pies

Jeżeli marzy nam się praca związana zwierzętami, a praca behawiorysty być może jest odrobinę za trudna, to petsitter jest idealnym rozwiązaniem. Z pewnością jest to zawód, który nie należy do najtrudniejszych, ale oczywiście nie każdy się do niego nadaje. Czym właściwie jest petsitting? Jak zostać petsitterem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-petsitterem/

Czym właściwie jest petsitting i kto może zostać petsitterem?

Petsitting jest to anglojęzyczna nazwa, dlatego nie każdy kojarzy od razu z czym taka osoba jest powiązana. Jakby wszystko było jasne postaramy się wszystko wytłumaczyć. Z języka angielskiego słowo „pet” oznacza zwierzaka. Chodzi tutaj zarówno o pieska jak i kotka czy nawet rybkę. „Sitting” oznacza opiekę, chociaż dosłowne tłumaczenie tego słowa oznacza siedzenie. Petsitting oznacza więc dosłownie zwierzęcą opiekunkę. Zakres działań oraz obowiązków można porównać do opieki nad dzieckiem. Pupila należy zamawiać, aby się nie nudził i nie rozrabiał. Dodatkowo należy bo napoić nakarmić. Od czasu do czasu należy wyjść z nim na spacer, dotlenić go i pobawić się na świeżym powietrzu. Opieka nad pieskiem czy kotkiem nie będzie trudnym zadaniem, zwłaszcza jeżeli sami posiadaliśmy w przeszłości takie zwierzątko.

W jaki sposób zostać petsitterem?

Taką osobą może nazywać się każdy. Do pracy w takim zawodzie niepotrzebne są żadne szkolenie, ani nawet kursy. Wystarczy jedynie mieć odpowiednie podejście i rękę do zwierząt. W końcu pies wymaga odpowiedniego podejścia. Nie powie nam wprost, że tym czasie chce mu się siku, jest głodny, chce się bawić czy pójść spać. Psy, które wymagają petsittera bardzo często są trudnymi zwierzętami. Musimy dostosować się pod nich charakter. Standardowe metody tresury nie do końca zadziałają. Piesek nie zawsze może być przyjazny, a my musimy potrafić się nim zajmować.

Zobacz też: http://akcez.pl/budowaniec-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here