Jak tanio przesłać pieniądze do Polski?

Środki płatnicze to obecnie również krypto waluty, czyli takie które przybierają formę liczb, one również podlegają wymianie na prawdziwe pieniądze.

W internecie jest wielu dostawców e-nominałów a ich działanie opiera się na grupach użytkowników podlegających autoryzacji i uwierzytelnieniu, a następnie wymianie na realne pieniądze. Ich nie wątpliwą zaletą jest szybkość działania takich systemów gdyż pieniądze o dowolnej porze dnia i nocy mogą się przemieszczać pomiędzy kontami użytkowników.

Wiarygodni użytkownicy

Jedną z największych zalet tego typu systemów jest uwierzytelnianie kontrahentów oraz ich kont bankowych i danych osobowych. Zweryfikowani użytkownicy są bardziej wiarygodni i dostają możliwość wymiany wirtualnych środków na prawdziwe pieniądze w systemie bankowym. Weryfikacja użytkownika jest darmowa i polega między innymi na wykonaniu przelewu drobnej kwoty z własnego rachunku bankowego.

Ile to kosztuje?

Systemu tego typu żyją głównie z prowizji od obrotu e-walutą, a prowizje zależą od rodzaju i wysokości transakcji. Na przykład najbardziej popularny PayPal uzależnia wysokość prowizji od kraju w którym konto zostało utworzone, a wypłaty mogą być prowadzone wyłącznie w walucie tego kraju.

Jak tanio przesłać pieniądze do Polski?

W tym wypadku powoduje to, że zanim wypłacimy pieniądze zostaną one przewalutowanie, jak to w takich sytuacjach bywa kurs wymiany nie zawsze jest korzystny dla nas.

Czy to na prawdę działa?

Oczywiście, że tak! Środki wpłacone bezpośrednio z banku na system PayPal możesz wykorzystać niezwłocznie i zapłacić za produkty i usługi na całym świecie. PayPal zresztą jest liderem rynku płatności online, umożliwia on również przelewy między użytkownikami.

Co zrobić by wysłać pieniądze?

  1. Wybrać korzystną dla siebie platformę (waluty, prowizje, czas przekazywania środków) i zarejestrować się w jej systemie;
  2. Zweryfikować własne konta bankowe nadawcy i odbiorcy oraz dane osobowe;
  3. Wpłacić środki do systemu w kraju, z którego będą wysyłane pieniądze;
  4. Przekazać pieniądze na konto użytkownika i innym kraju;
  5. Przekazać środki w postaci e-nominałów na saldo konta bankowego, karty kredytowej lub poprosić o wysłanie czeku.

I w ten sposób odległość przestaje się liczyć i możesz wysłać pieniądze na drugi koniec świata a odbiora otrzyma je w kilka sekund i będzie mógł z nich korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here