Jak wybrać konto internetowe?

Szeroka oferta różnych banków w zakresie kont internetowych pozwala wybrać produkt idealnie odpowiadający oczekiwaniom. Przeciętnie oczekujemy: wygody w korzystaniu, bezawaryjności, braku opłat, dodatkowych możliwości typu karta czy limit debetowy. W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem dla niezdecydowanych będzie skorzystanie z porównywarki. Proponujemy również kilka porad.

Sprawdź dodatkowe opłaty

Wiele osób decyduje się założyć konto internetowe właśnie z uwagi na brak opłat. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Oferty banków bardzo często zawierają zachęcające słowa takie jak bezpłatne przelewy czy darmowe karty. Podejmując decyzję, musisz jednak dokładnie wszystko sprawdzić, bo część informacji może być ukrytych, a niektóre bezpłatne opcje okażą się warunkowe.

Obecnie zdecydowana większość kont internetowych może być założona za darmo, opłat nie generuje także standardowe korzystanie z rachunku. Przeważnie (choć jeszcze nie zawsze, a to ważne) darmowe są przelewy i kody służące do ich potwierdzania. Czasem tylko pewna ilość przelewów w miesiącu będzie za darmo, za inne musisz już zapłacić. Kolejna istotna kwestia to karta dołączona do rachunku. Możesz ją mieć zupełnie bezpłatnie? Być może tak, jeśli np. będziesz nią płacić regularnie za zakupy. Darmowe bywają też wypłaty ze wszystkich lub niektórych bankomatów. Sprawdź, czy nie musisz tego zaznaczyć zakładając konto (opcja „darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów”) lub później wykupić specjalną usługę.

Jak wygląda serwis internetowy?

Ponieważ zakładasz konto internetowe, zależy ci najprawdopodobniej na wygodnej obsłudze konta bez wychodzenia z domu. Służą do tego specjalne strony – serwisy transakcyjne, do których zalogujesz się przydzielonymi przez bank danymi i zrobisz tam przelew, otworzysz lokatę itd. Bankowość elektroniczna jest dzisiaj tak powszechna, że Jak wybrać konto internetowe?możesz oczekiwać czytelnego, intuicyjnego w obsłudze serwisu. Będzie to bardzo istotne w przypadku, gdy oprócz komputera korzystasz też z innych urządzeń jak telefon czy tablet.  Niektóre konta umożliwią pobranie lub znalezienie aplikacji ułatwiającej szybkie używanie serwisu transakcyjnego na urządzeniach mobilnych. Są też aplikacje służące do szybkich płatności za zakupy, kupowanie biletów itd.

Możesz więcej?

Konkurencja na rynku kont internetowych sprawia, że banki starają się zachęcać klientów dodatkowymi możliwościami. Poszukaj takich, które ci się przydadzą. Jeśli lubisz płacić kartą za zakupy, możesz znaleźć konto z rabatem w wysokości kilku % każdej sumy wydanej w ten sposób. Opcja taka jest wyjątkowo dobrym wyborem dla kont bezpłatnych pod warunkiem dokonywania regularnych transakcji kartą.

Wybór konta internetowego w danym banku sprawia, że jako klient jesteś dla instytucji równie cenny, jak posiadacz jakiejkolwiek innej opcji związanej z prywatnym bądź firmowym rachunkiem. Możesz więc uzyskać lepsze warunki przyznania kredytu, linii debetowej bądź lokaty oszczędnościowej.

Zwróć też uwagę, czy bank, w którym założysz konto, jest osiągalny w formie stacjonarnej, czy możesz skontaktować się z nim telefonicznie? Dodatkowa forma kontaktu poza serwisem transakcyjnym może być istotna w związku z jakimikolwiek problemami technicznymi i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here