Jakie warunki powinny spełniać windy i dźwigi towarowe

Windy i dźwigi towarowe wydają się czymś jak najbardziej normalnym w obecnych czasach. Służą one do przewozu ludzi i towarów w określonych kierunkach. Osoby, które nie mają z tym na co dzień do czynienia nie wiedzą, że muszą to być wyspecjalizowane konstrukcje, spełniające określone normy.

Certyfikat bezpieczeństwa

Windy towarowe, jak również inne zawsze muszą posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Bez tego nie zostaną one nawet dopuszczone do użytku. Warto więc z rozwagą podchodzić do wykonawcy, który weźmie się za montaż danego dźwigu towarowego. Nie wystarczy tylko sprawdzić opinie, jakie krążą po sieci. Potrzebny jest tu większy pewnik bezpieczeństwa. Warto także sprawdzić referencje danego wykonawcy. Firma, która z rozwagą podchodzi do wykonywania swoich codziennych obowiązków, takie informacje będzie miała m.in. na swojej witrynie, tak jak np. jest to w tym przypadku http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-towarowe.

Dobrze dopasowana winda

Która winda będzie tą najbardziej odpowiednią? Nie da się w sposób jednoznaczny odpowiedź na to pytanie. W szczególności, że pod uwagę należy wziąć samą charakterystykę budynku, jego wielkość, ilość obsługiwanych pięter. Należy również sobie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie to tylko winda towarowa, czy też osobowo-towarowa. Na pozór nie ma różnicy pomiędzy nimi.

Błąd! Winda towarowa służy tylko i wyłącznie do przewożenia towarów – jak sama nazwa wskazuje. Osobowo-towarowa pozwala również na przewóz osób, które towarzyszą poszczególnym ładunkom. Każde z nich muszą spełniać określone normy, które profesjonalny wykonawca weźmie pod uwagę.

Nie można również zapomnieć o tym, że po montażu urządzenia ważne są również usługi konserwujące, jak również serwisowe. Sprawnie działający serwis jest bardzo ważny – w szczególności, że nie ma możliwości wnoszenia ładunków na piętra wyższe/niższe na własnych plecach.

Z rozwagą należy więc wybierać wykonawcę, który zajmie się dopasowaniem wind towarowych, osobowych do potrzeb inwestora i jego budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here