętności osoby zainteresowanej. Dzięki temu łatwiej można dostosować poziom zajęć do wybranej osoby. Następnie pozostaje już tylko zaznaczenie dogodnych terminów prowadzonych zajęć i… to wszystko. Lektor sam skontaktuje się z kursantem za pomocą narzędzia Skype lub poprzez link do pokoju w aplikacji ZOOM. W ramach kursu można uczyć się nie tylko języka angielskiego, ale też wielu innych języków. Nauka angielskiego przez Skype może też obejmować język używany w poszczególnych branżach specjalistycznych. Dzięki temu zakres kursu może być dostosowany do poziomu i oczekiwań kursanta.

Reasumując, Skype to narzędzie, które można wykorzystywać zarówno w zwykłej komunikacji, jak i podczas specjalistycznych szkoleń językowych. Czas wykorzystać pełnię jego potencjału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here