Czy warto mieć kominek w domu?

Kominek w domu nie jest niezbędny, jednak stanowi doskonałą ozdobę, co więcej można za jego pomocą dogrzać dom. Wygląda elegancko, w salonie od razu robi się przytulniej, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to także pewne obowiązki. Czy warto?

Wady i zalety

Po pierwsze warto zdawać sobie sprawę z tego, że kominek jest drogi, koszty jego montażu oraz eksploatacji są dość wysokie. W zależności od konstrukcji trzeba zaopatrzyć się we wkłady kominkowe, drzwiczki kominkowe, należy uwzględnić też różnego rodzaju prace wykończeniowe, przebudowę więźby dachowej, jeśli decydujemy się na kominek po ukończeniu budowy domu. Trzeba naszykować się na wydatki rzędu 30,000 złotych lub więcej.

Sprawdzony producent

Decydując się na kominek w domu, trzeba korzystać z oferty sprawdzonych producentów, którzy oferują na przykład drzwiczki kominkowe na wymiar, mają w ofercie też wkłady kominkowe, wszystko, co jest potrzebne do uruchomienia takiej instalacji. Warto sobie sprawdzić firmę ignif.com, która sprzedaje kasety kominkowe, drzwi do kominka, potrafią fachowo doradzić. Ich produkt są bezpieczne, solidne i maja nowoczesne wzornictwo. Drzwi do kominka wykonywane są ręcznie z dbałością o każdy szczegół. Oczywiście ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo, na to też należy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając drzwiczki do komina od http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/ można mieć pewność, że będziemy mieć pełną kontrolę nad paleniskiem. Mogą dopasować drzwi kominkowe do każdego paleniska otwartego, ale nie tylko.

Cieplej w domu

Kominek to dodatkowe źródło ciepła, jednak ta inwestycja zwraca się bardzo powoli. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy salon się nie przegrzewa. Przez drzwi do kominka przedostaje się dość dużo ciepła, dlatego nie warto zbyt intensywnie nagrzewać tego pomieszczenia, gdyż później będziemy zmuszeni do otwierania okien, co mija się z celem.

Kominek ma wady i zalety, trzeba dobrze się zastanowić zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Posiadanie kominka wiąże się z dodatkową pracą, należy zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here