szkoły policealnej

Nie każdy chce, czy też może poświęcić kilka lat na studia. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba zupełnie rezygnować z pracy w wymarzonej branży. Ciekawą i rozsądną alternatywą może być zapisanie się do szkoły policealnej. Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania i sprawdź, czy może sprawdzić się także w twoim przypadku.

Szybkie podniesienie kwalifikacji

Zdobycie wyższego wykształcenia na uczelni wymaga poświęcenia minimum trzech lat. W międzyczasie wiele może się wydarzyć w życiu człowieka, przez co ukończenie studiów może okazać się niemożliwe, a kilkuletni wysiłek pójdzie na marne. Szkoła Collegium oferuje wiele kierunków policealnych, które można ukończyć nawet w rok, czego przykładem jest nauka w zawodzie asystenta stomatologicznego oraz asystenta osoby niepełnosprawnej.

Większość kierunków trwa nieco dłużej, jednak w dalszym ciągu żaden z nich nie przekracza granicy 2,5 roku. Oznacza to, że w przeciągu około dwóch lat można podnieść swoje dotychczasowe kwalifikacje czy też nawet zupełnie odmienić swoje życie zawodowe. Zaledwie dwa lata wystarczą, żeby zostać np. higienistką stomatologiczną lub technikiem elektroniki i informatyki medycznej. Ukończenie pięciu semestrów nauki pozwala natomiast pracować jako technik elektroradiolog, technik farmaceutyczny czy też technik dentystyczny.

Nauka za darmo

Jedną z największych zalet szkół policealnych jest oczywiście możliwość bezpłatnej nauki. Dotyczy to zarówno kierunków stacjonarnych, jak i zaocznych z zajęciami odbywającymi się wieczorem lub w weekendy. To duża różnica w porównaniu z uniwersytetami, które pobierają czesne za studia zaoczne. Podnoszenie swoich kwalifikacji w szkole policealnej nie obciąży zatem domowego budżetu.

Nauka za darmo to także idealne rozwiązanie dla młodych osób, które nie dysponują wolnymi zasobami finansowymi lub nie mogą liczyć na finansowe wsparcie rodziny. Udział w zajęciach można wziąć niezależnie od sytuacji finansowej. Do szkoły policealnej mogą zapisać się nawet osoby z niskimi zarobkami czy też bez możliwości rezygnacji z pracy. To właśnie z myślą o nich powstały darmowe kursy wieczorowe oraz weekendowe.

Brak wymogu posiadania matury

Niezdana matura czy też nieprzystąpienie do egzaminu dojrzałości uniemożliwiają przystąpienie do rekrutacji na studia dzienne lub zaoczne. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku szkół policealnych, w których przypadku jedynym wymogiem jest zazwyczaj ukończenie szkoły średniej. Roczny kurs na asystenta stomatologicznego to świetna alternatywa dla osób, które nie zdały matury lub nie dostały się na wymarzone studia.

Wyniki ze szkoły średniej nie mają przeważnie wpływu na przyjęcie do szkoły policealnej, w której liczy się przede wszystkim kolejność składania zgłoszeń. Złe oceny z niektórych przedmiotów nie przekreślą zatem możliwości zrobienia kariery w niezwiązanym z nimi zawodzie. Ponadto wiele szkół policealnych oferuje krótkie kursy kwalifikacyjne, w których przypadku często wystarczy ukończenie gimnazjum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here