Jak zostać inwestorem giełdowym?

Nie jednego z nas kusi magia pieniądza, chcielibyśmy być bogaci i pławić się w luksusach, ale co jeżeli nasza pensja na to nie wystarcza a na horyzoncie brak perspektyw na dodatkowe źródło dochodów?

Może najwyższa pora zacząć grać na giełdzie! Przedstawiamy Wam kilka prostych kroków jak zostać inwestorem giełdowym.

Zbuduj cel i motywację.

Samo zostanie inwestorem nie jest wcale trudne jak by się mogło wydawać. Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby zainwestować w swoją przyszłość to ustalić sobie cel. Napisz gdzieś na kartce lub w notatniku co chcesz osiągną i czego oczekujesz od bycia inwestorem giełdowym. To co napisałeś powieś gdzieś w miejscu na widoku tak aby codziennie przypominała Tobie co możesz osiągnąć.

Zmień swoje nawyki.

Ważnym w zawodzie inwestora giełdowego jest dostrzeganie okazji oraz dobra analiza rynku. Oczywiście na początku należy zacząć od analizy naszego portfela oraz domowego budżetu. Wyrób sobie nawyk, który ci pomoże w późniejszych etapach, do ograniczenia wydawania pieniędzy na rzeczy nie potrzebne lub te bez których posiadania możesz się obejść. Jeżeli na przykład codziennie jadąc do pracy kupujesz na stacji kawę lub palisz papierosy to natychmiast postaraj się ograniczyć te nawyki.

Jak zostać inwestorem giełdowym?

Kawę wypij w pracy a papierosy zmień na e-papierosa, aby ułatwić sobie decyzję o ograniczeniu nawyków pomyśl że każda wydana na złe nawyki złotówka może być zainwestowana i przynieść wysokie zyski. Ta umiejętność jest niezbędna aby zostać inwestorem giełdowym z prawdziwego zdarzenia.

Zacznij pogłębiać swoją wiedzę.

Szukaj wiedzy z zakresu finansów i ekonomii, kupuj książki i podręczniki, szukaj poradników w internecie, zarejestruj się na forach tematyczny. Skup się na tym co robisz i wykonuj to rzetelnie, uczenie się czegoś po łebkach nie przyniesie spodziewanych efektów.

Postaraj się zrozumieć czym jest świat finansów i jakimi zasadami się kieruje a już za kilka miesięcy będziesz go znał jak własne podwórko.

Zrób sobie trening.

Skoro pozyskałeś już podstawową wiedzę o inwestowaniu na giełdzie to czas na mały trening twoich umiejętności. Dzięki treningowi nie będziesz w przyszłości się bał podejmować decyzji. W internecie jest wiele platform gdzie można potrenować grając wirtualnymi środkami w portfelu.

Dzięki aktywnemu uczestniczeniu w takim treningu nabierzesz niezbędnego doświadczenia i poczujesz jak to jest być inwestorem giełdowym

Nie bój się inwestować!

Po jakimś czasie kiedy uznasz że symulatory ci już nie wystarczają możesz zacząć inwestować własne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here