Dyplom Master of Business Administration –ile dziś są warte studia MBA

Studia MBA nadal są postrzegane jako niezwykle prestiżowe. Wiele osób uważa, że ich ukończenie to przełomowy moment w karierze menedżera. Aby przekonać się, czy tak jest naprawdę, warto zajrzeć do danych statystycznych opracowanych przez badaczy. Wystarczy właściwie wskazać średnie miesięcznie zarobki absolwenta MBA, by zrozumieć, że dyplom Master of Business Administration może być przepustką do rozwoju kariery.

Zarobki absolwentów MBA imponują, ale to nie jedyny powód do podjęcia studiów MBA. 12 500 zł brutto – tyle wynosiło przeciętne miesięczne wynagrodzenie absolwentów MBA w 2018 r. zgodnie z danymi z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Nie da się ukryć, że to imponująca średnia, zwłaszcza jeśli zestawi się ją z przeciętnym wynagrodzeniem osób posiadających tytuł magistra czy nawet doktora.

Jeszcze większe wrażenie mogą zrobić zarobki dyrektorów z dyplomem MBA. 25 proc. z nich zarabiało w 2018 r. ponad 25 934 zł. To tylko pokazuje, że absolwenci MBA nie mają powodów do narzekań, jeśli chodzi o dalszy przebieg ich kariery zawodowej.

Należy przy tym pamiętać, że absolwenci MBA mają za sobą już co najmniej kilka lat pracy zawodowej – aby aplikować na studia, muszą posiadać odpowiednie doświadczenie. Pozostałe warunki przystąpienia do procesu rekrutacyjnego można znaleźć na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/dlaczego-mba/korzysci-dla-ciebie. Dodatkowo zainteresowane osoby znajdą tam również informacje o studiach Executive MBA, które zdaniem niektórych są jeszcze bardziej prestiżowe.

Co jeszcze daje dyplom MBA?

Od 1 stycznia 2017 r. absolwenci MBA (po spełnieniu pozostałych wymogów) mogą zasiadać w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. To ogromne ułatwienie i szansa na dalszy rozwój kariery w wymagającym środowisku. Dyplom MBA to jednak przepustka do rozwoju kariery także w innym sensie. Należy pamiętać, że podczas studiów słuchacze poznają wielu innych menedżerów, z którymi nierzadko nawiązują później relację zawodową lub biznesową. Studia MBA umożliwiają wymianę doświadczeń i know-how między przedstawicielami z różnych branż.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here