Paleta jest w dzisiejszej logistyce elementem niezbędnym. Jest używana na każdym etapie transportu, od momentu wyprodukowania do dostarczenia towaru na miejsce docelowe, na przykład od sklepu. Niewiele jest takich towarów, szczególnie drobnych, które transportowałoby się bez użycia palety. Jest to tak praktyczny wynalazek, że produkuje się też obecnie skrzyniopalety, czyli pojemniki wyposażone w palety. Paleta ułatwia transport, jak również przechowywanie towarów. Oczywiście, palety są tak praktycznymi sprzętami, że znajdują też nietypowe zastosowanie, choćby jako podstawa do rozmaitych celów.

Choć na rynku wciąż dominują palety drewniane, to dostępne są również palety wykonane z tworzyw sztucznych. Paleta z tworzywa sztucznego jest z wielu względów bardziej praktyczna i coraz częściej zastępuje te pierwsze. W wielu sytuacjach użycie palet plastikowych jest jednak niezbędne z kilku powodów. Na polskim rynku działa wielu producentów palet z tworzywa sztucznego.

Nowoczesne palety niezbędne w wielu gałęziach przemysłu

Palety spotkać można nie tylko w firmach, które zajmują się transportem. Już na końcowym etapie produkcji następuje paletowanie towarów, które właśnie na nich czekają na rozwiezienie do klientów. Tak więc paleta jest przydatna nie tylko na samochodzie czy innym pojeździe, jakim jest dowożona na miejsce, ale również w halach produkcyjnych, na magazynach, punktach przeładunkowych i wielu innych. Służy zarówno do przewożenia produktów na miejsce docelowe, jak i pomocniczy sprzęt do transportowania dóbr na mniejsze odległości, choćby w obrębie jednego budynku.

Palety z plastiku zastępuje palety drewniane

Na rynku wciąż dominują palety drewniane i w wielu branżach na pewno są one w pełni wystarczające, szczególnie tam, gdzie estetyka nie jest najważniejsza, a paleta nie opuszcza miejsca produkcyjnego czy magazynu. Coraz częściej jednak palety drewniane zastępowane są przez palety z tworzywa sztucznego https://www.schoellerallibert.com/pl/products/plastic-pallets/ i właśnie takie można coraz częściej spotkać w różnych miejscach. Zalet palet z plastiku jest wiele. Przede wszystkim to nowoczesne palety, które górują nad drewnianymi estetyką. Są bardziej odporne na zabrudzenia, zniszczenia, a w razie potrzeby można je myć. W rezultacie paleta z tworzywa sztucznego stosowana jest zazwyczaj tam, gdzie istotna jest estetyka ekspozycji towaru, a więc głównie w sklepach. W wielu z nich towar jest nawet przeładowywany na palety plastikowe, aby zwiększyć estetkę na hali sprzedaży. W licznych branżach, szczególnie spożywczej, palety z plastiku są też bardziej praktyczne ze względów higienicznych, na przykład, gdy używane są w środowisku wilgotnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here