ubezpieczenie mienia ruchomego

Ochrona własnego mienia może polegać nie tylko na stosowaniu elementów zabezpieczających, takich jak kamery, ogrodzenie czy wzmocnione zamki. Powinna być związana również z wykupieniem właściwego ubezpieczenia. Na szczęście tego typu polis na rynku nie brakuje.

Wręcz przeciwnie, jest ich sporo. Z tego właśnie powodu warto zapoznać się z nimi bliżej, tak aby możliwe stało się podjęcie właściwej decyzji. Należy przy tym pamiętać, że majątek osób fizycznych składa się z własności ruchomej i nieruchomej. Najlepiej więc wybrać ofertę gwarantującą ochronę kompleksową.

Ubezpieczenie mienia ruchomego skupiać się będzie na rzeczach znajdujących się w domu. Zazwyczaj są to meble, urządzenia RTV i AGD, biżuteria, gotówka, dzieła sztuki, sprzęt sportowy i wiele innych. Jeśli zaś chodzi o mienie nieruchome, mowa jest o murach i ścianach budynku, które mogą ulec uszkodzeniu bądź zniszczeniu w wyniku zdarzeń losowych.

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Biorąc pod uwagę zakres ochrony, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie polisy kompleksowej, obejmującej zarówno mienie ruchome, jak i nieruchome. Zwłaszcza że w łatwy sposób można dostosować ich zasięg terytorialny. Przedmiot ochrony nie musi znajdować się w Polsce.

Zdecydowanie największą zaletą jest tu jednak zakres polisy. Zawiera ona między innymi ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, takich jak na przykład powódź, wybuch gazu, burze, huragany czy trzęsienie ziemi. Do tego dochodzą zdarzenia wynikające z włamań, rozbojów oraz kradzieży. Niektóre polisy obejmują nawet terroryzm.

Szeroka oferta rynkowa sprawia, że każdy klient firmy ubezpieczeniowej jest w stanie dobrać ofertę dla siebie. Bez względu na to, czego tak naprawdę ma dotyczyć. Oczywiście przed podpisaniem umowy należy ją dokładnie sprawdzić. Wszystko po to, aby nie budziła ona żadnych wątpliwości.

Spore znaczenie ma przy tym wybór właściwego ubezpieczyciela. Podmiotów oferujących omawiane polisy jest bardzo dużo, dlatego ostateczna decyzja powinna zostać podjęta po przeanalizowaniu kluczowych kryteriów. Mowa tu nie tylko kosztach, ale również o zakresie ochrony, a także o opiniach innych klientów, którzy mieli już okazję współpracować z wybraną firmą. Zebrane w ten sposób informacje będą bardzo cenne. Zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji, co przełoży się na większe bezpieczeństwo. Właściwa polisa to gwarancja kompleksowej ochrony majątku. Jej wykupienie pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności i poważnych strat finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here