Jak obniżyć rachunki za prąd?

Niemal każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak obniżyć rachunki za prąd. Pewnie nie raz spotkaliście się z jakimiś poradami lepszymi lub gorszymi, ale albo brakło Wam czasu na ich realizację, albo nie wierzyliście w ich działanie.

Dziś przedstawimy Wam sprawdzone metody na obniżenie rachunków za energię elektryczną nawet o 40%. Oszczędność, oszczędnością ale na dodatek będziemy żyć bardziej ekologicznie.

Sprawdź taryfę

Pierwszym krokiem ku niższym rachunkom jest sprawdzenie u naszego dostawcy energii jaką mamy obecnie taryfę, a następnie wybranie dla nas najkorzystniejszej.

Klasa energetyczna

Dokonując zakupu urządzeń RTV oraz AGD zwracajcie na oznaczenia energooszczędności urządzeń, pamiętaj że najwyższa klasa czyli A to również najniższy pobór mocy, najgorszą klasą jest klasa G, która oznacza najwyższy pobór mocy.

Czuwaniu powiedz nie!

Nigdy nie pozostawiaj urządzeń elektrycznych w tak zwanej funkcji czuwania, dotyczy to głównie telewizorów czy nawet ładowarki do telefonu pozostawionej w gniazdku gdy nie ładuje akurat Twojego smartfona. Choć pobór mocy jest niewielki to pozostawienie kilku urządzeń może w miesiącu generować na prawdę spory dodatkowy rachunek za energię.

Szybkowar zamiast kuchenki

Używając kuchenki elektrycznej lub płyty indukcyjnej warto zaopatrzyć się dodatkowo w szybkowar, dzięki któremu zaoszczędzimy czas i energię.

Pamiętaj o lodówce

Zawsze pamiętaj o regularnym odmrażaniu zamrażarki i lodówki, dzięki temu chłodzenie będzie bardziej wydajne i zużyjesz mniej prądu.

Zmień żarówki

Zmień żarówki na energooszczędne lub ledowe dzięki temu znów zaoszczędziesz sporą kwotę wydawaną na energię elektryczną.

Jak obniżyć rachunki za prąd?

Wyłącz komputer

Jeżeli nie korzystasz z komputera to postępuj analogicznie jak w przypadku telewizora czy ładowarki, po prostu wyłącz go i nie generuj dodatkowego zużycia prądu.

Pranie to oszczędzanie

Jeżeli pierzesz rzeczy średnio zabrudzone to wystarczy pranie w temperaturze 40 stopni, postaraj się również używać pralki jedynie wtedy kiedy jest to konieczne oraz gdy bęben jest całkowicie zapełniony.

Kuchnia

Gotujesz wodę na herbatę lub kawę to gotuj tylko tyle wody ile potrzebujesz, dzięki temu zaoszczędzisz dodatkowo parę złotych w miesiącu.

Żelazko

Żelazko będzie pobierać mniej energii elektrycznej jeżeli dokładnie wyczyścisz powierzchnię grzewczą żelazka.

Wyłączaj światło

Pamiętaj aby zawsze wyłączać światło w pomieszczeniach w których nie przebywasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here