Te filmy wypromowały złoto w sztabkach

Złoto od wieków rozpala wyobraźnię, również producentów filmów. To najcenniejszy kruszec na ziemi, który w dalszym ciągu budzi silne pożądanie. Ten królewski metal został wypromowany w wielu słynnych filmach, które okazały się prawdziwymi hitami. Jest on częstym gościem srebrnego ekranu. W jakich filmach można go podziwiać i czy inwestycja w ten kruszec jest faktycznie opłacalna?

Sztabki złota w popularnych filmach

Skarb Sierra Madre (1948)

To klasyka westernów, w którym pojawia się złoto. Nie tylko odnajdziemy w nim klasyczne strzelaniny na Dzikim Zachodzie, ale także ciekawą opowieść. Opowiada ona o dwójce przyjaciół, którzy wraz z nieznajomym odnajdują złoto w górach Meksyku. Możliwość niemałego zysku budzi w ludziach nieufność i chciwość. W filmie występuje legenda kina, czyli Humphrey Bogart. Skarb Sierra Madre zdobył aż 3 Oskary oraz 3 Złote Globy.

Goldfinger (1964)

Kolejny film, który stoi za wypromowaniem sztabek złota to Gold Finder. To legendarna historia przygód agenta 007 z Seanem Connerym w roli głównej. Bohater filmu niemal na każdym kroku napotyka na złoto i to ono jest motywem dominującym w całym filmie. Goldfinger opowiada o tym, jak to zły Auric Goldfinger planuje atak na Fort Knox, gdzie magazynowane są rezerwy złota Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, celem Goldfingera jest napromieniowanie sztabek złota przy użyciu tak zwanej brudnej bomby. W ten sposób chce sprawić, iż amerykańskie złota wypadnie na długi czas z rynku, a cena kruszcu przez to wzrośnie.

Złoto dla zuchwałych (1970)

Kolejna propozycja to Złoto dla zuchwałych, czyli klasyka kina wojennego. Wiele sławnych aktorów gra w filmie komediowym, który opowiada o grupie nieradzących sobie żołnierze. Ich celem jest przeniknięcie za linię wroga, po to, aby zdobyć czternaście tysięcy sztabek złota umiejscowionych w banku. Głównych bohaterów tej opowieści grają: Donald Sutherland, Clint Eastwood oraz Telly Savalas.

Złoto pustyni (1999)

Kolejna propozycja kina domowego z pewnymi elementami komedii. Akcja tego filmu toczy się w 1991 roku, czyli od razu po zakończeniu pierwszej wojny w Zatoce Perskiej. Opowiada o losach 4 żołnierzy amerykańskich, którzy stacjonują w Kuwejcie. Główni bohaterowie zamierzają ukraść złoto, wywiezione przez Irakijczyków z Kuwejtu. W ich planie pojawia się jednak wiele przeszkód. Na ekranie zobaczyć można Georga Clooneya, Marka Wahlberga czy rapera Ice Cube.

Włoska robota (2003)

Włoska robota to opowieść o grupie złodziei, którzy ukradli złoto warte aż 35 mln dolarów, po czym sami zostali okradzeni. Jeden z członków grupy okazał się zdrajcą i chce pozbyć się swoich wspólników. Stawką jest ogromna ilość złota. Na ekranach można podziwiać znanych aktorów, takich jak: Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Edward Norton i Charlize Theron. Akcja filmu trzyma w napięciu.

Sahara (2005)

Sahara to film rozrywkowo przygodowy, którego akcja skupia się na złotej monecie bulionowej. Nie jest ona jednak zwykła, gdyż jest mityczna. Chodzi tutaj o złote monety, jakie miałyby wybić władze Konfederacji pod koniec amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Film ukazuje swoim odbiorcom to, jak dużo warte jest złota i że może bez problemu zastąpić pieniądz w potrzebnym do tego momencie.

Złote sztabki jako bezpieczna inwestycja

Złoto jest jedynym środkiem płatniczym, który jak dotąd oparł się dewaluacji, a jego wartość jest stała od wielu lat. Jest nie tylko podstawowym surowcem do produkcji biżuterii, ale stanowiło ono wiele lat temu główny środek płatniczy. Jeśli przyjrzeć się ostatnim zawirowaniom w ryzyku upadku paru małych banków w naszym kraju, społeczeństwo w obliczu paniki decyduje się na jak najszybsze wycofanie funduszy z lokat oraz kont oszczędnościowych. Niestety może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Dlaczego warto więc zainwestować właśnie w złoto? Pomimo wielu zmian na rynku, będzie ono w dalszym ciągu bezpiecznym rozwiązaniem. Decydując się na zakup sztabek, można je w przyszłości sprzedać, również po zmianie waluty i denominacji w dowolnej, pożądanej przez nas chwili. Zobacz złote sztabki na https://mennica-krakowska.pl/8-zlote-sztabki

Warto pamiętać o tym, iż jego wartość doceniania jest od ponad 3000 lat. Zakup sztabek jest jednym z najbezpieczniejszych możliwych rozwiązań w dzisiejszych czasach, kiedy to złotówka cały czas słabnie. Oczywiście należy mieć na uwadze, iż jak w przypadku każdej z inwestycji, niezwykle ważny jest moment samego zakupu oraz maksymalizacja jego wartości w czasie. Warto więc wybrać sprawdzone i uznane na całym świecie sztabki, które będą posiadały specjalne certyfikaty. Mówiąc o bezpieczeństwie złota, trzeba wspomnieć o anonimowości w jego zakupie oraz brak powiązania z systemem bankowym. Jest to ważne, w sytuacji kłopotów banków albo problemów finansowych rządów, co wówczas okaże się lepszą opcją aniżeli wirtualna waluta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here