Księgowość dla małych i dużych firm

Nawet w przypadku małych firm, księgowość ma ogromne znaczenie dla jej funkcjonowania. Oznacza to, że każdy przedsiębiorca już na początku prowadzenia działalności musi zastanowić się, kto będzie zajmować się księgowością w jego firmie. Przyjrzyjmy się zatem, czy lepiej zająć się księgowością samodzielnie, czy może skorzystać z usług biura księgowego oraz co obejmują usługi takiego biura.

Księgowość – samemu czy z biurem?

Wielu początkujących przedsiębiorców staje przed trudnym wyzwaniem – trzeba podjąć decyzję, kto powinien zająć się księgowością w firmie. Z jednej strony samodzielne prowadzenie księgowości pozwala na dokładne kontrolowanie wszystkich procesów, które mają miejsce w firmie, a z drugiej brak wiedzy i czasu mogą doprowadzić do wielu błędów i, w niektórych przypadkach, do poważnych konsekwencji prawnych. Samodzielne prowadzenie spraw finansowych firmy to bezsprzecznie spora oszczędność, jednak w wielu przypadkach optymalnym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z pomocy biura rachunkowego. Rzetelne prowadzenie nawet prostej księgowości wymaga czasu i wiedzy specjalistycznej, którą posiadają tylko profesjonaliści. Właśnie z tego powodu wielu przedsiębiorców decyduje się na usługi księgowe i doradztwo podatkowe, które oferują biura rachunkowe. W takiej sytuacji księgowością zajmują się specjaliści, a przedsiębiorca i inni pracownicy mogą skupić się na prowadzeniu działalności. Współpraca z biurem księgowym wiąże się także ze znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia błędu.

Dlaczego warto współpracować z biurem księgowości?

Biura rachunkowe są podmiotami gospodarczymi posiadającymi uprawnienia do świadczenia usług księgowych. Korzystanie z ich usług zapewnia przedsiębiorcom kompleksową obsługę ich działalności. Współpraca ze specjalistami jest bardzo wygodna, ponieważ nie wymaga od przedsiębiorcy samodzielnej pracy nad rozliczeniami i księgowością w firmie. Mimo że w rachunkowości każdej firmy może się zdarzyć pomyłka, biura księgowe popełniają znacznie mniej błędów. Duże znacznie ma również to, że korzystanie z biura rachunkowego wiąże się dla przedsiębiorcy z o wiele większym spokojem niż samodzielne zajmowanie się obowiązkami związanymi z księgowością.

Co obejmują usługi księgowe?

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów,
  • prowadzenie ewidencji przychodów (ryczałt),
  • sporządzanie deklaracji VAT, PIT, CIT,
  • prowadzenie akt osobowych pracowników,
  • rozliczanie umów cywilnoprawnych,
  • pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej,
  • wypełnianie wniosków kredytowych,
  • archiwizacja dokumentów

Aby mieć pewność, że księgowość firmy jest w dobrych rękach, trzeba wybrać odpowiednie biuro. Profesjonalną księgowość w Poznaniu oferuje biuro Garde Profit, które od wielu lat zajmuje się księgowością dla małych i dużych firm w różnych branżach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here