Najlepsze miejsca na zakupy w Gdyni

Gdynia to najmłodsze miasto, wchodzące w skład Trójmiasta. Dla wielu jej urok polega na tym, że jest nowoczesna i daje mnóstwo perspektyw swoim mieszkańcom. Mają oni również wiele możliwości robienia zakupów, zarówno w dużych centrach handlowych jak Klif, czy też na mniejszych targowiskach.

W dobie powszechnego dostępu do samochodów nie ma większego znaczenia, w jakiej części miasta mieszkamy. Jeśli lubimy konkretne miejsce galerie handlowe czy usługowe, z pewnością je odwiedzimy. Jeśli ktoś szuka marki Apart w Gdyni, pojedzie do jej salonu nawet, gdy wymaga to nadłożenia drogi. Szaleństwo zakupowe to nie tylko prezenty i dobra luksusowe, ale przede wszystkim codzienne zakupy do domu. W Gdyni jest sporo miejsc, które mają swoich zwolenników. Krótki ich przegląd poniżej.

Hale Targowe w Gdyni to miejsce kultowe. Doceniła je nawet Magda Gessler, robiąc w tym punkcie zakupy podczas jednej z rewolucji kulinarnych. Miejsce ma świetna lokalizację w pobliżu dworca PKP. W bliskiej okolicy są również przystanki autobusowe, z których co kilka minut odjeżdża autobus w różne części miasta. Budynek Hal pod swoim dachem kryje wiele sklepów i stoisk z wędlinami, świeżymi rybami, warzywami, owocami, pieczywem. Znaleźć tam można również tekstylia, dewocjonalia oraz chemię i kosmetyki.

Centrum Handlowe „Orłowo”: Czasem mówi się o nim „ryneczek” albo „plac”. To niepozorne miejsce na granicy Orłowa z dużym wyborem mięs, wędlin, ryb, nabiału, pieczywa a nawet drobnego AGD. Część mieszkańców jako minus tego miejsca podaje wysokie ceny produktów.

Targowisko w Chyloni: Jest mniejsze od Hali Targowej, więc i jego oferta jest nieco uboższa. Nie ma też straganów, tylko sklepy. Miejsce ma swoich zwolenników, którzy doskonale wiedzą, który punkt jest otwarty w konkretnym dniu. Ceny są znacznie bardziej przystępne niż w przypadku centrum na Orłowie. Targowisko oferuje tekstylia, obrusy, chemię, drobne AGD. Nie brakuje punktów, oferujących mięso, wędliny, nabiał czy pieczywo.

Galeria Handlowa Klif

Duże centrum handlowe, którego powierzchnię już powiększano. Pod jednym dachem można znaleźć wiele topowych marek. To tam mieści się salon Apart w Gdyni, uwielbiany przez pary. W galerii pojawiły się również ekskluzywne sklepy, jak Stefanel, Calvin Klein czy Sisley, ale nie brakuje tych bardziej przystępnych cenowo, jak Mango, Zara czy H&M. Tego typu miejsce doceniają zwłaszcza osoby, które lubią mieć wszystkie odwiedzane przez siebie sklepy w jednym miejscu. Do galerii można dojechać bez problemu komunikacją miejska, jak również kolejką.

Gdynia nie wyczerpała jeszcze swoich możliwości handlowych. Popularność Klifu pokazuje, że mieszkańcy chętnie odwiedzają miejsca, które mają do zaoferowania więcej niż kilkanaście punktów handlowych i usługowych. Centrum Riviera, jak również Batory to porównywalne centra, które oferują coraz więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here