Czym wyróżnia się profesjonalny dystrybutor broni?

0
761

Strzelanie, zarówno to sportowe, wojskowe, jak i czysto amatorskie rozwija się w Polsce zdecydowanie szybko. Nie tylko chcemy nauczyć się posługiwania bronią, ale i chętnie korzystamy z atrakcji, które wiążą się ze strzelaniem. Na rodzimym rynku powstaje wiele firm specjalizujących się w sprzedaży broni oraz w organizowaniu atrakcji z jej udziałem. Gdzie zaopatrują się tacy przedsiębiorcy? Skąd biorą broń instytucje?

Dystrybutor broni – certyfikaty i uprawnienia

Warto wiedzieć, że na polskim rynku obowiązują surowe restrykcje związane ze sprzedażą broni, podobnie jak i z jej posiadaniem. Nie każda firma może dystrybuować broń, dlatego nowe przedsiębiorstwa z nią związane, muszą szukać rzetelnych i certyfikowanych dostawców. Przy przeglądaniu ofert różnych takich dystrybutorów, absolutnie pierwszą kwestią powinno być sprawdzenie ich certyfikowania przez odpowiednie organy. Tu kluczem jest posiadanie przed sprzedawcę koncesji Ministra Spraw Wewnętrznych na handel bronią i amunicją. Jeśli znaleziony przez nas dostawca nie potrafi się wylegitymować taką licencją – powinniśmy go unikać!

Jak wybrać dobrego dystrybutora?

Wybór dystrybutora broni zaczynam więc od sprawdzenia jego licencji. Duzi, znani w Polsce dostawcy, jak np. https://www.vismag.pl/ informację o jej posiadaniu mają umieszczoną na swojej stronie internetowej. To dzięki takiemu certyfikatowi można być pewnym, że kupując broń nie narazimy się na problemy prawne czy nieprzyjemności instytucjonalne. Tylko broń kupioną od certyfikowane dystrybutora możemy dalej odsprzedawać (również posiadając do tego odpowiednią koncesję) lub używać jej np. do zawodów strzelniczych, konkurencji czy innych form atrakcji.

Kolejnymi cechami dobrego dystrybutora są: szeroka oferta broni palnej w tym zarówno tej sportowej, bojowej, kolekcjonerskiej, jak i myśliwskiej, możliwość zakupu amunicji i akcesoriów oraz natychmiastowe wystawianie rachunków/ faktur za taki asortyment. Obrót towarami specjalnego przeznaczenia jest w Polsce mocno regulowany, dlatego przedsiębiorcy muszą pamiętać o stosowaniu się do reguł i posiadaniu dowód zakupu każdej, najmniejszej nawet sztuki broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here