Zyskaj kupując auto używane

Zapewne samochód używany kojarzy ci się z pojazdem, który jest zaniedbany, ma ukryte wady, a sprzedający chce się go pozbyć, zanim trafi na złom. Podejmujesz decyzję o zakupie takiego auta z chęci zaoszczędzenia pieniędzy, a nie z przekonania, że to dobry wybór. A co, jeśli taki samochód może być bardziej opłacalny niż nowy? Oto kilka porad, które mówią, na co zwrócić uwagę przy wyborze używanych czterech kółek.

Wybierz sprawdzoną markę

Na stronach internetowych bądź w komisach do wyboru jest wiele znanych marek. Twoje idealne auto, za przyzwoitą cenę, ma gwarantować bezpieczeństwo, mało palić i być wyposażone chociaż w radio. Dodatkowo chcesz mieć pewność, że sprzedawca nie oszuka cię i sprawdzasz jego ofertę pod każdym możliwym kątem. Powinieneś szukać tylko u zaufanych dealerów, dlatego zyskaj na czasie i podkreśl na swojej liście punkt „Toyota używana”.

Zwróć uwagę na oszczędność paliwa

Dobre, miejskie auto mało pali. Znajdź samochód, który nie generuje kosmicznych rachunków za paliwo. Używaną Toyotę możesz nabyć w benzynie, ale dużo więcej zyskasz stając się właścicielem modelu hybrydowego. Połączenie silnika benzynowego, elektrycznego i akumulatora, który magazynuje energię, gwarantuje cichą pracę jednostki napędowej i wydajność benzyny.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nieważne czy podróżujesz sam, czy z rodziną. Samochód powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i chronić przed nieprzewidzianymi zdarzeniami na drodze. Zwróć uwagę na coś więcej niż wspomaganie kierownicy i ABS. Dzięki najnowszej technologii auta wyposażone są w czujniki laserowe, kamery ułatwiające parkowanie czy radary, które oceniają prędkość innych kierowców na drodze. Rzadko zdarza się, aby wszystkie te udogodnienia były dostępne w jednym modelu. Jednak wiele używanych Toyot mają wbudowany system Toyota Safety Sense, czyli zaawansowane narzędzie bezpieczeństwa ze wymienionymi wyżej innowacjami.

Wygoda, czyli wyposażenie

Nawet najkrótsza przejażdżka powinna dawać przyjemność. Pamiętaj, że kręgosłup ma się jeden, dlatego wygodne fotele to bardzo ważny aspekt podczas wybierania auta. Złe głośniki sprawią, że muzyka będzie irytować i rozpraszać. System audio powinien grać czysto i wydobywać najpiękniejsze dźwięki. Znów skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań i wybierz samochód z automatycznym sterowaniem klimatyzacji, nawigacją czy możliwością wydawania poleceń głosowych systemowi. Toyota posiada intuicyjny system Toyota Touch 2 oraz Toyota Touch 2 with Go (nawigacja), który zapewni ci najwyższy poziom komfortu podczas jazdy.

Podejmij mądrą decyzję

Choć samochody prosto z salonu kuszą nowością, to jednak ich cena potrafi odstraszyć każdego. Przekonaj się, że używana Toyota, szczególnie w wersji hybrydowej, to inwestycja, która nie tylko pozwoli ci zaoszczędzić, ale także zyskać przyjemność z jazdy na lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here