Dlaczegoż wakacje w Egipcie są na topie

Swój urlop w Egipcieochoczo spędza mnóstwo wczasowiczów, dzięki niskiej wartości oferty z konceptem all inclusive. Co więcej, niezmiernie ciekawa kultura, różnorodne atrakcje i aromatyczne jedzenie pustynnego kraju nielicho zachwycają zwiedzających Egipt.

Klimat 

Jaki jest najlepszy czas na wakacje w Egipcie?Od połowy jesieni do połowy wiosny są najprzyjaźniejsze warunki pogodowe, bo wtenczas średnia temperatura ~ 25°C, co zachęca najwięcej turystów do zwiedzania kraju faraonów. Natomiast, dla fanatyków ekstremalnych upałów odpowiadają wakacje w Egipcie w lecie, gdy termometr sięga do +40°C … + 50°C.

Miejscowości turystyczne 

  • Marsa Alam – rajska placówka dla fanatyków nurkowania.
  • Sharm El-Sheikh – zapewni dynamiczny wypoczynek.
  • Hurghada – bestsellerowy kurort dla rodzinnych wczasów.
  • Safaga – lecznicze uzdrowisko Egiptu.
  • Taba – uroczy obszar blisko granicy z Izraelem.

Ceny wycieczek do powyżej wymienionych miasteczek przyjemnie zaskakują. Zapraszamy na  stronę internetową ‘Pojedź z nami’, żeby osobiście w tym się upewnić.

Co zwiedzić?

Egipt słynie z niezmiernie ciekawych i zagadkowych pomników historii. Jakie są najpiękniejsze miejsca w Egipcie, które warto odwiedzić? Wliczone do 7 cudów świata Piramidy w Gizie oraz leżący obok Wielki Lew, pełen niesamowitych zabytków Luksor i dawni centrum kultury Aleksandria pochłaniają uwagę turystów zewsząd.

Plaże

Rozpościerające złote egipskie wybrzeża i widniejące przez krystaliczną wodę rafy koralowców zachwycają każdego. Lecz jakie są najpiękniejsze plaże w Egipcie? Opinią klientów Pojedzznami.pl w rejonie Hurghady najznakomitszymi nadbrzeżami są luksusowa Soma Bay i wenecka El Gouna. Faworyty w Sharm El-Sheikhu – wyjątkowa Ras Um Sid, prestiżowy Naama Bay i El Fanar. W Marsa Alam – nietypowa Sharm El Luli oraz Coraya Beach.

Bezpieka i dokumenty

CzyEgipt jest bezpiecznym miejscem na wakacje?O tym czasami urlopowicze pytają u konsultantów agencji podróżniczej, a zwłaszcza podróżujące do egipskich kurortów po raz pierwszy. MSZ nie radzi rozważać o podróżach do okolic na granicach z Sudanem i Libią. Lecz na znanych kurortach wczasowiczom nic nie grozi.

Kolejna rzecz – jakie dokumenty są potrzebne do wjazdu do Egiptu? Odpoczynek w egipskich resortach nie wymaga jakichkolwiek szczepień, ale zalecamy nadzorować higienę rąk oraz wziąć do walizki farmaceutyki przeciw biegunki. Egipt nie wchodzi do EU, dlatego karta EKUZ opiekę zdrowotną nie pokryje. Biuro podróży „Pojedź z nami” oferuje włączone ubezpieczenie zdrowotne do kosztów wyjazdów. Kolejny dokument, zbędny dla przekroczenia granicy – paszport, który koniecznie powinien być ważny minimalnie przez pół roku.

Nieraz od turystów słyszymy -czy potrzebuję wizy, aby odwiedzić Egipt? Tak. Ale nic skomplikowanego – wizę da się   uzyskać w ambasadzie Egiptu, prosto na lotnisku lub wyrobić po przylocie na lotnisku, cena 25 dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here