Dlaczego firmom opłaca się korzystać z kantorów internetowych?

Wielu osobom wydaje się, że prowadzenie swojej działalności to przysłowiowa bułka z masłem. Właściciele firm zdają się przebywać na ciągłych wakacjach, a zera na ich kontach same się mnożą. Rzeczywistość jest niestety zupełnie inna, ponieważ własna działalność to niemal nieustanny stres i stale rosnące wydatki.

Koszty zobowiązań często nie pozwalają na spokojny sen, ale na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym prowadzenie własnej działalności może być zdecydowanie łatwiejsze.

Rozliczenia z zagranicznym kontrahentami

Prowadzenie międzynarodowego biznesu jest obecnie o wiele łatwiejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, ponieważ przedsiębiorcy mają szeroki dostęp nie tylko do nowoczesnych technologii, ale też internetu. Daje to wiele możliwości, ale również stwarza zagrożenia, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Dotyczy to zwłaszcza sposobów rozliczania się z zagranicznymi kontrahentami. W tym przypadku zdecydowanie najbezpieczniejszym i najbardziej wygodnym rozwiązaniem są kantory internetowe, np. https://kantoronline.pl.

Dzięki kantorom internetowym nie trzeba już biegać z pełną pieniędzy walizką do kantoru stacjonarnego ani wymieniać waluty w banku swoim lub kontrahenta. Wystarczy urządzenie mobilne lub komputer z dostępem do internetu, aby dokonać szybkiego przelewu na wskazane konto. To z pewnością jeden z powodów, dla których właściciele firm tak chętnie korzystają z kantorów internetowych.

Zalety korzystania z kantorów internetowych

Zalety korzystania z kantorów internetowych

Warunki kupna bądź sprzedaży waluty w kantorach internetowych są zdecydowanie korzystniejsze niż kantorach tradycyjnych czy bankach. Wynika to z faktu, że spread, czyli różnica ceny kupna i sprzedaży, jest wyjątkowo niska – kantory internetowe nie muszą wynajmować pomieszczeń ani zatrudniać pracowników, dlatego spread zwykle wynosi tylko kilka groszy, podczas gdy w stacjonarnych kantorach różnica jest kilkukrotnie większa. Chociaż przy niewielkich transakcjach kwoty te mogą wydawać się niewielkie, to przy większych można naprawdę sporo zaoszczędzić. Zobacz również Jak działają kantory internetowe?

Niewątpliwą zaletą korzystania z kantorów internetowych jest również to, że wymienione pieniądze mogą być bezpośrednio wysłane do kontrahenta. Możliwość ta sprawia, że nie trzeba wykonywać dodatkowego przelewu i unika się problemów, które niekiedy pojawiają się przy wykonywaniu zagranicznych przelewów. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest uniknięcie kosztów banków pośredniczących w transakcjach, a te bywają naprawdę spore.

Kantory internetowe a bezpieczeństwo transakcji

Kantory internetowe to firmy działające legalnie, które muszą posiadać odpowiednie zezwolenia. Podlegają one wszystkim procedurom związanym z prowadzeniem tego rodzaju działalności, co oznacza m.in. bieżący nadzór organów państwowych. Kantor musi prowadzić sprawozdawczość do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, a baza klientów musi być zgłoszona do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Pieniądze są w pełni bezpieczne, a klient zawsze może zlecić ich zwrot na swój rachunek bankowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here