Jak systematycznie oszczędzać pieniądze?

Czasy w jakich żyjemy do najłatwiejszych nie należą, dlatego wiele osób szuka sposobu na dodatkowy zarobek ale może warto jednak zastanowić się nad starą i sprawdzoną dewizą :”co zaoszczędzone to zarobione” 

Jeżeli będziecie postępować zgodnie z poniższymi krokami, to bez większych wyrzeczeń zaoszczędzicie sporo pieniędzy rocznie, które możecie wykorzystać na co tylko zechcecie.

Załóż e-konto

Warto otworzyć darmowe konto w banku na którym będziemy gromadzili nasze zaoszczędzone pieniądze. Dzięki temu będziemy mogli sami i za darmo zarządzać przelewami i opłacać rachunki nie płacąc prowizji.

Konto oszczędnościowe

Kolejnym krokiem jest założenie konta oszczędnościowego ale pamiętaj aby dokładnie sprawdzić warunki na jakich będziemy z niego mogli korzystać. Najlepiej jeżeli to będzie konto darmowe z wypłatami raz w miesiącu. Sprawdź również jakie warunki oferuje Twój bank czyli jaki procent możesz zyskać z wpływów miesięcznie.

Regularne przelewy

Na konto oszczędnościowe wpłacajmy drobne sumy, najlepiej wszystkie końcówki na przykład 4,76 które zostało po opłaceniu rachunku, w ten sposób drobnymi krokami zgromadzisz sporo środków i nauczysz się oszczędzać.

Jak systematycznie oszczędzać pieniądze?

Lokaty bankowe

Jeżeli dysponujesz zgromadzonymi środkami poważnie zastanów się nad założeniem lokaty bankowej, na takiej lokacie oprocentowanie jest wyższe niż na koncie oszczędnościowym, a ograniczenie czasowe skutecznie niweluje pokusy wypłaty środków.

Małymi krokami

Postępując zgodnie z tymi zasadami małymi kroczkami, dojdziesz do wielkich rzeczy w tym przypadku zaoszczędzisz sporo gotóki, którą możesz przeznaczyć na swoje przyjemności na przykład wakacje za granicą o których zawsze marzyłeś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here