Sofy i narożniki – czym się różnią? Co wybrać?

Jedną z rozterek, które pojawiają się w trakcie urządzania salonu, jest wybór pomiędzy sofą a narożnikiem. Każde z tych rozwiązań ma pewne plusy, jak i minusy. Dlatego odpowiedź na pytanie: „co lepsze?”, będzie zależna od wielu zróżnicowanych czynników.

Po pierwsze warto poznać podstawowe różnice pomiędzy sofą a narożnikiem. Sofa będzie z reguły nieco mniejsza, co sprawia, że idealnie sprawdzi się w przypadku małego metrażu. To opcja kompaktowa, która otwiera przed nami wiele możliwości aranżacyjnych. Dopasujemy ją do niemal każdego wnętrza. Oprócz tego, jej design jest z reguły nieco bardziej klasyczny, chociaż oczywiście wiele współcześnie produkowanych sof, które znajdziemy np. w sklepie Selsey.pl, wygląda bardzo nowocześnie. Największą zaletą sofy jest wysoki stopień funkcjonalności aranżacyjnej. Ten rodzaj kanapy będzie dość mobilny, dlatego zazwyczaj możemy przesunąć ją w dowolne miejsce, co pozwala na zmianę wystroju wnętrza w każdej chwili. Zobacz stylowe kanapy w sklepie Antyki24.pl i kupuj tanio – https://antyki24.pl/pl/c/KANAPY-STYLOWE/270. Doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach, a także tam, gdzie chcemy skomponować kanapę z innymi elementami wyposażenia, np. pufami czy fotelami.

Kolejnym popularnym wyborem są nowoczesne narożniki z funkcją spania. Zazwyczaj będą większe od typowych sof, chociaż niektórzy producenci proponują modele narożników w wersji mini. Jednak nie ma wątpliwości, że ten rodzaj kanapy jest bardziej rozbudowany. Pozwala na stworzenie strefy do wspólnego wypoczynku i to bez konieczności zakupu mebli dodatkowych, czyli foteli, krzeseł, czy puf. Narożnik jest bardzo funkcjonalny, ponieważ z reguły pomieści więcej osób niż sofa o standardowych wymiarach. To opcja stworzona przede wszystkim dla salonów o dużym i średnim metrażu. Co więcej, większość narożników ma funkcję spania, która przyda się np. do przenocowania gości.

Stylowe sofy i narożniki wypoczynkowe – gdzie ich szukać?

Jak widać, podstawowymi wyznacznikami, którymi warto kierować się przy wyborze pomiędzy sofą a narożnikiem, jest przestrzeń, którą dysponujemy. Czasem lepszym rozwiązaniem będzie jeden, duży narożnik, innym razem – dwie mniejsze sofy. Odpowiedzmy sobie na pytania: czy często przyjmujemy gości? Czy kanapa będzie służyć wyłącznie do wypoczynku, czy również do spania? Czy duży mebel nie zabierze zbyt dużo miejsca?

Oczywiście przy zakupie sofy lub narożnika ogromne znaczenie ma ich jakość. To podstawowa kwestia, która będzie decydować o naszej wygodzie i trwałości wybranego produktu. W przypadku mebli wypoczynkowych, które są intensywnie eksploatowane niemal każdego dnia, nie warto oszczędzać. Atrakcyjną opcją dla tych osób, które szukają wysokiej jakości, oryginalnego designu i dobrej ceny, są kanapy i sofy w sklepie Selsey. Znajdziesz tam ogromny wybór wyposażenia mieszkania, w tym eleganckich i trwałych mebli do salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here