Prowadzenie magazynu wymaga wdrożenia narzędzi ułatwiających komunikację między poszczególnymi działami, a także przyjmowanie towaru, jego etykietowanie i umieszczanie w odpowiednich miejscach. Bardzo istotny jest podział magazynu na strefy przyjmowania, etykietowania, sortowania do wysyłki, a także utylizacji odpadów. Wszystkie działy muszą ze sobą ściśle współpracować, a ponadto mieć stały kontakt z zarządzającym magazynem. Wszystkie działania może ułatwić odpowiednie zarządzanie magazynem ze wsparciem informatycznym.

Programy magazynowe – jak poprawić funkcjonowanie magazynu?

Aby magazyn działał jak dobrze naoliwiona maszyna konieczne jest stworzenie bazy danych, która będzie na bieżąco aktualizowana. Program Magazynowy lomag.pl pozwala na tworzenie takich baz w oparciu o dokumenty magazynowe, dla których dedykowane są szablony. Dodanie do dokumentów zdjęć produktów pozwala na szybszą identyfikację. Z kolei współpraca oprogramowania z czytnikami pozwala na bieżąco wprowadzać do bazy danych poszczególne produkty oraz rejestrować przeznaczone do dostawy. Umożliwiają to tworzone etykiety z kodami kreskowymi, które również można wykonywać w ramach oprogramowania.

Program do magazynu ułatwi inwentaryzację

Nieprawidłowo prowadzona baza danych zawierająca błędy, prowadzi do trudności również w rozliczeniach księgowych. Ponadto również sama działalność magazynu jest sparaliżowana przez nieznajomość stanów magazynowych. W takich miejscach inwentaryzacja jest trudna i mozolna. Program do magazynu znacznie ją ułatwi, gdyż sprawi, że będzie porządek w papierach i od razu będzie wiadomo, które towary lepiej „schodzą”, a które zalegają na magazynowych półkach. Od razu będzie można również obliczyć zyski i straty w danym roku, dzięki posiadanym dokładnym danym. Zatem warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here