czym różni się brystol od tektury?

Do akcesoriów papierniczych zaliczamy różne typy i rodzaje papierów biurowych. Jednym z tych rodzajów są tektury i brystole. Służą do przeróżnych prac plastycznych. Brystol i tektura przyda się dziecku w każdym wieku, temu co chodzi do przedszkola jak i temu, które chodzi do szkoły. Dostępne są w różnych kolorach, fakturach i rozmiarach.

Czym jest brystol?

Brystol jest to rodzaj papieru, który wyróżnia się tym, że ma niezwykłą grubość i jest sztywny. Zazwyczaj gramatura brystolu wynosi od 150g/m2 do 300g/m2. Świetnie się sprawdza w roli kartonu do kreślenia, albo jako karton rysunkowy. W sklepie brystol dostaniemy w formie arkuszu, dostępne są różne wymiary. Najpopularniejszy jest format A1, w kolorze białym, jednak dostępne są również wersje kolorowe.

Cechą charakterystyczną brystolu jest to, że jest odporny na ścieranie. Dlatego polecany jest dla młodszych dzieci, które uwielbiają malować kredkami, farbami lub naklejać wycinanki.

Brystol i tektura dla dzieci

Tektura falista – co to takiego?

Nie tylko brystol jest wykorzystywany do prac plastycznych. Faktura falista również jest popularna. Jest to papier, który był wykorzystywany jeszcze do niedawna w gospodarce oraz handlu, obecnie często wykorzystywany jest podczas codziennych czynności.

Na rynku dostępne są różne rodzaje tektury falistej. Najczęściej wybierana jest tektura 2-warstwowa, jej zaletą jest to, że jest materiałem ekologicznym oraz biodegradowalnym. Oprócz tego rodzaju dostępne są również tektury 3-warstwowe, 5-warstwowe oraz 7-warstwowe. Różnią się grubością.

Do czego wykorzystuje się tekturę falistą? Zastosowanie jest różnorodne. Taki rodzaj papieru sprawdza się i do owijania przedmiotów, które łatwo można uszkodzić, jak i do pakowania książek, czy jako materiał ochronny, podczas remontu w domu.

Jeżeli chodzi o zastosowanie tektury falistej u dzieci, to może być ona wykorzystywana do dekoracji ścian w pokoju dziecięcym, do ozdabiania pudełek, kopert, jak i torebek prezentowych. Ciekawym pomysłem jest wykonywanie akcesoriów biurowych, z tektury. Ale takie rzeczy, mogą wykonywać starsze dzieci.

Przeczytaj tez: http://akcez.pl/bloki-biurowe-dla-dzieci-czym-kierowac-sie-podczas-zakupu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here