Odzież firmowa jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej

0
1490

Inwestorów obowiązują przepisy dotyczące BHP, jakich muszą przestrzegać, w tymże co do używania odzieży oraz obuwia roboczego zgodnie z przeznaczeniem. Dla uznania wydatku na zakupienie odzieży roboczej – np. odzieży kelnerskiej za koszt uzyskania przychodu nie starczy faktura zakupu i samo określenie, iż odzież ma profil roboczy. Podstawę analizy w tymże wypadku stanowi obszar prac robionych poprzez inwestora w wykonywanej działalności.

Zakup odzieży ochronnej dla przedsiębiorcy

Inwestorów – identycznie jak pracowników – obowiązują przepisy BHP. W myśl art. 207 oraz 304 k.p. osoba prowadząca na swój rachunek działalność gospodarczą jest zobowiązana zabezpieczać zdrowie oraz życie poprzez zagwarantowanie pewnych oraz higienicznych warunków pracy, przy właściwym zastosowaniu osiągnięć nauki oraz techniki. W tymże inwestor jest przymuszony używać odzieży oraz obuwia roboczego, zgodnie z ich przeznaczeniem Jednakże żeby wydatek na odzież oraz obuwie zakwalifikować do kosztów firmowych, nie starczy samo określenie, iż mają one charakter roboczy.

Strój służbowy

W wielu spółkach funkcjonuje noszenie tzw. ubiorów służbowych. Nakłady na zakup ubiorów służbowych dla pracowników stanowią koszty skarbowe u pracodawcy, jeśli przymus korzystania spośród nich pochodzi m.in. z decyzji o wykorzystaniu poprzez ludzi ubiorów służbowych podjętej poprzez kierownika zakładu. Tymże samym określony strój można przyjąć za ubiór służbowy, kiedy jego stosowanie poprzez pracownika odbywa się w ramach realizacji nałożonego na niego przymusu i kiedy ma on specyficzne właściwości.

Odzież dla pracowników bez loga firmy w kosztach uzyskania przychodów

Jednak nie wszyscy inwestorzy decydują się na zakup ubiorów pracowniczych z logiem spółki. Zdarza się tak, iż kupują odzież w tymże samym odcieniu, np. takie same koszulki lub spodnie/spódnice. Pochodzi to z chęci odróżnienia pracowników spółki od konsumentów – odzież dla pracowników nie ma wtedy oznaczeń służbowych. Tak jak zostało nadmienione wcześniej ubiory pracownicze powinny uniemożliwiać ich zastosowanie do celów prywatnych. W związku z tymże, iż nakłady na odzież dla ludzi zostały poniesione poprzez inwestora, nie można ich przyjąć za połączone z działalnością.

Odzież dla branży gastronomicznej znajdziesz na Maroni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here