Jak zarobić podczas studiów?

Chcę Wam przedstawić w jaki sposób możemy zarobić na studenckie wydatki, przedstawię Wam miejsca gdzie studenci są nie tylko poszukiwani ale również mile widziani i nie oczekuje się specjalnego doświadczenia.

Porady skierowane są do studentów dziennych, którym zdecydowanie jest trudniej znaleźć pracę od tych zaocznych. Studiowanie dzienne wcale nie odbiera nam szansy na zarabianie.

Praca w restauracji/ barze.

Jeżeli twój plan zajęć pozwala Tobie mieć wolne wieczory to możesz poszukać pracy w barach lub restauracjach, które chętnie zatrudniają w niepewnym wymiarze czasu. Stanowiska na które głównie możemy liczyć to: barman/barmanka, kelner/kelnerka lub pomoc kuchenna.

Aby podjąć pracę nie zawsze wymagane jest doświadczenie jednak trzeba posiadać aktualną książeczkę sanepidowską. Stawki są w miarę uczciwe jak na pracę dodatkową a czasem możemy też liczyć na dodatkowe zarobki  w postaci napiwków.

Kolportaż ulotek

Choć nie jest to zajęcie zbyt ambitne to pozwala nam podjąć pracę w nienormowanym czasie, właściwie jesteśmy wstanie dostosować pracę do naszego planu zajęć, a to jest duży plus.

Uważaj na piramidy finansowe.

internecie jest wiele ofert które obiecują szybki i wysoki zysk przez internet a w dodatku w nienormowanych godzinach pracy, w większości przypadków są to jednak piramidy finansowe na które trzeba uważać.

Jak zarobić podczas studiów?

Stawki na początek są zerowe, a zarobić można tylko w przypadku pozyskania klienta na usługi ekonomiczne.

Praca w cateringu.

Jeżeli masz tylko wolne weekendy możesz poszukać pracy w cateringu, jest wiele firm poszukujących do pracy dorywczej przy imprezach firmowych studentów.

Pamiętaj jednak że praca w gastronomi do łatwych nie należy, czesto trzeba pracować po 10 lub więcej godzin, a stawki nie powalają. Jednak zawsze jest to jakiś sposób na zaczepieni się choć na chwilę i dodatkowe pieniądze.

Praca na pół etatu

Możesz poszukać też pracy na 1/2 etatu, to opcja dobra dla tych, którzy sa odpowiedzialni i potrafią łączyć naukę z pracą. Ofertę dla studentów ma sporo sieci sklepów a stawki zaczynają się od 10 zł za godzinę. Istnieje też możliwość pracy w nocy na przykład przy wykładaniu towaru w marketach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here