Co to jest piperina i jakie jest jej działanie?

Piperina oficjalnie została odkryta w XIX wieku, choć znana jest od wieków w chińskiej i indyjskiej medycynie ludowej. Jego działanie można śmiało nazwać wszechstronnym, chociaż docenia się przede wszystkim to, że pomaga zredukować tkankę tłuszczową i poprawia metabolizm.

Czym jest piperina?

Piperina to nic innego jak alkaloid odpowiadający za ostry smak pieprzu. Rola pieprzu w gastronomii jest nieoceniona – przecież większość osób nie wyobraża sobie swoich ulubionych potraw bez tej przyprawy. Jednak zalety substancji występującej na zewnętrznej warstwie owoców pipperis nigri nie kończą się na jej walorach smakowych.

Alkaloid o ostro-gorzkim smaku jest bezbarwną albo kremowożółtą substancją o działaniu, którym zainteresowały się firmy zajmujące się produkcją suplementów diety wspomagających odchudzanie oraz dodających energii podczas treningów. Suplementy diety z piperiną zawierają skoncentrowany ekstrakt tej niezwykłej substancji.

Piperina i skuteczne odchudzanie

Dlaczego warto zainteresować się piperiną podczas odchudzania?

  • Przyspiesza spalanie tłuszczu oraz węglowodanów.
  • Przyspiesza redukcję wagi ciała.
  • Poprawia trawienie i sprzyja wchłanianiu składników odżywczych.
  • Reguluje stężenie hormonów głodu i sytości, przez co zmniejsza łaknienie.
  • Usuwa wodę gromadzącą się pod skórą.

Badania wykazały, że piperina pomaga szczególnie w pozbyciu się tkanki tłuszczowej zaległej w okolicy brzucha. Jak wiadomo, wiele osób ma najwięcej trudności z redukcją niechcianego tłuszczu właśnie z tych rejonów.

Ważne: bywa, że preparat wspomagający odchudzanie ma skutki uboczne takie jak ograniczenie wchłaniania przez organizm cennych składników odżywczych. Na szczęście w przypadku suplementów diety z piperiną sytuacja jest wręcz odwrotna. Zwiększa ona przyswajanie witaminy C, witamin z grupy B, a także witaminy A i koenzymu Q.

Szczupła sylwetka bez efektu jo-jo

Tabletki na odchudzanie w piperiną mogą okazać się przełomem w odchudzaniu osób, które musiały w przeszłości zmierzyć się z niechcianym efektem jo-jo. Na szczęście skutecznie działające preparaty z piperiną chronią przed niechcianymi konsekwencjami redukcji tkanki tłuszczowej.

Po zakończeniu stosowania diety uzupełnionej o tabletki na odchudzanie z piperiną można przez długi czas cieszyć się szczupłą sylwetką.

A dzieje się tak, ponieważ dzięki piperinie:

  • mimo utraty wagi organizm nie jest wyczerpany i osłabiony,
  • poprawia się ogólna wydolność i stan zdrowia,
  • ciało zostaje oczyszczone z zalegającym w nim substancji powodujących spowolnienie metabolizmu.

Suplementy diety z piperiną – dodatkowe korzyści

Badania wykazują, że piperina jest bogata w przeciwutleniacze. Co ciekawe, udowodniono, że wykazuje ona działanie hamujące mutacje genetyczne w komórkach – oznacza to, że może ograniczyć wzrost guzów nowotworowych.

Uważa się też, że pomaga osobom z chorobami serca oraz tym, którzy zmagają się z depresją. Znane są też jej właściwości niwelujące zaburzenia trawienne takie jak niestrawność czy zaparcia, poza tym dobrze działa na wątrobę. Mało tego, łagodzi ona bóle stawów i mięśni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here