Przygotuj się na świąteczny czas

Świąteczny czas to kolejna okazja do drobnych podarunków. Oczywiście, to nie one są najważniejsze podczas rodzinnych spotkań, ale stają się jeszcze jednym powodem, żeby sprawić komuś przyjemność drobiazgiem, szczególnie dzieciom. Musimy więc pomyśleć o potrawach, które pojawią się na stole, ale i akcesoriach do pakowania. Na co warto zwrócić uwagę?

Pudełka, w których podarunki będą bezpieczne

Niektóre podarunki trafią osobiście do rąk obdarowywanych. Inne zaś trzeba będzie wysłać listownie, bo nie zawsze mamy możliwość spotkania się z ukochanymi osobami. Świąteczne podarunki to nierzadko słodycze, kolorowe pisanki, figurki nawiązujące do wielkanocnych tradycji i wiele innych artykułów. Wszystkie z nich wymagają takiego sposobu pakowania, aby podczas transportu nie doszło do ich uszkodzenia.

Mając już wybrane drobiazgi, zabierzmy się za poszukiwania odpowiednich pudełek. Do rzeczy o niewielkich rozmiarach i niskiej wadze przydadzą się pudełka fasonowe. Posiadają one konstrukcję, w której znajduje się specjalna klapa. Do zamknięcia takiego pudełka nie potrzeba żadnych dodatkowych materiałów. Ponadto są one estetyczne, dlatego tak opakowana wysyłka, na pewno ucieszy odbiorcę. Pudełka fasonowe można znaleźć w różnych rozmiarach – mniejsze i większe. Tego typu opakowania oferuje E-Hurtownia-opakowan.pl.

Jeśli świąteczny czas zbiega się z czyimiś urodzinami, imieninami, rocznicą bądź dowolnego rodzaju przyjęciem, być może przyjdzie nam się zmierzyć z przygotowaniem znacznie obszerniejszych paczek. W tym celu wybierzmy standardowe kartonowe pudełka, dopasowane rozmiarem. Uwzględnijmy tekturę i rodzaj fali oraz grubość, które oferuje. Od tych właściwości zależy bowiem wytrzymałość i trwałość kartonu.

Zabezpieczanie pakunków wewnątrz

Mamy już zewnętrzne opakowanie. Znaleźliśmy nawet to ze świątecznym nadrukiem, aby jeszcze bardziej przybliżyć atmosferę wiosennych spotkań z bliskimi. Czego nam brakuje? Akcesoriów i materiałów, które pozwolą na zabezpieczenie zawartości dowolnej paczki, ale we wnętrzu opakowania.

Tanio i klasycznie – folia bąbelkowa. Jeden z tych produktów, którego właściwości pozwalają na ochronę nawet delikatnych i podatnych na uszkodzenia artykułów. Arkusze foliowe pokryte w całości pęcherzykami wypełnionymi powietrzem, amortyzują wstrząsy. Dobrze wypełniają wolne przestrzenie w dowolnych pakunkach. Zabezpieczają zawartość paczek przed przemieszczaniem się podczas transportu. Są przy tym lekkie, dlatego nie wpływają na masę pakunków, co przekłada się na niskie koszty wysyłki.

Równie dobrze można użyć materiału, jakim jest skropak. Największe atuty takiego sposobu wypełniania pakunków, to lekkość oraz wygodne użytkowanie. Skropak wystarczy wsypać do paczki, aby wypełnił wszystkie wolne przestrzenie. Jest on ekologiczny, ponieważ wykonany wyłącznie przy zastosowaniu surowców pochodzenia roślinnego. Rozpuszcza się w wodzie, a podczas utylizacji nie dochodzi do zanieczyszczania środowiska naturalnego.

Kolejny produkt nadający się do ochrony zawartości pakunków, to tak zwane poduszki powietrzne. One również wyróżniają się lekkością, dlatego nie powodują zwiększenia masy wysyłanych przesyłek. Są sprzedawane w rolkach z linią podziału, dzięki czemu łatwo oderwać i wykorzystać tylko tyle pojedynczych poduszek, ile jest potrzebnych do ochrony zawartości w danej paczce. I ponownie mamy do czynienia z ekologicznym materiałem. Folia, z której zostały wykonane poduszki powietrzne, nadaje się do recyklingu, zaś sam produkt z powodzeniem może być ponownie wykorzystany. Łatwe w użyciu i dostępne w różnych rozmiarach, zapewniają mnogość zastosowań, nie tylko podczas pakowania!

Gdy w grę wchodzi zabezpieczanie przesyłek, szukanie nie tylko trwałych, ale i estetycznych opakowań, znajdźmy chwilę, by zastanowić się nad konkretnymi produktami. Uwzględnić materiały, z jakich są wykonane, rozmiary i zalecane sposoby zastosowania. Dzięki temu nawet najbardziej delikatny artykuł uda się maksymalnie ochronić w trakcie transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here