Jak zaoszczędzić na produktach dla niemowląt?

Nowy członek rodziny to wielkie szczęście, ale też nowe zdecydowanie większe wydatki. Zapoznajcie się z kilkoma cennymi radami jak unikać wysokich kosztów i jak zaoszczędzić pieniądze, które możecie odłożyć na przyszłość dla naszego maluszka.

Kupuj tylko to niezbędne

Jeżeli jesteście w trakcie robienia tak zwanej wyprawki, to skupcie się wyłącznie na rzeczach które są niezbędne, pamiętaj że dziecko rośnie w zawrotnym tempie i za chwilę ciuszki będą za małe i staniesz przed kolejną koniecznością zakupu nowych rzeczy.

Podobnie rzecz ma się z kosmetykami dla niemowląt, nie kupuj ich na zapas, może się okazać że dziecko będzie miało na niektóre alergię a ty stracisz tylko pieniądze.

Nie szalej z zabawkami

Częstym błędem jeszcze przed przyjściem na świat dziecka jest kupowanie jak w amoku zabawek oraz wszelkiego rodzaju fotelików, bujaczków czy siedzisk. Dziecko w początkowym rozwoju nie potrzebuje takich rzeczy, owszem przydadzą się ale za kilka miesięcy a w tym czasie te pieniądze mogły by być spożytkowane na coś bardziej przydatnego.

Wstrzymaj się z tego rodzaju zakupami i obserwuj rozwój dziecka wtedy będziesz mogła ocenić co tak na prawdę się przyda. Staraj się oszczędzać a nie wydawać na rzeczy, które nie przydadzą się w tej chwili.

Gość w dom…

Na początku możecie się spodziewać fali odwiedzin znajomych, a każdy z nich na pewno przyjdzie z jakimś prezentem. Poinformuj ich, że nie potrzebujecie śpioszków czy ubranek na teraz lepiej jak kupią coś co przyda się później albo poproś o pampersy które zawsze się przydadzą.

Twoi znajomi z całą pewnością Cię zrozumieją i podporządkują Twoje prośbie.

Szukaj rzeczy używanych

Skorzystaj z propozycji odkupienia ubranek od znajomych lub na platformach ogłoszeniowych. Rzeczy dziecięce są zazwyczaj w doskonałym stanie i wystarczy je wyłącznie wyprać. Po co wydawać pieniądze skoro można coś mieć za darmo lub za grosze.

Sprzedaj co nie potrzebne

Sprzedawaj rzeczy, z których Twoje dziecko już wyrosło, w ten sposób pozyskasz środki na zakup innych potrzebnych rzeczy i znów zaoszczędzisz.

Szukaj inspiracji i pomocy

Zarejestruj się na portalach dla młodych rodziców, często można na nich wygrać fantastyczne nagrody, ale przede wszystkim znajdziecie tam wiele cenny porad i odpowiedzi na wszelkie Wasze pytania dotyczące wychowania małych dzieci.

Jak zaoszczędzić na produktach dla niemowląt?

Wiele z takich stron oferuje również specjalne kupony rabatowe  na zakupy w sklepach z artykułami dziecięcymi.

Korzystaj z gratisów

Wielu producentów oferuje darmowe próbki swoich produktów. Za darmo możesz otrzymać do testowania produkty takie jak kosmetyki czy pieluchy dla dzieci. Wystarczy rejestracja na takiej stronie a gratisy same przyjdą pocztą do Twojego domu. Taka forma oszczędności to też doskonałe kompendium wiedzy o produktach nie musisz ich kupować aby sprawdzić ich jakość.

Korzystaj z kart rabatowych

Korzystaj z kart, które pozwalają na zbieranie punktów, a te możesz wymieniać na produktu lub na żywą gotówkę. Takie karty oferuję bardzo dużo sklepów z różnych branż od sklepów z zabawkami, przez kosmetyki czy nawet apteki.

Zawsze możesz zaopatrzyć się w najbardziej popularną na naszym rynku kartę Payback oferującą zniżki w największej ilości punktów na terenie Polski.

Tańsze mleko

Jeżeli chcecie karmić swoje dziecko mlekiem modyfikowanym to polecamy odszukanie apteki internetowej oferującej je w najlepszej cenie i zrobienie zapasu, dzięki temu zaoszczędzimy nie tylko na samym produkcie ale również na kosztach wysyłki.

Podobnie możesz postąpić w przypadku pieluszek.

Nie ulegaj trendom

Moda nie zawsze jest dobra dla naszego portfela dlatego nie ulegaj trendom tu głównie chodzi mi o drogie wózki czy foteliki samochodowe. To co najmodniejsze za zwyczaj jest bardzo drogie, a nam chodzi o to aby było funkcjonalne.

Najważniejsza zasada

Nigdy nie oszczędzajcie na zdrowiu niemowlaka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here