Sporty wodne i asekuracyjna kamizelka – windsurfing czy kajakarstwo bez zmartwień

0
1910

Uprawiając sporty wodne należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Nawet jeśli umiemy świetnie pływać i jesteśmy dobrze obeznani z deską, czy łodzią, niezbędne minimum stanowi kamizelka. Windsurfing, żeglarstwo czy inny sport, pomoże ona złapać oddech w nieoczekiwanych i groźnych sytuacjach, gdy nagle znajdziemy się w wodzie.

Wybierając odpowiedni sprzęt, jesteśmy jednak zasypywani setką różnych ofert. W takiej sytuacji nierzadko ciężko nam dokonać wyboru. Na szczęście, wystarczy jednak podstawowa wiedza o kamizelkach, a i ten problem zniknie.

Kupując kamizelkę do windsurfingu, przede wszystkim istotna jest jej wyporność. Przy większości dobrych ofert znajdziemy odpowiednie tabelki, wskazujące nam który rozmiar powinniśmy dobrać do naszej wagi. Odpowiednie dobranie rozmiaru to podstawa, wszystko inne to kwestia naszej wygody i komfortu.

Nie sugeruję jednak, że komfort pozbawiony jest znaczenia. Wręcz przeciwnie! Pozostawiając jednak kwestię bezpieczeństwa załatwioną już na wstępie, możemy całkowicie się mu poświęcić.

 

  • Dobór modelu do oczekiwań – kamizelka na windsurfing, a kajak, czy żaglówkę

 

Wybierając kamizelkę dla siebie musimy przede wszystkim brać pod uwagę co mamy zamiar robić nad wodą. Będąc pasażerami na łodzi, wystarczy nam podstawowy model, tani i pewny, ale też całkiem spory. Jeśli mamy zamiar uprawiać bardziej aktywne sporty, potrzebujemy jednak czegoś oferującego większą swobodę ruchów. Natomiast wybierając się na ryby, szukamy zapewne czegoś z kieszeniami i w odpowiedniej kolorystyce.

Najtańsze modele znajdziemy już za 80 zł – jednak jak już wspomniałem sprawdzą się tylko w przypadku mniej aktywnego spędzania czasu nad wodą. Uprawiając sporty takie jak kajakarstwo, czy windsurfing powinniśmy zaopatrzyć się w coś luźniejszego. Idealnie nada się do tego kamizelka MQ PRO marki Aquarius. Łączy w sobie bezpieczeństwo, odpowiedni komfort użytkowania oraz sporą funkcjonalność w postaci kieszeni, pasków ściągających i odblasków. Nieco droższa jest kamizelka PRO od REBEL, charakteryzuje się ona jednak jeszcze większą ilością dodatków i profesjonalnym wyglądem.

Niezależnie od wybranego sportu, pozostaje nam już tylko kupno, gdy wiemy jaka nas interesuje kamizelka Windsurfing, kajakarstwo, czy supboarding, najlepszy sprzęt znajdziemy w internecie. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych, możemy spokojnie zapoznać się z charakterystyką kamizelki przed jej kupnem. Spory wybór znajdziemy w sklepie GoKajak.com, gdzie razem z kamizelkę do windsurfingu do  znajdziemy również wiele innych akcesoriów żeglarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here