Jak przelać euro z konta PayPal na swoje konto bankowe?

Korzystanie z konta PayPal jest proste, przez wielu użytkowników uznawane za intuicyjne, a także bardzo przydatne podczas jakichkolwiek działań finansowo-handlowych w internecie. Poniższy poradnik przeznaczony jest dla osób początkujących, które chciałyby nauczyć się właściwie i bezpiecznie przekazywać środki w euro na konto w polskim banku. Operacja taka przyda się w wielu sytuacjach, na przykład w celu zasilenia swojego rachunku pieniędzmi zarobionymi w internecie.

  1. Zaloguj się na swoje konto w PayPal

Z reguły będziesz wiedzieć z wyprzedzeniem, że twoje konto PayPal zostanie zasilone środkami w odpowiedniej wysokości, ale jeśli nie chcesz regularnie sprawdzać salda, możesz poczekać na e-mail ze stosownym powiadomieniem. Gdy taki otrzymasz, zaloguj się do systemu. Musisz podać adres e-mail lub nazwę użytkownika oraz wymyślone przy rejestracji hasło.

  1. Sprawdź, co się dzieje na twoim koncie

Po zalogowaniu zobaczysz okno zawierające podgląd na najważniejsze informacje dotyczące twojego konta, w tym sumę znajdujących się na nim środków. Jeśli są to pieniądze, które zostały dopiero przelane, musisz je zaakceptować. Jest to zabezpieczenie przed otrzymaniem niewłaściwej sumy – jeśli kwota nie jest prawidłowa, masz możliwość odrzucenia jej i w ten sposób bezproblemowo zwrócisz pieniądze nadawcy. Jeśli jest prawidłowa, akceptacja spowoduje przekazanie środków już faktycznie na twój rachunek. Jesteś ich właścicielem. Ponieważ chcesz przerzucić pieniądze na polskie konto, musisz dokonać dyspozycji przelewu.

  1. Jak przelać euro z konta PayPal na swoje konto bankowe?Zleć przelew

Żeby to zrobić, przejdź do zakładki „Wypłać” i wykonaj dyspozycję przelewu na swój rachunek. Kliknij tę opcję. Zauważ przy okazji, jak bardzo PayPal stara się informować cię o każdej istotnej kwestii. Widzisz nie tylko wysokość prowizji za przelew (jest pobierana automatycznie przy wybieraniu kwoty do przekazania), ale również uśredniony czas przekazywania pieniędzy do właściwego banku – od 2 do 4 dni roboczych.

  1. Czy masz dodane konto do przelewu?

Jeśli nie połączyłeś jeszcze rachunku w swoim banku z kontem PayPal lub chcesz przelać pieniądze na inne konto, zrobisz to korzystając z opcji dodania rachunku bankowego. Musisz podać numer konta zawierając tam tzw. IBAN. Podany w ten sposób numer zostanie zapamiętany i będzie można z niego korzystać bez każdorazowego wpisywania na nowo.

  1. Formalności potwierdzające przelew

Wykonując przelew, musisz najpierw potwierdzić saldo, chcąc przekazać całą kwotę na inny rachunek. Wybierasz opcję kontynuuj i przenieś się do praktycznie ostatniego etapu – w oknie, które się pojawi, sprawdzasz wszystko raz jeszcze w celu uniknięcia ewentualnych pomyłek (warto to zrobić nawet, gdy bardzo uważałeś wcześniej, bo pomyłka może być kosztowna).  Zwróć szczególną uwagę na numer rachunku i wysokość kwoty, jaką przekazujesz na swoje konto. Poprawność danych potwierdzasz, wybierając opcję Prześlij. Jeśli wszystko jest ok, w następnej kolejności możesz zaobserwować wykonanie zleconej dyspozycji i „obejrzenie” jak zrealizowana operacja staje się kolejnym wpisem w historii rachunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here