Wiele osób, które poszukują sposobu pozyskania dodatkowych pieniędzy, staje przed wyborem kredytu lub pożyczki. Oba rozwiązania finansowe, które ostatecznie mają ten sam cel, dzieli wiele różnic. Wzięcie kredytu wiąże się z określonymi zaletami, jednak po stronie pożyczek można znaleźć równie wiele plusów.

Pożyczka jest przez wiele osób błędnie określana mianem kredytu gotówkowego. Obecnie można spotkać się ofertą tradycyjnych pożyczkodawców, którzy udzielają tego typu w placówkach, jak również zaciągnąć pożyczkę online przez Internet. Kredyt jest z kolei zarezerwowany wyłącznie dla banków, dlatego pozostałe instytucje nie mogę ich udzielać.

Pożyczka (pożyczka przez Internet) – to warto wiedzieć

Pożyczka, a dokładnie pożyczka chwilówka przez Internet, to najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Wzięcie pożyczki online to najlepsze rozwiązanie, jeśli pieniądze są potrzebne „tu i teraz”. Czy w związku z tym, pożyczka jest droższa od kredytów? Jak się okazuję, jest wprost przeciwnie!

Pożyczki udzielane przez internetowych pożyczkodawców to bardzo często oferty zdecydowanie tańsze od kredytów bankowych czy pożyczek bankowych. Wybrani pożyczkodawcy oferują promocyjne darmowe pożyczki dla pierwszych klientów czy pożyczki za kilkanaście złotych.

Pożyczka jest regulowana przez Kodeks cywilny. Zgodnie z definicją, pożyczka to operacja finansowa, która polega na udzieleniu określonej kwoty pieniężnej, lub innych przedmiotów na czas określony lub nieoznaczony. Pożyczka może być udzielana przez instytucje finansowe lub osoby fizyczne. W przypadku braku jasnego określenia pożyczki, pożyczkobiorca jest zobowiązany do zwrócenia jej w czasie nie dłuższym niż sześć tygodni po wypowiedzeniu umowy przez osobę, która dała pożyczkę. Nie ma potrzeby określania, na jaki cel jest zaciągana.

Kredyt – czym się różni od pożyczki?

Podstawową różnicą między kredytem a pożyczką jest to, że kredyt gotówkowy zgodnie z prawem, może być udzielany tylko przez banki, dlatego określenie „kredyt bankowy” jest równoznaczne z potocznym określeniem „kredyt”. Przedmiotem kredytu może być tylko gotówka.

Kiedy warto wybrać kredyt, a kiedy pożyczkę?

Kredyt można wziąć wtedy, gdy nie istnieje potrzeba szybkiego dostępu do dodatkowych pieniędzy, a przyszłemu klientowi nie przeszkadza dosyć żmudny proces przyznawania finansowania. Pożyczki, a szczególnie te udzielane przez Internet, to najbardziej wygodny i elastyczny sposób na wzięcie zobowiązania finansowego. Z pożyczek można korzystać wtedy, gdy zachodzi konieczność opłacenia nieprzewidzianych wydatków, a także w pozostałych sytuacjach, jak wyjazd na wakacje czy kupno samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here