Ziarna kultowych odmiany marihuany - pomoc w stworzeniu własnej kolekcji

Wielu użytkowników wyrobów konopnych sięga także po ziarenka. Najchętniej wybierają te, które reprezentują ich ulubione i najbardziej pożądane odmiany. Ziarenko marihuany to gadżet kolekcjonerski o długiej żywotności, który (właściwie przechowywany) może pozostać w Twojej gablotce przez nawet 10 lat lub dłużej. Poniżej przybliżamy tematykę nasion kolekcjonerskich, skupiając się na najczęściej wybieranych i najpopularniejszych odmianach. Przedstawiamy ich wartość kolekcjonerską oraz podpowiadamy jak warto obchodzić się z nimi w trakcie prowadzenia i kompletowania kolekcji. 

Kultowe odmiany marihuany – po jakie ziarenka warto sięgać?

Zdania na temat poszczególnych odmian marihuany są dość podzielone. Poszczególni użytkownicy kierują się indywidualnymi preferencjami oraz mają skłonność do wyrażania bardzo subiektywnych opinii. Mimo to, niektóre odmiany doczekały się statusu kultowych na całym świecie, wszędzie zjednując sobie grono oddanych adoratorów. Do takich należą między innymi: Orange Bud, White Widow i Amnesia Haze, po których ziarenka chętnie sięgają początkujący i doświadczeni kolekcjonerzy. Są świetnym sposobem, by zainaugurować otwarcie kolekcji, od razu nadając jej wysoką jakość. 

Orange Bud to odmiana o intensywnym działaniu, wywołująca dodatkowe doznania smakowe. Jej nazwa odzwierciedla obecne w aromacie nuty owocowe. Orange Bud jest klasyczną odmianą linii Skunk i została wytworzona w wyniku rozległego planu hodowlanego, polegającego na krzyżowaniu wybranych odmian. 

White Widow to popularna i nagradzana odmiana marihuany. Podbiła świat w połowie lat dziewięćdziesiątych, stając się synonimem najwyższej jakości. Obecnie, funkcjonuje wiele szczepów White Widow, które oferują poszczególne seedbanki. Za najbardziej zbliżony do oryginału uważa się nasiona od Mr Nice Seedbank. 

Amnesia Haze to dla wielu odbiorców gwarancja najwyższej jakości. Jej specyficzny hybrydowy genotyp zawiera większą porcję sativy nad indicą. Amnesia Haze jest też stosowana przemysłowo jako nasionko rozpłodowe, do wytwarzania nowych krzyżówek hybrydowych.

Jak przechowywać ziarenka kolekcjonerskie?

Przechowywanie ziaren nie jest szczególnie trudne, jednak warto stosować się do kilku kluczowych reguł. Pomogą Ci zachować ziarenko w dobrym stanie oraz uchronić przed przedwczesnymi procesami degradacji. Przede wszystkim – warto przechowywać ziarenko w tym pojemniku, w którym je otrzymałeś od dostawcy. Zwłaszcza jeśli jest to pojemnik hermetyczny, izolujący ziarenko od wilgoci i temperatury na zewnątrz. 

Równie ważne odseparowanie ziarenka od promieni świetlnych. Mają one druzgocący wpływ na ziarno, a zwłaszcza na jego powłokę ochronną. Pod wpływem zbyt intensywnego naświetlania, powłoka zaczyna się marszczyć, a samo ziarno wysycha, tracąc swój cały potencjał genetyczny. 

Ziarenko warto umieścić w specjalnej gablocie, która z kolei powinna znaleźć się w szufladzie lub półce z zamykanymi drzwiczkami. Ważne jest, by ziarenko spoczywało na co dzień w zaciemnionym miejscu, gdzie wahania temperatury nie będą miały wpływu na jego stan i jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here