Czy warto wydzierżawić sprzęt drukujący

Kopiarka to jedno z najbardziej niezbędnych narzędzi w biurze. Finanse twojej firmy znacznie ucierpią, jeśli nie będziesz dobrze zarządzał kosztami drukowania i kopiowania. Możesz wydzierżawić drukarkę lub kopiarkę do swojego biura to najlepszy sposób na obniżenie kosztów w firmie!

Dzierżawa urządzeń – czy to dobry pomysł?

Dzierżawa kopiarki lub drukarki oznacza, że nie musisz wydawać pieniędzy na drogi sprzęt drukujący. Umowy te nie wymagają od firm wpłacania zaliczki. Jeśli to robią, to jest to niewielka kwota w porównaniu do pełnego kosztu z góry. Pieniądze mogą być wykorzystane na pokrycie innych wydatków. Chociaż małe i średnie firmy prawdopodobnie skorzystałyby z zakupu drukarki lub kopiarki klasy biznesowej, mogą nie być w stanie pozwolić sobie na tak kosztowny jednorazowy wydatek. Mniejsze firmy mogą dzierżawić sprzęt, aby korzystać z najnowszych technologii. Pozwoli to zwiększyć produktywność i obniżyć koszty eksploatacji. Większość firm na rynku oferuje elastyczne warunki leasingu, ze średnim okresem od 48 do 63 miesięcy.

Na czym polega leasing urządzeń drukujących?

Wysokiej jakości sprzęt drukujący jest zalecany dla firm, które mają duże zapotrzebowanie na drukowanie i kopiowanie dokumentów. Urządzenia te mogą być drogie i często przekraczają możliwości finansowe małych firm. Leasing sprzętu drukującego jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu firma może korzystać z najnowszej technologii i najlepszego sprzętu przy niższym koszcie początkowym. Tym bardziej, że początkowa inwestycja nie pokrywa kosztów bieżących, takich jak toner, papier, konserwacja i naprawy.

Wiele małych firm rozważa leasing drukarki laserowej ze względu na wysokie koszty i wymagania dotyczące konserwacji. Leasing jest często określany w branży drukarskiej jako „zarządzane usługi druku”, które mogą obejmować wiele innych produktów i usług niż leasing drukarki.

Usługi zarządzania drukiem zapewniają więcej niż tylko leasing. Oferują one również kompleksową obsługę firm w zakresie zarządzania ich sprzętem drukującym. Oznacza to, że firmy często muszą płacić za konserwację, papier i toner. Firmy otrzymują kompletny pakiet leasingowy.

Wszystko zależy od producenta/dostawcy. Można otrzymać usługi takie jak materiały eksploatacyjne, konserwacja zapobiegawcza i wsparcie na miejscu. Możliwe jest również fakturowanie i śledzenie wykorzystania. Istnieją dwa główne rodzaje leasingu sprzętu dla biznesu: leasing kapitałowy i operacyjny.

Leasing operacyjny: Większość firm preferuje leasing operacyjny (znany również jako leasing o wartości godziwej), ponieważ ma niższe miesięczne płatności niż leasing kapitałowy. Leasingobiorca może zdecydować się na zakup kopiarki po zakończeniu umowy. Jednak koszt zakupu kopiarki zostanie określony przez leasingodawcę w zależności od warunków umowy, popytu rynkowego, zużycia i amortyzacji. Leasing operacyjny polecany jest dla firm, które nie chcą posiadać na własność kopiarki lub drukarki, ale wolą wynajmować najnowsze modele.

Leasing za dolara, znany również jako leasing kapitałowy, jest mniej popularną opcją. Leasing kapitałowy przypomina raczej pożyczkę niż leasing sprzętu. Odsetki i spłaty kapitałowe są dodawane do kosztów kopiarki i pozostają w bilansie. Ponieważ 100% kosztów sprzętu jest finansowane, miesięczna stawka za leasing kapitałowy jest wyższa. Leasing kapitałowy może być korzystny dla leasingobiorców, którzy zamierzają zakupić sprzęt.  Dzierżawa drukarki z LobosLink daje mnóstwo korzyści.

Jakie urządzenia można wziąć w leasing?

Leasing praktycznie każdego urządzenia drukującego jest możliwy. W leasing można wziąć wszystko – od drukarek i kopiarek w najnowszej technologii, po starsze urządzenia. Wszystko zależy od potrzeb Twojej firmy i preferencji pracowników.

Czy to się opłaca?

Leasing sprzętu to świetny sposób na pozbycie się starego sprzętu. Leasing pozwala firmom uzyskać najwyższej jakości drukarki za niską cenę i pomaga utrzymać zdolność kredytową. Nie ma problemów z utylizacją lub odsprzedażą sprzętu. Leasing jest lepszą alternatywą dla zakupu urządzeń ze względu na szybki postęp technologii. Po kilku latach większość urządzeń jest przestarzała. Oznacza to, że co roku trzeba będzie kupować nową drukarkę, aby nadążyć za najnowszą technologią. Można również nadal korzystać ze starszej drukarki, ale będzie to skutkowało wyższymi kosztami utrzymania i zwiększonymi kosztami eksploatacji z powodu wycofywania urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here