Inwestowanie w czasie pandemii

0
1542

Inwestowanie w czasie pandemii to mnóstwo nowych możliwości, a jeszcze więcej nowych rodzajów ryzyka. Nie brakuje spółek, które z powodu COVID-19 znacząco urosły. Powstaje zatem pytanie – czy w dalszym ciągu będą rosnąć? Są również takie, które bardzo straciły – a zatem może warto je teraz kupić, aby pomnożyć swoje zyski w przyszłości?

Sposoby inwestowania

Czas pandemii COVID-19 to z jednej strony okres ogromnej niepewności w kwestii gospodarowania środkami finansowymi, a jednocześnie czas, w którym mnóstwo osób znacząco się wzbogaciło. Sposobów inwestowania podczas pandemii jest bez wątpienia sporo. Można je tym samym podzielić na różne grupy w zależności od inwestorskiej skłonności do ryzyka.

Klasyczne inwestycje

Inwestycje w ujęciu klasycznym to tradycyjne i dobrze wszystkim znane obligacje, lokaty, a także depozyty bankowe. Generalnie są to rozwiązania, które przynajmniej hipotetycznie zapewniają duże bezpieczeństwo. Niestety z powodu niskich stóp procentowych wielu inwestorów postrzega je jako mało lukratywne źródło zarobkowania.

Kolejny dość atrakcyjny obszar inwestycji, który cechuje się dość wysokim poziomem bezpieczeństwa to nieruchomości. Nie ulega wątpliwości, że ich ceny z roku na rok są wyższe. Mowa tutaj przede wszystkim o inwestycjach w nieruchomości komercyjne, ale równie dobrą lokatą kapitału są nieruchomości mieszkalne.

Giełda i kryptowaluty

Znacznie bardziej interesującym obszarem inwestowania są instrumenty finansowe takie jak giełda czy kryptowaluty. Choć pozwalają pomnożyć swój kapitał w stosunkowo krótkim czasie, są wysoce ryzykowne, a przy tym wymagają także specjalistycznej wiedzy związanej z zasadami inwestowania w takie aktywa.

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowanie w akcje przeczytaj więcej i uzyskaj dostęp do ponad 19 000 akcji z międzynarodowych rynków głównych i wschodzących na 37 giełdach.

Jak podejść do inwestowania w akcje?

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że rozpoczęliśmy właśnie rynek niedźwiedzia. Przejście z rynku byka odbyło się zatem w niezwykle spektakularny sposób. Historia mówi nam, że inwestorów może jeszcze czekać kilka zaskoczeń, zarówno tych pozytywnych jak i bardziej negatywnych. W dłuższej perspektywie inwestycyjnej, takie momenty tworzą mnóstwo okazji.

Warto natomiast podkreślić, że w czasach tak widocznej rynkowej zmienności i ogromnej niepewności gospodarczej, ogromnego znaczenia nabiera selekcja, czyli właściwy spółek, emitentów obligacji i rynków do swojego portfela inwestycyjnego. O czym jeszcze należy pamiętać? Otóż, każde warunki gospodarcze, są z jednej strony zagrożeniem dla danych typów instrumentów, a z drugiej szansą dla innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here