Jak spakować się na podróż samolotem?

Bilet kupiony, urlop zaplanowany. Teraz trzeba tylko się spakować. Jest to jednak dla wielu podróżnych, nie lada problem. Jak więc się spakować, by o niczym nie zapomnieć, a cały proces pakowania poszedł sprawnie i szybko?

Bagaż podręczny

Najważniejszą sprawą jest sprawdzenie, jaki bagaż przysługuje nam, podczas podróży samolotem. Wiele tanich linii, pobiera dodatkowe opłaty za duży bagaż. Część podróżujących, aby zaoszczędzić, pakuje się jedynie w bagaż podręczny do samolotu.Nie jest on duży i przeważnie ma spore ograniczenia wagowe (ok 5 kg). Spakowanie się w taką małą walizkę, to spory problem. Pakując się, należy dobrze przemyśleć, które rzeczy, faktycznie będą niezbędne. Należy również sprawdzić przed lotem, których produktów nie można wnieść na pokład (na przykład płynów).

Jeżeli nie posiadamy walizki o prawidłowych wymiarach, można ją pożyczyć od znajomego bądź zakupić. Nie są one drogie, a przydadzą się w niejednej podróży. Wartą zapoznania się ofertę walizek jakie posiada marka Vip Collection. Produkty są wykonane bardzo starannie i z najlepszych materiałów. W ofercie znajdziemy małe walizki do samolotu, oraz większe ich odpowiedniki. Co więcej, walizki produkowane przez cenione marki, są wykonane tak, aby ułatwić pakowanie.

Bagaż rejestrowany

Podróżując z dużym bagażem, sprawa jest nieco prostsza. Na pewno można zabrać wiele niezbędnych rzeczy, więc i pakowanie jest znacznie łatwiejsze. Można oczywiście spakować płyny. W przypadku, gdy chcemy przewieźć alkohol, należy sprawdzić, przepisy dotyczące wwozu alkoholu do kraju docelowego.

Pakując się trzeba jednak pamiętać, że z wakacji często wracamy z nowymi pamiątkami. Wypchana po brzegi walizka, może spowodować, że nic już więcej do niej nie zmieścimy. Każda linia ma również limity wagowe bagażu rejestrowanego. Przeważnie są to wagi ok 23 kg. Za nadbagaż zapłacimy horrendalne kwoty. Warto więc zważyć bagaż przed podróżą, zostawiając w nim 5 kilo zapasu na pamiątki. 

Sprzęt sportowy

Często z samolotu korzystamy, wybierając się na rowerowe wycieczki czy narty. Zabierając ze sobą swój sprzęt, należy dokładnie sprawdzić ile będzie to kosztować. Każda linia ma swój cennik. Znajdziemy go na stronie internetowej. Można również skontaktować się z infolinią. Może okazać się, że dużo tańszą opcją, będzie wypożyczenie sprzętu na miejscu. Jeśli nie jesteśmy zawodowymi kolarzami czy narciarzami i nas sprzęt jest raczej amatorski, z pewnością znajdziemy podobny na miejscu.

Pakowanie się do podróży, warto zaplanować. Zrobić listę niezbędnych rzeczy, sprawdzić wielkość bagażu i opłaty. Dobre przygotowanie sprawi, że pakowanie zajmie zaledwie kilka minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here