Dylematy pracodawcy

Pracodawcy często zmagają się z dylematem na jaki system wynagradzania załogi swojej firmy zdecydować się by pracowała ona wydajniej. Prawdą jest znane polskie przysłowie ,,z niewolnika nie ma pracownika” dlatego warto premiować i doceniać kadrę pracowniczą. Form jest wiele, każda z nich ma zalety i wady dlatego w tym artykule chcemy wskazać najlepsze połączenia różnych form pracy. Powinno się je stosować w celu osiągnięcia najwyższej wydajności i najlepszego przychodu a także zadowolenia pracobiorców.

Ulepsz akord – rozwiń firmę

System pracy akordowej znany jest od wielu lat. Wysokość wypłaty pracownika zależy tu w głównej mierze od ilości wytworzonych dóbr i usług oraz zakresu wyrobienia narzuconych przez pracodawców norm produkcyjnych. Często jednak pracujący w akordzie odchodzą z pracy ze względu na nieregularność wypłat oraz duży stres związany z wyrabianiem dużych norm pracy w pewnych okresach.

Dobrym sposobem na rozwinięcie firmy jest ulepszenie akordu o system premiowy. Dodanie pracownikowi pewnego procentu od każdej wytworzonej wartości dóbr wyprodukowanej ponad normy zaowocuje zwiększeniem tempa pracy i przyspieszeniem prac. System akordowy wzbogacony o premie idealny jest do stosowania w przemyśle gdzie ilość wyprodukowanych dóbr jest łatwo mierzalna. Nieco trudniej zastosować tę formę wynagradzania w usługach. Zastosowanie jej w sektorze ubezpieczeniowym przybiera często formę systemu premiowego.

System czasowy – skuteczny tylko z bonami

Czasowy system wynagrodzeń to najczęściej wykorzystywane przez pracodawców narzędzie. Umożliwia pracownikowi uzyskanie stałej pensji i uproszczenie systemu płatności. Ta metoda płatności prowadzi jednak do spadku wydajności pracy gdyż pracownik pobiera wypłaty na ustalonym poziomie, niezależnie od wkładu w wykonanie zadań.

Metodą na zwiększenie zaangażowania jest stosowanie dodatków w formie bonów. Coraz popularniejszym narzędziem premiowania pracowników staje się współpraca z portalem https://nais.pl/. Witryna ta umożliwia pracodawcom wpłacenie określonej puli pieniędzy, których dalszą drogę określa pracownik. Za wydajną pracę może otrzymać karnet na siłownię, bon zakupowy czy wyjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here