Banki wykorzystują wiele metod pozyskania kredytobiorców i użytkując je, wystawiają nas na niemało pokus. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkie z nich są dla nas pozytywne i korzystne. Banki często zachęcają klientów wykorzystując nieprzyjazne nam techniki takie jak ukrywanie rzeczywistych kosztów bądź zastosowanie w umowach niekorzystnych dla nas zapisów tzw. „małym druczkiem”.

W materii tego, czym banki zachęcają klientów, musimy określić, że jedną z dróg są promocje różnego rodzaju ofert bankowych i usług. Za sprawą uwydatnienia plusów produktu mamy dostrzec jak bardzo pragniemy tego oczywiście produktu. Dowiadujemy się, że jest tak znakomity, że wszyscy ochoczo z niego korzystają, a jako że wszyscy to my też powinniśmy. Promocje bankowe zazwyczaj odnoszą się do uproszczonych procedur, czy warunków cenowych lub formalności. Bank może nam zapewnić zredukowaną marżę, ograniczone odsetki, czy np. niższy udział własny przy kredycie mieszkaniowym. Niejednokrotnie w ramach promocji sprzedaż oferowanego produktu jest skojarzona z okazją darmowego skorzystania z interesujących usług dodatkowych.

Wszelako nie zawsze jest złotem, to co się świeci. Niezależnie od faktycznie atrakcyjnych i korzystnych promocji można znaleźć perełki w pejoratywnym znaczeniu. Banki istnieją, by wytwarzać dochody i ich zamysłem nie jest rozdawanie nam podarków, czy robienie przyjemności. Cześć z banków niestety rekomendując ofertę, uwydatnia jej walory, czyli np. niską marżę, równolegle zręcznie ukrywając drugie koszty wywierające istotny wpływ na całościowy wysoki koszt produktu. Działający tak bank pragnie powetować sobie straty wynikające z samej promocji tudzież ceny kampanii reklamowej. Te nadmierne koszty zwykle są skrywane w ubezpieczeniu względnie płatnych usługach dodatkowych proponowanych przy okazji korzystania z danej propozycji.

Wszystko to sprawia, że każdej reklamowanej promocji bankowej trzeba bacznie się przyglądać, aby unikać niezasadnych opłat. Aczkolwiek z powodu sporej liczebności promocji z pewnością uda nam się wybrać coś faktycznie wyjątkowego i korzystnego.

Więcej o bankach, pieniądzach i biznesie przeczytasz na stronie www.biznes.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here