Jak zapakować samochód na wycieczkę?

Wyjazdy w podróże bliskie i dalekie, po Polsce czy zagranicę, mogą odbywać się samolotem, autokarem czy też własnym samochodem. Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie na własną rękę widząc przede wszystkim w tym swój sposób na niezależność oraz ograniczenie kosztów. O czym więc warto pamiętać, jak się spakować oraz jakie gadżety do samochodu zabrać? Tego dowiesz się z niniejszego artykułu.

Zrób listę

Zrobienie listy rzeczy, o które musisz zadbać przed wyjazdem, bardzo ułatwia sprawę. Zawrzyj tam nawet najmniejsze rzeczy, jak chociażby chusteczki nawilżane – nigdy nie wiesz, kiedy się przydadzą, a ich brak możemy okupić zdenerwowaniem. Wśród niezbędnych rzeczy do zrobienia na pewno będzie przegląd samochodu – szczególnie jeżeli wybierasz się gdzieś dalej warto sprawdzić czy od ostatniej wizyty u mechanika jakaś część nie wymaga naprawy. Sprawdźmy czy wszystkie dokumenty będą ważne jeszcze przez co najmniej kilka miesięcy – w szczególności dowód osobisty czy paszport. W niektórych państwach wymagana jest tak zwana zielona karta – udaj się po nią do swojego ubezpieczyciela. Dobrze jest zakupić dodatkowe ubezpieczenie, które w razie awarii pozwoli ci na zawiezienie samochodu do mechanika, a podróżującym zapewni nocleg.

Zabierz gadżety do samochodu

W wycieczkę warto zabierać kilka przydatnych przedmiotów. Przede wszystkim nawigacja – przyda się także w terenach, które trochę znamy – nigdy nie wiadomo czy nie będzie potrzebny jakiś objazd czy nagła zmiana trasy. Powinna zawierać aktualne mapy. Przyda się także asystent pasa ruchu – szczególnie gdy czeka nas rajd po dużych miastach, np. zagranicą. Znacznie to ułatwi poruszanie się w tłoku. Osoby, które nie bardzo ufają nawigacji, na wszelki wypadek powinny zabrać mapę w postaci papierowej – podczas braku łączności z Internetem lub problemami z nawigacją łatwo dotrzemy do celu. W samochodzie miejmy też koszulki odblaskowe (w niektórych krajach wymagane są dla każdego pasażera), dodatkowe bezpieczniki i żarówki oraz linkę holowniczą. Nie zapomnijmy sprawdzić czy na pewno mamy ważną gaśnicę oraz apteczkę – policjanci podczas kontroli bardzo często to sprawdzają. Przyda się również parasolka bądź płaszcz przeciwdeszczowy, trójkąt czy okulary przeciwsłoneczne. Dobrej jakości gadżety do samochodu znajdziesz na stronach znanych marek motoryzacyjnych, takich jak Porsche – https://sklep.porsche.pl/.

Spakuj się odpowiednio

Jeśli masz duży bagażnik i mało rzeczy do spakowania, to pewnie jesteś jednym z niewielu szczęśliwców. Zazwyczaj ludzie narzekają na brak miejsca w samochodzie. Można zakupić specjalne przegrody, które ułatwią segregowanie – w jednym miejscu będziemy trzymać akcesoria, które użyjemy dopiero na miejscu, a w innym te, które mogą się nam przydać w każdej chwili (lodówka, jedzenie, rzeczy na zmianę, rzeczy do hotelu na trasie). Pozwoli to na szybkie odnalezienie potrzebnego bagażu. Pamiętajmy, by rzeczy cięższe dawać na dół, natomiast te lekkie na górę. Nie polecamy przewożenia gadżetów do samochodu, zabawek i toreb na tylnych siedzeniach jeżeli nie są one odpowiednio zabezpieczone. W razie stłuczki mogą się one przemieścić i wyrządzić szkody, czy nawet nas zranić.

Jazda samochodem na wycieczkę nie powinna nam sprawiać trudności – jest miłym początkiem przygody. Dobrze spakowane auto oraz pewność, że mamy ze sobą wszystko co potrzebne, sprawią, że będziemy spokojniejsi oraz lepiej zorganizowani w przypadku awarii czy innych niespodziewanych zdarzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here