Kierunki studiów, po których możesz liczyć na dobrze płatną pracę!

0
1886

Żyjemy w czasach, w których stabilny, a do tego atrakcyjnie płatny etat jest marzeniem każdego młodego człowieka. W obliczu wyzwań współczesnego rynku pracy tak ważną decyzją jest wybór kierunku studiów. Na co postawić?

Wystarczy spojrzeć na obecne trendy i sposób funkcjonowania większości ludzi. Świat online zyskuje na sile. Większość czasu spędzamy na komunikatorach, grając w gry lub oglądając tutoriale na youtube.

Korzystamy z metod płatności online i różnych aplikacji, które pozwalają nam, na przykład zamówić jedzenie czy taksówkę. Każdy z nas szuka prostych i szybkich sposobów, a ta tendencja będzie przybierała na sile. Prognozowane trendy pozwolą Ci wybrać najlepsze studia – informatyka to kierunek, który przychodzi od razu na myśl. Wynika to również z szerokich perspektyw zatrudnienia. Absolwent tego kierunku znajdzie pracę w firmach różnej wielkości. Może pracować nie tylko jako programista, ale również projektant aplikacji, tester, czy analityk. Branża IT stwarza ogromne możliwości zawodowe.

W dobie natłoku informacji, liczb i statystyk cenioną kompetencją jest analityczne myślenie. Jednocześnie rekruterzy podkreślają, że jest to umiejętność, którą może pochwalić się rzadko, który kandydat. Należy zatem szukać takich kierunków, które pomogą ją nam rozwinąć. Dlatego większość ekspertów rynku pracy twierdzi, że idealnym wyborem jest ekonomia, zaoczne studia w przypadku tego kierunku sprawdzą się najlepiej.

Dlaczego? Jednym z powodów jest fakt, że wiedza z tego obszaru niepoparta odpowiednim doświadczeniem niewiele znaczy dla pracodawcy. Po drugie, tylko realne problemy w pracy i wykorzystanie narzędzi informatycznych uczyni z nas ekspertów. To kolejny niewątpliwy atut na rynku pracy.

Decyzja o wyborze kierunku już za nami, ale pozostaje jeszcze wybór uczelni. Doświadczenie i kadra składająca się z praktyków to dwie najważniejsze rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Obydwa te kryteria spełnia Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, która działa nieustannie od 25 lat. W tym czasie uczelnia zdobyła liczne nagrody takie jak „Uczelnia Liderów” czy „Studia z przyszłością”. Ścisła współpraca z pracodawcami pozwala zrozumieć realne wymagania stawiane współczesnemu kształceniu.

Na zajęciach wykorzystywane są innowacyjne metody takie jak analiza przypadku. Ważnym elementem kształcenia jest również praca w grupie, która pozwala usprawnić komunikację.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here