Jak taniej kupić walutę?

Wymiana waluty jest często konieczna z uwagi na transakcje realizowane na skalę międzynarodową lub w związku z wyjazdem do państwa, które posługuje się innym środkiem płatniczym. Warto dokonać tego jak najbardziej rozsądnie i oszczędnie, zwłaszcza że istnieje przynajmniej kilka różnych opcji pozwalających na zakup waluty jakiej potrzebujemy. W dzisiejszych czasach można to zrobić nie tylko w banku czy stacjonarnej placówce, ale również przez internet. Opcje oferowane w sieci okazują się coraz częściej o wiele bardziej opłacalne dla obu stron transakcji. Powodem takiego stanu rzeczy jest wprowadzenie kantorów online oraz społecznościowych platform wymiany walut. Mają one niższe spready lub wyłącznie prowizję towarzyszącą transakcji.

Jak to się robi

Wymiana waluty przez internet nie różni się mocno od standardowych procedur temu służących, zmienia się tylko platforma – dostępna jest bez wychodzenia z domu, bez kolejek, całkowicie zdalnie. Wybór kantoru online jest dość intuicyjny i nie wymaga żadnych większych przygotowań, poza założeniem specjalnego konta w banku. Chodzi o konto walutowe. Można założyć je w banku, w którym ma się już standardowy rachunek, można też w innym. Wybór odpowiedniej placówki, jak i wybór kantora, warto dobrze przemyśleć. Niektóre mają znacznie tańszą ofertę albo są wygodniejsze, lepiej więc wcześniej przeanalizować dostępne możliwości.

Jak taniej kupić walutę?Wymianę rozpoczynamy po sprawdzeniu, jaki jest obecny kurs interesującej nas waluty – zupełnie jak przy korzystaniu z tradycyjnego kantoru. Właściwa transakcja polega na przelaniu pieniędzy do kantoru online z odpowiedniego rachunku. Ze swojego „polskiego” konta możemy przelać złotówki, chcąc je wymienić na inne pieniądze, z konta walutowego – inną walutę wymieniając ją na złotówki. Proste i skuteczne. Kantor przyjmuje środki, potwierdza to i przygotowuje wymianę, którą możemy zaakceptować bądź nie. Możliwość taka służy zapewnieniu korzystającemu maksymalnej wygody i opłacalności. Jeśli bowiem kurs wymiany zmieni się na mniej opłacalny, mamy możliwość wycofania transakcji lub zmodyfikowania jej warunków. Dopiero po akceptacji odpowiednia kwota w zmienionej walucie trafia na podane konto.

Tryb: „oszczędzanie” włączony

Oszczędzanie dzięki narzędziom online jest proste z uwagi na brak wysokich opłat oraz na niskie spready powiązane z wymianami waluty. Opcją ułatwiającą uzyskiwanie największej opłacalności są pomocne kalkulatory obliczające na bieżąco koszty poszczególnych wymian. Dzięki temu nawet sceptycy nie ufający jeszcze internetowym rozwiązaniom zyskają mocny dowód, że w ten sposób generowane są całkiem spore oszczędności. Kalkulatory dostępne są przeważnie w postaci małych aplikacji wbudowanych w nowoczesne kantory online. Są więc na wyciągnięcie ręki i można korzystać z nich stale, wyrabiając sobie w ten sposób przydatny nawyk analizowania i sprawdzania wszelkich dostępnych danych. To narzędzie pozwalające też na ocenę aktualnej sytuacji „na rynku” wymian konkretnej waluty i przewidzenie, kiedy najlepiej opłaci się zmienić pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here