rozmowa kwalifikacyjna

Przygotowywanie się do rozmowy kwalifikacyjnej jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wymagających momentów w życiu każdego człowieka. Zanim nadejdzie ten dzień, warto się do niego przygotować i zapoznać z kilkoma wskazówkami, które pomogą w wywarciu wrażenia na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zachowanie na rozmowie kwalifikacyjnej

Pierwszą i najważniejszą zasadą rozmowy kwalifikacyjnej jest zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o firmie. Da to przewagę nad innymi, gorzej przygotowanymi kandydatami. Znając profil działalności pracodawcy oraz jego misję i wizję, łatwiej będzie odpowiedzieć na zadawane pytania. Zwróć uwagę na wymagane przez pracodawcę umiejętności i dopasuj do nich własne mocne i słabe strony – pytanie o nie pada prawie zawsze! Istotne jest, aby pokazać przyszłemu pracodawcy pewność siebie, nie należy jednak przesadzać. Można zacząć od wyprostowania się, nawiązania kontaktu wzrokowego i pewnego (lecz nie zbyt silnego) uścisku dłoni.

Warto też przygotować sobie ewentualne pytania do osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną. Powinny być zadawane w sposób oznajmiający pracodawcy, iż kandydat interesuje się sprawami w firmie. To też świetny sposób na sprawdzenie, czy aplikujemy do pracy odpowiadającej naszym oczekiwaniom.

rozmowa o pracę

Dress to impress – czyli ubierz się, żeby zaimponować

Pierwszego wrażenia nie można zmienić, lepiej więc zrobić je jak najlepsze. Upewnij się, że wyglądasz czysto i schludnie. Podczas rozmów kwalifikacyjnych zawsze bezpieczniej jest założyć strój formalny – zależy to oczywiście od stanowiska, na jakie aplikujesz. Lepiej ubrać się zbyt formalnie niż zbyt… nieformalnie!

Aby zwiększyć szansę na zostanie zapamiętanym, warto użyć odpowiedniej wody kolońskiej lub perfum. Obecnie hitem są perfumy z feromonami. Zawarte w nich związki subtelnie wpływają na podświadomość potencjalnego pracodawcy, który postrzega nas jako osobę bardziej otwartą, prawdomówną i godną zaufania – mówi Karina Małecka, ekspert sklepu Secretive.pl.

Warto sprawdzić szeroką ofertę feromonów na stronie internetowej Secretive.pl oraz wpis na blogu dotyczący ich wpływu na środowisko pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here