5 powodów, dla których warto mieć kartę kredytową

Narzędzie takie jak karta kredytowa przez sporą grupę osób uważane jest za prostą drogę do poważnego zadłużenia się. Jest to jednak stereotypowe myślenie, gdyż w rękach rozsądnej i odpowiedzialnej osoby karta kredytowa bardzo się przydaje, pomagając na przykład wrócić do płynności finansowej po nagłych wydatkach. Właściwe używanie karty nie doprowadza do żadnych problemów, a jej zalety zachęcają do wypróbowania narzędzia na własną rękę.

  1. Bezpiecznie pod względem finansowym

Umiejętnie używana karta kredytowa jest zabezpieczeniem finansowym – środki zgromadzone na karcie można wykorzystać w chwili, gdy zajdzie taka potrzeba, dzięki czemu dużo łatwiej robić zakupy, reagować na różne okazje i odpowiednio zarządzać budżetem. Niektóre dostępne karty mają bardzo korzystne oprocentowanie. Jeśli w dalszym ciągu obawiasz się, że zamiast zysków będziesz mieć tylko straty, zdecyduj się na wygodną kartę kredytową z odroczoną spłatą. Dużym plusem większości dostępnych kart jest tzw. odnawialny limit. Oznacza to, że po spłaceniu bieżącego salda kredytowego w dalszym ciągu mamy do dyspozycji te same środki, dzięki czemu można z nich ciągle, bez dodatkowych formalności.

  1. Łatwa do uzyskania

Karta kredytowa jako popularny produkt finansowy stanowi rozwiązanie, o jakie może starać się każdy. Wystarczy, że zwrócisz się do swojego banku. Z reguły musisz tylko złożyć wniosek i jeśli weryfikacja będzie pozytywna, praktycznie od razu dostajesz swoją kartę. Lepsza informacja na temat tego typu produktów gwarantuje możliwość sprawdzenia osobiście korzyści z posiadania karty przez osoby, które nie są zbyt doświadczone w zakresie kredytów i podobnych narzędzi.

  1. Stali klienci zyskują profity

Kredyt oparty na karcie jest przeważnie dość nisko oprocentowany, a wygoda, jaka 5 powodów, dla których warto mieć kartę kredytowągwarantuje limit odnawialny, budzi chęć posiadania zawsze tak przydatnego zabezpieczenia. Instytucje finansowe udostępniające karty gwarantują lojalnym klientom wiele korzystnych opcji. Jedną z nich jest stałe zwiększanie się limitu kredytowego. Im dłużej posiadasz kartę, pilnujesz terminów spłat stajesz się bardziej zaufaną osobą i możesz liczyć na znacznie większą gotówkę. Mechanika odroczenia spłaty w karcie również jest tego typu rozwiązaniem. Dzięki umiejętnemu korzystaniu z możliwości karty można sporo zaoszczędzić lub nawet zarobić

  1. Potężny filar w budowaniu historii kredytowej

Przez wiele osób karta kredytowa jest uważana za coś znacznie lepszego niż pożyczka – w końcu posługiwanie się taką kartą jest dowodem na to, że potrafimy ją spłacić, czyli jesteśmy zamożni, nie tak jak ci ciągle pożyczający z banku pieniądze. Może być to sposób na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej przez osoby unikające dłuższy czas jakichkolwiek kredytów czy pożyczek. Wystarczy wybrać dla siebie kartę i pilnować, by żadne zadłużenie nie pozostawało niespłacone w terminie.

  1. Narzędzie do zarabiania i oszczędzania

Oszczędzanie z wykorzystaniem karty kredytowej polega głównie na wykorzystywaniu okresu bezodsetkowego (dzięki temu spłaca się tylko wydane pieniądze, a nie dodatkowe odsetki). Czasami oferta karty umożliwia przedłużenie takiego okresu lub uruchomienie go przy spełnieniu konkretnych warunków, jak np. wykonanie kilku transakcji bezgotówkowych. Zarabianie dzięki karcie opiera się na przeróżnych punktach bonusowych, jak też na tzw. cash back – są to niewielkie zwroty pieniędzy w związku z regularnymi płatnościami kartą.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here