Jak wygrywać ciekawe nagrody na konkursach internetowych?

Każdy z nas chciałby wygrywać w konkursach internetowych, zwłaszcza tych oferujących bardzo ciekawe nagrody. Zanim spróbujesz swoich sił, dowiedz się czegoś więcej na temat możliwych wydarzeń tego typu – zdecydowanie w ostatnich czasach doszło do wyróżnienia się konkretnych rodzajów konkursów. Dzięki temu można np. zacząć specjalizować się w konkretnym rodzaju. Zarezerwuj sobie trochę czasu i zacznij działać!

Co będzie mi potrzebne?

Naturalnie musisz mieć komputer z dostępem do internetu. Przyda się też sporo wolnego czasu, bo niektóre konkursy będą wymagały poświęcenia pewnej jego ilości czy to na jakąś aktywność, czy to na obecność w konkretnym miejscu sieci. Mogą być przydatne takie cechy jak kreatywność, umiejętność wiązania faktów, dobre wyczucie chwili – w zależności od tego, czy weźmiesz pod uwagę tradycyjne konkursy, czy może pisarskie, fotograficzne itd.

Najczęściej spotykane rodzaje konkursów:

– Kulinarne

Dotyczą ciekawych przepisów na potrawy. Nagroda to zestaw przypraw, wyposażenie do kuchni, może jakiś przydatny sprzęt czy zestaw garnków, książki lub płyty. Żeby wygrać, musisz stworzyć i wysłać do organizatora oryginalny, dobrze opisany i wyposażony w zdjęcia przepis. Bardzo ważnym kryterium jest oryginalność, gdyż wysyłając przepis taki sam lub podobny do innych automatycznie zmniejszasz swoje szanse. Poświęć chwilę, by starannie i przejrzyście opisać każdy etap przyrządzania potrawy, podać składniki, dodać coś od siebie nawet jeśli potrawa jest dość popularna. Zdjęcia, jakie ozdobią twój przepis, powinny charakteryzować się wysoką jakością.

– FotograficzneJak wygrywać ciekawe nagrody na konkursach internetowych?

Musisz zrobić zdjęcie i wysłać. Czasami dopuszcza/zaleca się wykonanie kilkuminutowego filmu. Tematy takich konkursów są bardzo różne, mogą dotyczyć artystycznego przedstawienia jakiejś sytuacji albo sfotografowania czegoś zabawnego w związku z tytułem przewodnim konkursu (jak spędzasz wakacje…). Wykonanie powinno być jak najbardziej kreatywne, oryginalne. Konkursy oceniane są przez jakąś obsadę jurorską lub przez ludzi – członków społeczności, użytkowników portalu itd.

– Związane z jakimś wydarzeniem

W konkursach tego typu możesz wygrać bilet na koncert, jakąś imprezę, wejściówkę na ważne wydarzenie itd., czasem są też nagrody rzeczowe. Postawione przed tobą zadanie to przekonanie oceniających o tym, dlaczego to właśnie ty powinieneś otrzymać nagrodę. Wymaga się opisania powodów w kilku zdaniach lub zrobienia materiału fotograficznego bądź filmowego. Możesz różnie umotywować konieczność przyznania ci nagrody, a jeśli zrobisz to wystarczająco oryginalnie, masz duże szanse na wygraną

– Polegające na wysłaniu sms-a

Mają dość proste zasady i niestety polegają przeważnie na szczęściu oraz szybkości reakcji. Musisz wysłać sms-a pod podany numer. Ponieważ przeważnie sms  nie jest darmowy, chcąc wygrać, należy poświęcić kilka zł (czasem nawet kilkanaście). Wygrana jest opcjonalna, czyli nagrodę otrzymasz tylko wtedy, gdy zareagujesz wystarczająco szybko lub poszczęści ci się w losowaniu.

Gdzie szukać konkursów?

Dość często ciekawe konkursy znaleźć można na Facebooku, np. oglądając profile różnych firm. Warto też śledzić strony monitorujące aktualnie prowadzone konkursy i samodzielnie ich szukać poprzez wyszukiwarkę. Niejednokrotnie informacje o tego typu wydarzeniach podawane są też w prasie, w radiu czy w telewizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here