Kredyt dla Twojej firmy

Prowadzenie działalności gospodarczej to wyzwanie. Da tych osób, które zdecydowały się na założenie firmy, takie stwierdzenie nie jest niczym zaskakującym. Zdarzają się takie sytuacje w życiu niemal każdej firmy, że konieczne staje się dodatkowe wsparcie finansowe – dzieje się tak wówczas, gdy tracimy płynność finansową albo planujemy nowe inwestycje. Problemem mogą być również zaległości wobec US czy ZUS. Nawet jeśli kondycja finansowa firmy nie jest najlepsza, otrzymanie kredytu nie jest niemożliwe.

Zamknięcie działalności, czy kredyt?

Zbyt długie terminy płatności, zamrożony kapitał, zaległości wobec US albo ZUS – czyli… widmo zbliżającego się zamknięcia firmy? Zanim podejmiemy tę decyzję, która zakończy naszą przygodę z biznesem, zastanówmy się, czy istnieją realne możliwości otrzymania korzystnego kredytu, takiego, który będziemy mieli szansę spłacić i jednocześnie wzmocnić pozycję firmy na rynku?

Nie zawsze jest to zadanie łatwe, szczególnie w przypadku kredytu obrotowego, jednego z najpopularniejszych instrumentów wsparcia finansowego dla firm. Kredyt tego rodzaju zazwyczaj jest zaciągany w celu zwiększenia płynności finansowej i możliwości dalszego prowadzenia działalności. 

Nie będzie to łatwe, np. wówczas, gdy firma ma zaległości wobec fiskusa czy ZUS, nawet jeśli wypracowano harmonogram spłat zaległych zobowiązań. Banki, oceniając zdolność kredytową takiej firmy, prawdopodobnie nie podejmą pozytywnej dla niej decyzji. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z ofert alternatywnych proponowanych przez firmy pożyczkowe, koniecznie sprawdźmy ich status w Rejestrze Firm Pożyczkowych.

Przed podjęciem decyzji co do wyboru oferty kredytowej (czy to banku, czy innej instytucji) warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat produktów finansowych dla firm. Są one dostępne m.in. w serwisach internetowych firm doradztwa finansowego, taką bazę wiedzy na temat tego, czym jest kredyt firmowy i na jakich warunkach można go otrzymać, znajdziemy np. na stronie Finanse dla Ciebie.

Strategia rozwoju

Dodatkowe środki finansowe są niezbędne nie tylko wtedy, gdy firma ma problemy i chce wesprzeć, dzięki kredytowi, działalność bieżącą. Wówczas idealnie sprawdza się kredyt obrotowy oraz kredyt odnawialny (linia kredytowa). 

Właściciele firm wiedzą, że chcąc ustabilizować ich pozycję rynkową, konieczne jest wdrożenie strategii rozwojowej. Jeśli podjęliśmy decyzje dotyczące rozwoju działalności czy też wejścia na nowe rynki, znalezienie optymalnej oferty kredytu inwestycyjnego będzie miało kluczowe znaczenie dla finalizacji projektu.

Kredyty inwestycyjne oferowane są przez wiele banków. Warto więc zapoznać się z wszelkimi możliwymi informacjami na temat aktualnej oferty rynkowej w tym zakresie. Pamiętajmy, że kredyt inwestycyjny opiewa zazwyczaj na większe sumy i zwiąże nas na dłuższy okres. 

Jeśli posiadamy dobrze opracowany plan biznesowy, pozytywną historię kredytową, solidny wkład finansowy i przemawia za nami dotychczasowe doświadczenie i aktywność w branży, w której działamy, otrzymanie kredytu inwestycyjnego nie powinno stanowić większego problemu. 

Wynegocjowanie najlepszych warunków spłaty kredytu jest jednak bardzo istotne. Jeśli nie orientujemy się dokładnie, jak przedstawia się aktualna sytuacja na rynku kredytów inwestycyjnych, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa finansowego. 

Im dogodniejsze warunki spłaty kredytu, tym mniejsze zagrożenie redukcji płynności finansowej firmy w czasie realizacji inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here