Serwis szyb samochodowych – kiedy można dokonać naprawy?

0
771

Różne sytuacje losowe mogą doprowadzić do tego, że Twój samochód zostanie uszkodzony. Jedną z najczęściej zdarzających się usterek jest pękniecie przedniej szyby. Do uszkodzenia może dojść stosunkowo łatwo – wystarczy silne uderzenie kamyka, czy gałęzi spadającej z drzewa. Jeżeli zauważysz niepokojący ubytek, czy odpryski na swojej szybie, powinieneś jak najszybciej udać się do serwisu, który dokona jej naprawy lub wymiany. Dlaczego? Zgodnie z kodeksem drogowym kierowca poruszający się pojazdem z uszkodzoną szybą, może zostać obarczony mandatem w przypadku kontroli drogowej. Z tego artykułu dowiesz się m.in. kiedy możesz liczyć na naprawę swojej szyby samochodowej, a także jak możesz zabezpieczyć szybę przed uszkodzeniem.

Kiedy istnieje możliwość naprawy uszkodzenia szyby samochodowej?

Prawie każdy serwis szyb samochodowych oferuje również inne usługi naprawcze. Wybierając się do takiego miejsca, z pewnością dowiesz się, czy Twoja szyba może zostać naprawiona, czy jednak powinna zostać wymieniona na nową. Do naprawy może dojść w przypadku:

  • kiedy uszczerbek ma maksymalnie 22 mm średnicy (moneta 5 zł);
  • kiedy pęknięcie nie przekracza 20 cm długości;
  • kiedy pęknięcie nie kończy się wraz z krawędzią szyby;
  • kiedy odprysk znajduje się minimalnie 10 cm od krawędzi szyby.

Wszystkie te sytuacje mogą zagrażać bezpieczeństwu jazdy, dlatego też powinny zostać rozwiązane jak najszybciej. W przypadku uszkodzenia szyby w polu widzenia kierowcy nie powinno się dokonywać naprawy. Uzupełnienie ubytku może w takiej sytuacji poskutkować powstawaniem dodatkowych refleksów świetlnych, zagrażając bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów.

Serwis szyb samochodowych – jak zabezpieczyć szybę przed uszkodzeniami?

Bardzo dobrym sposobem na ochronę szyby przed uszkodzeniami może być zabezpieczenie za pomocą specjalnej folii ochronnej. Dzięki niej siła uderzenia przedmiotów trafiających w szybę zostanie zaabsorbowana przez dodatkową barierę, co z kolei nie spowoduje uszkodzenia samej szyby. Jeśli potrzebujesz naprawy lub wymiany szyby w swoim aucie, możesz skorzystać z usług oferowanych przez serwis szyb samochodowych https://hanesco.pl/. Pamiętaj, aby zrobić to jak najszybciej, w celu ochrony bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here