Gdzie ubezpieczyć wyświetlacz telefonu, aby mieć gwarancję naprawy szkody?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach. Dla wielu z nas przykładem takiego zdarzenia jest uszkodzenie swojego smartfona. Współczesny telefon pełni bowiem funkcję nie tylko urządzenia do rozmów, ale także jest jednym z podstawowych narzędzi pracy. Czy zatem można zapewnić swojemu telefonowi dodatkową ochronę? Może warto pomyśleć o ubezpieczeniu wyświetlacza.

Wyświetlacz – najbardziej delikatna część każdego smartfona

Ekran jest największą i zarazem najważniejszą częścią każdego smartfona. To właśnie za jego pomocą możemy sterować poszczególnymi funkcjami. Wyświetlacz jest jednak bardzo delikatnym podzespołem. Co prawda obecnie stosowane ekrany odporne są na zarysowania, nieco gorzej wygląda kwestia ich wytrzymałości na upadki. Wiele telefonów, które są używane od dłuższego czasu posiada pęknięcie na wyświetlaczu. Wynika to przede wszystkim z nieuwagi właścicieli. Wystarczy bowiem chwila nieostrożności i urządzenie może wypaść z ręki, a uderzenie o podłogę lub chodnik może skutkować pęknięciem ekranu. Takie uszkodzenie wpływa nie tylko na walory estetyczne telefonu, ale również na komfort korzystania z niego.

W jaki sposób możemy ochronić wyświetlacz naszego telefonu?

Najprostszym sposobem ochrony każdego urządzenia jest zakup odpowiedniego futerału. Jest on o tyle istotny, że zapobiega nie tylko rysom na obudowie, ale w razie upadku może nieco zamortyzować siłę uderzenia i tym samym ochronić ekran. Niemniej jednak jest to liczenie na łut szczęścia, lepszym rozwiązaniem jest zakup specjalnego ubezpieczenia. Na polskim rynku dostępnych jest wiele tego rodzaju polis, jedną z nich oferuje Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Ubezpieczenie o nazwie Screenity to propozycja kierowana specjalnie do użytkowników smartfonów. Ochrona, którą zapewnia ta polisa, polega na tym, że zgłaszamy szkodę, która jest weryfikowana, a następnie odwiedza nas kurier. Ten zabiera uszkodzony sprzęt i zawozi go do serwisu, po czym przywozi go nam z powrotem. 

Ile kosztuje ubezpieczenie wyświetlacza telefonu? 

Zastanawiając się nad tym gdzie ubezpieczyć wyświetlacz telefonu (https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm) nie należy również zapominać o cenie polisy. W przypadku ubezpieczenia, o którym pisaliśmy powyżej – Screenity – koszt kształtuje się na poziomie 9,99 złotych miesięcznie. Nie jest to wygórowana kwota, albowiem wymiana uszkodzonej szybki w smartfonie to najczęściej wydatek rzędu kilkuset złotych. To również problem, gdyż musimy na własną rękę znaleźć serwis, zawieźć tam i odebrać swój sprzęt. W przypadku polisy Screenity nie musimy martwić się o nic. Uszkodzony telefon odbierze od nas kurier. Po naprawie wróci do nas w ten sam sposób. Koszty serwisu pokryje zaś ubezpieczyciel w ramach polisy Screenity.  

Telefon stał się jednym z podstawowych narzędzi współczesnego człowieka. Przestał być również tylko telefonem, to tak naprawdę wielofunkcyjny sprzęt, który mieści się w naszej kieszeni. Niestety, każdy smartfon podatny jest na uszkodzenia mechaniczne. Warto więc pomyśleć o ubezpieczeniu i mieć pewność zwrotu pieniędzy, gdy dojdzie do ewentualnej szkody w postaci  pęknięcia wyświetlacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here