kontener

Wiele firm posługuje się na co dzień substancjami niebezpiecznymi, które wymagają przechowywania i przewożenia ich w odpowiednich warunkach. Tylko dzięki temu można mieć pewność, iż nie zostaną one przez przypadek uwolnione do środowiska, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ludzi i zwierzęta, które w nim przebywają. Z tych powodów na właścicielu firmy ciąży pełna odpowiedzialność za ich zabezpieczenie. 

Wanny wychwytowe

Jeżeli musisz przechowywać lub przewozić substancje niebezpieczne, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości wanny wychwytowe. Ułatwiają one magazynowanie beczek z substancjami szkodliwymi, a jednocześnie idealnie zabezpieczają przed wydostaniem się w niekontrolowany sposób cieczy, która może być niebezpieczna dla środowiska i ludzi. Doskonale sprawdzają się do przechowywania między innymi kwasów czy olejów.

Wyposażono je w odporne zbiorniki, nad którymi zamontowana jest kratownica, na której znajdują się beczki z chemikaliami. W przypadku uszkodzenia jednej z nich, wyciekające substancje spływają poprzez otwory w kratownicy do odpornego dolnego zbiornika, dzięki czemu pozostają pod kontrolą i są łatwe do utylizacji. 

Wysokiej jakości polietylen, z którego wykonano wanny wychwytowe, sprawia, że są one lekkie, a przy tym wytrzymałe i odporne na wszelkiego rodzaju zadrapania, korozję i warunki atmosferyczne. Dzięki specjalnej konstrukcji można je w łatwy sposób przestawiać za pomocą wózków widłowych.

Wanny stalowe

Szczególnym rodzajem wanien wychwytowych są te, które służą do przechowywania substancji łatwopalnych. Są to stalowe wanny wychwytowe, które posiadają wyjątkową mocną konstrukcję i dodatkowe zabezpieczenie w postaci ocynkowania. Zostały przeznaczone do intensywnej eksploatacji, a warstwa ocynkowania zapewnia, iż są niepalne i niereaktywne.

Palety na kontenery IBC

Palety wychwytowe na kanistry IBC to kolejny rodzaj zbiorników, służących zabezpieczeniu substancji chemicznych. Odznaczają się bardzo wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju chemikalia, a także dużą pojemnością, która może sięgnąć aż 1200 litrów. Palety pod kanistry IBC sprawdzą się w zakładach przemysłowych, gdzie spełnione muszą być najbardziej rygorystyczne wymagania, związane z przechowywaniem substancji wysoce niebezpiecznych.

Kontenery samowyładowcze

Równie ważnym wyposażeniem każdej firmy powinny być kontenery samowyładowcze, które doskonale sprawdzają się w transporcie materiałów, jak również jako pomoc w gospodarowaniu odpadami. Posiadają zautomatyzowany mechanizm przechylny, który znacząco usprawnia wyładunek różnego rodzaju towarów. Są wyjątkowo użyteczne podczas przewożenia materiałów sypkich.

Wykonane są z wysokiej jakości blachy odpornej na uszkodzenia i zabezpieczonej lakierem przed korozją. Wyposażono je w dodatkowe wzmocnienia w postaci żeber, dzięki czemu można z nich korzystać nawet w ekstremalnych warunkach. Odpowiednia konstrukcja pozwala na używanie ich na wózkach widłowych, co daje wygodę i zdecydowanie przyspiesza czas pracy. W efekcie mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnorodnych branżach, w szczególności w dużym przemyśle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here